Налоговая справка ГФС

Наталья 12-11-2013 9:36

Доброе утро! Подскажите, можем ли мы предоставляя в аренду недвижимое имущество, заключить договор с арендатором на возмещение арендной платы за землю? И будет ли такое возмещение объектом обложения НДС? И попадает ли уплата аренды земли в валовые расходы для нашего предприятия, если мы будем получать компенсацию?
 

Добрий день!

В пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) зазначається, що земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Аналогічні норми містились і в докодексному законодавстві.

Відповідно до ст. 269, 270 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Відповідно до п. 7 ст. 179 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. А в ст. 180 ГКУ визначаються істотні умови господарського договору.

Згідно зі ст. 796 Цивільного кодексу України (зі змінами та доповненнями, далі – ЦКУ) одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (ст.797 ЦКУ).

Тобто, компенсація сум земельного податку орендодавцю є частиною вартості послуг з оренди, яку сплачує орендар.

Згідно з пп.«б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Відповідно до пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Отже, у разі якщо орендар відшкодовує земельний податок орендодавцю згідно з умовами договору оренди нежилого приміщення, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди, є складовою частиною операції з постачання послуг і, відповідно, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Так, у ВД дана сума включається.

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Екатерина 12-11-2013 9:7

Добрый день! Скажите как правильно выписать налоговую накладную при продаже ниже себистоимиости? Я выписываю по итогу месяца, вывожу себистоимость и на разницу от обычной цены выписываю н/н., контрагент-бюджет, тип причины-12. Так верно?
Добрий день!

При виписуванні податкової накладної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною слід враховувати наступні особливості:
у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини: «01»;
у полях податкової накладної «Покупець (найменування; прізвище, ім’я, по батькові - для фізичної особи - підприємця)», «Індивідуальний податковий номер покупця», «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця», «Номер телефону», «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» зазначаються реквізити особи - продавця, що виписує таку податкову накладну;
у графі 3 - «Номенклатура товарів/послуг продавця» указується «перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній N _______» (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості), така податкова накладна покупцю не надається.
Усі решта реквізитів та граф такої податкової накладної заповнюються аналогічно реквізитам та графам податкової накладної, що виписується на суму виходячи з фактичної ціни постачання.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Oльга 11-11-2013 17:35

Освобождаются ли от налогообложения членские взносы общественной неприбыльной организации с признаком 0006? организация занимается спортивной оздоровительной деятельностью,членские взносы идут на решение нужд организации: аренда,зарплата,хозрасходы.
Дякуємо за питання!

Порядок оподаткування неприбуткових установ та організацій встановлено ст. 157 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Право неприбуткової організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ органами державної податкової служби в порядку, встановленому наказом ДПА України від 24.01.2011 N 37 (далі - Реєстр).

Пунктами 157.2 - 157.9 ст. 157 ПКУ визначено доходи неприбуткових установ та організацій, які звільняються від оподаткування в залежності від ознаки неприбутковості, що присвоєна при включенні до Реєстру. Зокрема, доходи, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, звільняються від оподаткування у неприбуткових організацій та установ, визначених пп. "а", "б", "д", "є" п. 157.1 ст. 157 ПКУ.

Отже, якщо членські (вступні, цільові) внески членів неприбуткових установ і організацій не передбачають грошової компенсації, тобто надаються безоплатно, то такі внески не підлягають оподаткуванню у разі їх отримання неприбутковими установами і організаціями, що включені до Реєстру. Звільнення від оподаткування вступних членських та цільових внесків, отриманих неприбутковими установами та організаціями, визначених у пп. "є" п. 157.1 ст. 157 ПКУ, встановлено п. 157.9 ст. 157 ПКУ.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 11-11-2013 15:50

які нові податки запроваджені Податковим кодексом?
Дякуємо за питання!

Згідно з Податковим кодексом України, який набрав чинності 1 січня 2011 року, змінився список загальнодержавних і місцевих податків і зборів, у порівнянні з раніше діючими нормами закону про систему оподаткування.

