Налоговая справка ГФС

Тамара Л. 28-04-2014 17:9

Які витрати дозволені до включення до податкової знижки?
Інтернет – конференція

Податкову знижку можуть отримати громадяни, які протягом 2013 року понесли витрати:

- на навчання;

- у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом;

- на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

- на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива.

Громадянам, які бажають отримати податкову знижку необхідно подати річну Декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2013 року до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.

До Декларації необхідно додати документи для нарахування податкової знижки: довідку від працедавця (працедавців) про отриману заробітну плату; платіжні та розрахункові документи, підтверджуючі суму витрат фізичної особи (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів) тощо.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Головко 28-04-2014 17:2

Доброго дняі! Дайте будь-ласка відповідь на таке питання. Я фізична особа (не підприємець), вирощую свині дома, в мене 20 свиней, маю земельний пай більше 3 га. Я вирощую свині і 2-3 лишаю собі, а 15 свиней продаю на базарі. Чи повинна я подавати якусь декларацію про доходи? Що мені робити порадьте.
Інтернет – конференція

Фізичні особи – громадяни, які продають власну продукцію тваринництва звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб, якщо доходи від такого продажу сукупно за рік не перевищують 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року ( у 2013 році  це становить 114700 грн.) й, відповідно,  декларація не подається.

У разі коли сума отриманого доходу за 2013 рік перевищує вказаний розмір, фізична особа зобов'язана подати органу доходів і зборів за місцем проживання довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем проживання власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, тобто різниця між фактично отриманим протягом 2013 року доходом та 114700 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах: дохід від продажу свиней у розмірі, який не перевищує 114700 грн. оподатковується 15% податком на доходи фізичних осіб, з суми перевищення – 17%. В обох цих випадках до податкової інспекції за місцем проживання у термін до 1 травня 2014 року подається декларація, форма якої затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013р.  № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи".

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тетяна ВВ 28-04-2014 17:0

Скажіть, будь-ласка, чи можу подати декларацію в податкову на відшкодування частини суми виплат за навчання чоловіка моєї рідної сестри, якщо договір з НАВЧАЛЬНИМ закладом підписаний зі мною ?
Інтернет – конференція

Право платника податку на податкову знижку передбачено статтею 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Відповідно до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (пп.14.1.263 п.14.1 ст.14). Враховуючи вищевикладене, Ви не можете подавати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лариса 28-04-2014 16:59

Доброго дня! Чи має право на податкову знижку по навчанню сина мати, якщо в платіжних документах зазначено прізвище батька?
Інтернет – конференція

Оскільки до податкової знижки включаються витрати, які фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача),  то правом на податкову знижку може скористатися лише той платник податку, який поніс дані витрати. Тому, якщо кошти за навчання сплачені батьком, то скористатися правом на податкову знижку може лише батько, за умови, що договір на навчання оформлений на нього або на сина. 

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Маринкевич 28-04-2014 16:58

Я інвалід IІ групи. В 2013 році отримував перекази з-за кордону. Чи потрібно мені заповнювати декларацію? Перекази були не від родичів.
Інтернет – конференція

Звертаємо Вашу увагу на положення пп.162.1.1 статті 162 Податкового кодексу України, яким встановлено, що платниками податку на доходи фізичних осіб є фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи.

Згідно з пп.163.1.3 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи. Платник податку, що отримує іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.168.2.1 Податкового кодексу України). Отож, враховуючи норми діючого законодавства, Вам слід до 1 травня 2014 року подати декларацію до податкової інспекції за місцем свого проживання, вказавши у додатку 4 декларації суми отриманих грошових переказів в іноземній валюті, перерахувати їх у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату отримання такого доходу та обрахувати суму податку з отриманого іноземного доходу у межах 114700 грн. за ставкою 15%, з суми перевищення – 17%. Термін сплати податку – до 1 серпня 2014 року.

Також слід зазначити, що ступінь споріднення  та пільги для інвалідів щодо даного виду доходів Податковим кодексом не передбачені.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бориско 28-04-2014 16:47

Я ФОП на загальній системі оподаткування, мною, як фізичною особою, отриманий інвестиційний збиток. Чи потрібно мені інвестиційні збитки зазначати в Декларації про доходи від підприємницької діяльності?
Інтернет – конференція

Оподаткування доходів, одержаних від операцій з інвестиційними активами (інвестиційного прибутку), регламентується нормами п.170.2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 (далі – ПКУ).

