Налоговая справка ГФС
Антон 30-04-2014 15:8
Виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов підписав закон про фінансову автономію Криму. Документ передбачає зарахування в повному обсязі до бюджету Криму всіх доходів, які виплачуються на території півострова і Севастополя.
Дякуємо за питання.
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олеся 30-04-2014 9:57
Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за № 40/10320 (зі змінами та доповненнями) повідомляємо.
Записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі.
За відсутності руху готівки в касі протягом робочого дня записи в касовій книзі в цей день можуть не провадитися.
Щоденно в кінці робочого дня касир підсумовує операції за день, виводить залишок готівки в касі на початок наступного дня і передає до бухгалтерії як звіт касира другі примірники, що є відривною частиною аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами під підпис у касовій книзі.
Якщо бухгалтерія та касир підприємства (юридичної особи) не працюють у вихідні та святкові дні, а його відокремлений підрозділ, який використовує під час розрахунків РРО (РК), у ці дні працює, але не веде касової книги, то записи в касовій книзі юридичної особи здійснюються наступного робочого дня підприємства — юридичної особи.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ольга 30-04-2014 9:7
З лікарняного по вагітності та пологам ПДФО не утримується.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Яна 29-04-2014 22:46
Відповідно до п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України для цілей цього Кодексу контрольованими операціями є:
39.2.1.1. господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами - нерезидентами;
господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами - резидентами, які:
задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік;
застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок податкового (звітного) року;
сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до цього Кодексу, станом на початок податкового (звітного) року;
не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок податкового (звітного) року;
39.2.1.2. операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України. Цей перелік держав (територій) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, публікує щороку в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті із зазначенням ставок податку на прибуток (корпоративний податок). Інформація про зміну ставок публікується протягом трьох місяців з моменту такої зміни.
{Підпункт 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 657-VII від 24.10.2013}
39.2.1.3. У разі коли в державі (на території) реєстрації такого нерезидента встановлено більше ніж одну ставку податку на прибуток (корпоративного податку), платником податку подається довідка (або її нотаріально засвідчена копія), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток (корпоративного податку), встановлену у державі його реєстрації, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує податкову і митну політику, у строки, визначені підпунктом 39.4.2 цієї статті для подання звіту про контрольовані операції.
39.2.1.4. Операції, передбачені у підпунктах 39.2.1.1 і 39.2.1.2 цієї статті, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума здійснених операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
служба у справах дітей ОДА- гол.бухгалтер 29-04-2014 17:48
Єдина адреса
Згідно до наказу Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 №739 "Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 за №108/22640:
Підписання повідомлень Міндоходів (квитанцій, інформаційних розсилок, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису:
Міндоходів Отримано (2014).cer
Зашифрування повідомлень на Міндоходів (звітність, договори, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування:
Міндоходів Отримано (2014)KEP.cer
Наразі діюче програмне забезпечення і засоби ЕЦП для платників податків, що видане АЦСК ІДД Міндоходів та іншими АЦСК, може використовувати для зашифрування документів сертифікат MINRD_otr.cer.
Єдина адреса Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України – залишається незмінною: zvit@sta.gov.ua.
Також звертаємо Вашу увагу:
Міністерство доходів і зборів надає інформацію стосовно принципів організації інформаційного обміну під час подання платниками звітності в електронній формі, яку також можна отримати на офіційному сайті Міндоходів у розділі "Платникам податків про електронну звітність" за адресою:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro
Наказом ДПА України від 03.05.2006 №242 затверджено формат (стандарт) електронного документа звітності платників податків.
Порядок підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затверджено наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за №320/15011
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/normativne-zabezpechennya/
Основні положення цього порядку:
Платник податків:
отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатку юридичної особи. Платник податків фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності може обмежитись одним ключем ЕЦП.;
укладає договір (в паперовому або електронному вигляді) з відповідним територіальним органом Міндоходів та надає посилені сертифікати відкритих ключів;
складає звіти будь-яким програмним забезпеченням, яке формує електронний файл у затвердженому форматі.
Для платників розроблено безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності та реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів Міндоходів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку (ОПЗ), актуальні версії якого можна отримати на сайті Міндоходів за адресою:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/programne-zabezpechennya-/
В Міністерстві доходів і зборів відкрито акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі – АЦСК ІДД Міндоходів), який надає послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.
Адреса АЦСК ІДД Міндоходів:
http://www.cskidd.gov.ua/
Інформацію стосовно порядку реєстрації податкових накладних в "Єдиному реєстрі податкових накладних" можна отримати в розділі "Платникам податків про Єдиний реєстр податкових накладних" за адресою:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ed/
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Наталья 29-04-2014 17:22
Оновлений порядок індексації доходів постановою КМУ від 29.01.2014 р. № 36, чинна з 13.02.2014 р.
Індексувати потрібно тільки грошові доходи працівників, що не мають разового характеру. Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму на працездатну особу. Розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розрахунку на місяць установлюються в законі про Державний бюджет на поточний рік. Наразі такий закон не набрав чинності. Тому поки що діє розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу, який діяв у грудні 2013 року, тобто 1218 грн. Отже, заробітну плату за січень 2014 року індексуємо виходячи з фактично нарахованої суми, але в межах 1218 грн. 2. Суму індексації слід нараховувати та виплачувати одночасно з нарахуванням і виплатою (відповідно) заробітної плати за місяць, доходи за який підлягають індексації.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина 29-04-2014 12:7
Відповідно до п. 102.5 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати чи отримання права на таке відшкодування, то в разі якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів відбувається після сплину 1095 днів із періоду, у якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник — продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, визначені 1095 і більше днів тому.
Дякуємо за питання
Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Марина Гришко 28-04-2014 17:17
Форма податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013р. № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи" передбачає, що показники декларації (доходи та податкові зобов’язання) заповнюється у гривнях з копійками.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Марчук В 28-04-2014 17:16
Якщо інших підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи немає, то декларацію подавати не потрібно, оскільки відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Олексій Володимирович 28-04-2014 17:14
Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не буде оподатковуватись.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
на інтернет - конференцію 28-04-2014 17:11
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан і отримані доходи.
Cума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів від дня отримання такої декларації.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ирина 05-05-2014 12:1
Пункт 177.2 Податкового кодексу називає доходом підприємця на загальній системі виручку у грошовій та не грошовій формі. У разі її отримання у грошовій формі, вона може надходити на поточний рахунок або проводитися через касовий апарат. Внесення власних коштів на поточний рахунок не є виручкою у грошовій формі. Можливо колись ця сума і була виручкою, яка надійшла в касу, але вона не є виручкою у момент надходження на поточний рахунок.
З повагою,
Христинівська ОДПІ
Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області