Загальнодержавні податки і зборів:


податок на прибуток (розділ ІІІ ПКУ, ст.133-161);
податок на доходи фізичних осіб (розділ ІV, ст.162-179);
податок на додану вартість (ПДВ) (розділ V, ст.180-211);
акцизний податок (розділ VI , ст.212-230);
збір за першу реєстрацію транспортного засобу (розділ VII , ст.231-239);
екологічний податок (розділ VIII , ст.240-250);
рентна плата за транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України (розділ ІX , ст.251-255);
рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні (розділ X , ст.256-261);
плата за користування надрами (розділ XI, ст.262-264);
плата за землю (розділ XIII, ст.269-290);
збір за користування радіочастотним ресурсом (розділ XV, ст.318-322);
збір за спеціальне використання води (розділ XVI, ст.323-328);
збір за спеціальне використання лісових ресурсів (розділ XVII, ст.329-334);
фіксований сільськогосподарський податок (глава 2 розділу XIV "Спеціальні податкові режими", ст.301-309);
збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
мито (регулюється митним законодавством);
збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками (глава 3 розділу XIV, ст.310-313);
збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності ( розділ 4 розділу XIV, ст.314-317).


Нагадаємо, раніше в Законі про систему оподаткування був також, зокрема, збір за проведення гастрольних заходів, судовий збір, єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через держкордон. Всього раніше існувало 28 загальнодержавних податків і зборів, і плюс єдиний податок, чинний згідно з указом Президента України №727. Останній у Податковому кодексі віднесений до місцевих податків.

Повний перелік місцевих зборів наведено в ст.10 та розділ ХІІ "Місцеві податки і збори" Податкового кодексу (ст.265-268). Таким чином, до місцевих обов'язкових платежів відносяться:


податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (вводиться з 1 січня 2012 року, відповідно до п.1 розділу ХІХ НКУ);
єдиний податок (підрозділ 8 розділу XX "Перехідні положення" про спрощену систему оподаткування, діє до внесення змін до розділу XIV "Спеціальні податкові режими" НКУ);
збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності;
збір за місця для паркування транспортних засобів;
туристичний збір.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

гол.бух Лариса ПП Рожнятовський О.я 11-11-2013 13:26

Плануємо здійснювати перевезення вантажу за кордон за готівку.як правильно оформити в бухобліку.Дякую
Дякуємо за питання!

Відповідь на Ваше питання можете знайти у Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 p. №996-XIV із змінами та доповненнями. Цей Закон визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Петранівська В.В. 11-11-2013 12:33

Працівник працює на 0,25 ставки по сумісництву , під яким кодом відобразити в 1дф.(101 чи 102)
Доброго дня!

Згідно з п.п. 14.1.48 ПКУ заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму.

Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податків відповідно до умов трудового договору (контракту) уключаються до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на підставі п.п. 164.2.1 ПКУ.

У Податковому розрахунку доходи у вигляді заробітної плати, нарахованої як основним працівникам, так і сумісникам, відображаються з ознакою доходу «101»*.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

СТ 11-11-2013 9:54

Доброго дня! Наше підприємство- юридична особа, платник єдиного податку ( 4 група-5%), займається діяльністю-надання в оренду власного чи оренд.майна, а токож і орендує нежитлове приміщення. Ми орендуємо у орендодавця кімнату площею 20 м2 , нещодавно зробили поліпшення цієй кімнати на суму 10 тис.грн. Орендодавець запропонував купити цю кімнату сумою в 40 тис. грн., но за різницею в 10 тис. грн. , тобто сумою в 30 тис. грн. Запитання: 1) чи маємо ми право купити цю кімнату за різницею в 30 тис. грн. 2) якщо, ні то як треба провести покупку не нарушивши Податкового Кодексу України? 3) Якщо внести власні кошти (як фін.допомогу) на р/р та купити за 30 тис.грн.-так можливо? Адже це буде куплено за власті кошти а не за кошти отриманних від оренди приміщення? Чи буде ця операция вважатися взаеморозрахунком? 4) Як треба правильно зрозумити у единоплатників "запрет на взаєморозрахунки"? Які це операції?
Дякуємо за питання!