До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від’ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення, крім фінансових результатів, зазначених в абз. першому п.29 підр.4 р.XX «Перехідні положення» ПКУ.

Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для ведення відповідного обліку передбачена Книга обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.01.2013 № 6.

Враховуючи вищевикладене, сума інвестиційного збитку, який виник у платника податку від операцій з інвестиційними активами за підсумками звітного календарного року, відображається в податковій декларації про майновий стан і доходи за звітний рік, проте для цілей оподаткування така сума враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних звітних періодів (років).

Таким чином, якщо за результатами 2013 року Ви отримали інвестиційні збитки, то їх необхідно відобразити в Декларації про майновий стан і доходи (додаток 3 до р.01.04 податкової декларації про майновий стан і доходи), і вони будуть враховуватися при обчисленні загального фінансового результату з інвестиційними активами наступних років до повного її погашення.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 28-04-2014 11:31

Добрый день! Действительно ли с мая необходимо сдавать отчёт по ЕСВ не только в электронном виде, а и в печатном?
Дякуємо за запитання! Порядок подання звітності по ЄВ з травня місяце не зміниться.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ірина 28-04-2014 10:2

"Я сдала декларацію про майновий стан за 2013рік, але не в 5 Додатку заповнила рядок 05 сума податку, а потрібно було заповнити 06 що підлягає поверненню з бюджету, але І відповідно в деклараціїзаповнила роздвл І рядок03.01 , а не 03.02.(і відповідно всі колонки до сплати) Як подати уточнюючу декларацію? якщо ще раз подати декларацію з додатком 5, та авансові платежі задвояться (я так робила в минулому році і в мене задвоїлись авансові платежі).Чи можна подати уточнюючу декларацію без дод.5. Бо 5 Дотаток без зповнення 8 рярка Додаток не проходить камеральну перевірку і приймається ДПІ, показує помилку. Чи можна заповнити тільти Уточнюючу Декларацію тільки розділ VI Розрахунок.... не заповнюючи розділів ІІІ, V (бо так також не проходть камеральну перевірку) ібез 5 Додатка ? Як правильно здати.
Дякуємо за запитання! Пропонуємо Вам звернутися до найближчого центру обслуговування платників для отримання роз'яснення щодо Вашого питання. Консультанти Центру обслуговування у м. Черкасах знаходяться за адресою: вул. Хрещатик 235, третій зал.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Елена 27-04-2014 19:57

Добрый вечер. Подскажите пожалуйста, юридическое предприятие ликвидируется и на балансе остались основные средства. Как правильно списать или продать основные средства. Учасник на предприятии один.
Визначити умовний продаж згідно ст. 184 Податкового кодексу України

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Леонид 25-04-2014 18:29

як заповнити майнову декларацію коли доходу нема-збитки .В декларації показать доход зі знаком мінус і додаток 5 ?
Дякуємо за запитання!  Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.     
 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Головач Марина Миколаївна 25-04-2014 17:37

Скажіть,будь ласка,які існують майнові податки в Україні? Та які НПА це підтверджують?
Дякуємо за запитання! Види податків і зборів передбачених Податковим кодексом Украни.

В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

 До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

 До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

 Загальнодержавні податки та збори

 До загальнодержавних належать такі податки та збори:

-податок на прибуток підприємств;

 -податок на доходи фізичних осіб;

-податок на додану вартість;

-акцизний податок;

-збір за першу реєстрацію транспортного засобу;

-екологічний податок;

-рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України;

-плата за користування надрами;

 -плата за землю;

-збір за користування радіочастотним ресурсом України;

-збір за спеціальне використання води;

-збір за спеціальне використання лісових ресурсів;

-фіксований сільськогосподарський податок;

-збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;

-мито;

-збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;

-збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

 Місцеві податки та збори

До місцевих податків належать:

-податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

-єдиний податок.

До місцевих зборів належать:

-збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

-збір за місця для паркування транспортних засобів;

-туристичний збір.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Біляєва Олена 25-04-2014 15:55

Чи потрібно подавати декларацію про майно і доходи спадкоємцям українцям, які сплатили податок до оформлення у нотаріуса спадщини чи подарунку?
«Інтернет –конференція»

 Фізичні особи – платники податку, які одержали дохід лише у вигляді об’єктів спадщини (подарунку) та сплатили податок на доходи з фізичних осіб до їх нотаріального оформлення, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...