Податковим кодексом України не передбачено заборони у купівлі Вами цієї кімнати. Поставте будь ласка коректніше питання, що Ви маєте на увазі " у единоплатників "запрет на взаєморозрахунки"?

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталия 09-11-2013 10:24

Доброго дня. Будь ласка підскажіть як вірно виписати в податковій накладній одиницу виміру, якщо контрагент сплатив двома сумами ( 04.10.13 та 07.10.13) за товар (Сверла) який вимірюється в штуках. Якщо суму по першій сплаті розділити на ціну, то получається кількість 11,799, а по другій сплаті 0,2208.
Доброго дня. Відповідно до п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071 (далі – Порядок №1379) податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
     Згідно п.12 Порядку №1379 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:
     графа 3 - номенклатура товарів/послуг продавця;
     графа 5 - одиниця виміру товарів/послуг - грн., шт., кг, м, см, м. куб., см. куб., л тощо;
     графа 6 - кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг. У разі якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 6 указується: «послуга/проценти тощо».
     У разі, здійснення часткової оплати за товари (послуги) у графі 6 може бути зазначено як ціле так і дробове значення, для визначення якого, необхідно суму оплати за товари/послуги поділити на ціну поставки одиниці продукції. У Вашому випадку це будуть значення 11,799 та 0,2208.

Дякуємо за питання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Яна 08-11-2013 20:11

Добрый вечер! У меня такой вопрос можно ли перекинуть деньги на другой Идентификационный код. В банке платила единый соц. налог указали мой идентификационный код а надо другой или как вернуть деньги?
Дякуємо за запитання! Для того щоб пройшло зарахування коштів по сплаті ЄСВ Вам необхідно звернутися до ДПІ Міндоходів області (за місцем Вашого обліку) з листом про помилкове зарахування коштів не по тому ідентифікаційному коду. Також, в листі необхідно вказати правильний ідентифікаційний код. Крім того, до листа необхідно додати копію квитанції про сплату ЄСВ.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія, бухгалтер ТОВ 08-11-2013 16:27

Чи допустимо щоб однією зі сторін УГОДИ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ЗУСТРІЧНИХ ОДНОРІДНИХ ВИМОГ було підприємство - платник єдиного податку (3%), а іншою стороню підприємство - платник податку на прибуток на загальних підставах?
Дякуємо за запитання! Ні, така форма розрахунків не допустима, в зв'язку з тим, що доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) та сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
     Також, до суми доходу юридичної особи - платника єдиного податку за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів.
 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Катеринчук 08-11-2013 15:58

Доброго вечора. Надайте відповідь, у разі чого відбувається блокування роботи РРО?
Інтернет-конференція

Відповідно до пп. 3.1.2 Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО та модемів для передачі даних, затверджених наказом Міністерства фінансів України N 1057, РРО з модемом має забезпечувати блокування проведення розрахункових операцій у разі, зокрема, неможливості передачі контрольно-звітної інформації до сервера обробки інформації протягом 72 годин.

На думку суб'єктів господарювання, основними причинами, які можуть призвести до блокування, є несправність РРО, відсутність зв'язку та електропостачання господарської одиниці, де встановлено РРО.

Слід зазначити, що блокування відбувається, якщо після виконання Z-звіту РРО протягом 72 годин сервером не отримано контрольно-звітної інформації від РРО. Якщо господарський об'єкт не працює, розрахункові операції не проводяться і, відповідно, РРО не буде заблоковано.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Мельник 08-11-2013 15:52

Де формуються звітна інформація в РРО?
Інтернет-конференція

 Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модема, приєднаного до нього, і один раз на день цей звіт автоматично передаватиметься на сервер обробки інформації Міндоходів України.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...