Налоговая справка ГФС
Максім 08-11-2013 15:43
Законом про РРО передбачено можливість передачі контрольно-звітної інформації від РРО як дротовими, так і бездротовими каналами зв'язку. Тобто можуть бути використані засоби стільникового зв'язку, дротового Інтернету, телефонні мережі тощо. Можливість користування конкретними каналами зв'язку передбачено виробником РРО та модемів для передачі контрольно-звітної інформації.
За даними операторів мобільного зв'язку, які розміщено на їх офіційних сайтах, мережі мобільного зв'язку покривають понад 97 % території, де мешкають 98 - 99 % населення України.
Відповідно до пп. 26 п. 39 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 N 295 оператори, провайдери зобов'язані усунути пошкодження телекомунікаційної мережі та відновити доступ до послуг у строки, визначені Адміністрацією Держспецзв'язку.
Згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 28.12.2012 N 803 "Про затвердження Показників якості послуг із передачі даних, доступу до Інтернету та їх рівнів", нормативний час усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг із встановленими значеннями показників якості - не більше, ніж одна доба.
Якщо відсутнє електропостачання на господарській одиниці, то згідно з п. 38 Правил про користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 N 1357, енергопостачальник зобов'язаний забезпечувати надійне постачання електроенергії відповідно до ліцензійних умов та договору, приймати письмові та усні повідомлення (у тому числі засобами зв'язку) споживачів щодо порушення електропостачання та вживати заходів до відновлення електропостачання та приведення показників якості у відповідність із вимогами нормативних документів.
Відповідно до параграфів 19, 20 глави 2 розділу першого Правил улаштування електроустановок перерви електропостачання, необхідні для ремонту або заміни пошкодженого елемента системи електропостачання, становлять не більше однієї доби.
Таким чином, норми чинного законодавства встановлюють конкретні терміни на усунення причин, які можуть призвести до непередачі контрольно-звітної інформації РРО до Міндоходів України. Суб'єктам господарювання слід бути обізнаними з цього питання та вимагати від центрів сервісного обслуговування, енергопостачальних компаній та операторів зв'язку дотримання відповідних норм.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Шевченко Наталя 08-11-2013 15:40
При продажу подарункового сертифіката відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
У разі продажу сертифіката у фіскальному касовому чеку програмуються:
• найменування товару, тобто «Подарунковий сертифікат»;
• кількість проданих сертифікатів;
• вартість сертифікатів (10, 20, 50, 100 грн.);
• ставка та сума ПДВ;
• форма оплати (готівка або інше).
При розрахунку за товар раніше придбаним сертифікатом у касовому чеку зазначаються:
• найменування товару, який реалізується;
• кількість товару, який реалізується;
• вартість проданого товару;
• ставка та сума ПДВ;
• форма оплати, в якій зазначається запис «Подарунковий сертифікат» та у разі необхідності – сума коштів, яка доплачується готівкою чи безготівково (кредитна картка тощо).
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Головний бухгалтер Сердюк Н.Д. 08-11-2013 15:33
Порядок оформлення касових документів підприємствами та організаціями не відноситься до компетенції Національного банку України. Положення лише конкретизує вимоги чинного законодавства України в частині здійснення операцій з готівкою із застосуванням касових документів і визначає обов'язки тих, хто їх здійснює.
Зокрема, пунктом 3.4 Положення передбачено, що видача готівки з кас проводиться за видатковим касовим ордером (типова форма та обов'язкові реквізити якого затверджені наказом Міністерства статистики України від 15.02.96 р. N 51 "Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій" (далі - наказ Мінстату N 51)). Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником.
Усі надходження і видачу готівки підприємства відображають у касовій книзі, записи в якій здійснюються касиром на підставі касових ордерів (пункти 4.2 та 4.3 Положення).
Відповідно до пункту 4.8 Положення на підприємствах, які мають одного касира, у разі потреби тимчасової його заміни виконання обов'язків касира покладається на іншого працівника за письмовим наказом керівника. З цим працівником укладається договір про повну матеріальну відповідальність на час виконання ним обов'язків касира.
Підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов'язків можуть покладати відповідно до письмового розпорядження керівника на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
ТОВ Лагуна 08-11-2013 15:16
Згідно з частиною четвертою статті 64 Господарського кодексу України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Крім того, відповідно до пункту 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 (із змінами), яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за N 40/10320 (далі - Положення), до відокремлених структурних підрозділів підприємств - юридичних осіб віднесено філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України.
Таким чином, у разі якщо магазин не підпадає під визначення "відокремлений підрозділ", виручку від продажу товарів реєструє через реєстратор розрахункових операцій і здійснює лише операції щодо одержання розмінної монети від підприємства - юридичної особи та інкасації виручки (через інкасаторів чи в касу підприємства - юридичної особи), то такий магазин не оформлює касові операції касовими ордерами і згідно з вимогами пункту 4.2 Положення касової книги не веде.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Валентина 08-11-2013 8:50
Головне управління ДФС у Черкаській області
Любомира 07-11-2013 17:11
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Любомира 07-11-2013 16:48
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Cвітлана 07-11-2013 16:22
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ирина 07-11-2013 16:10
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Любомира 07-11-2013 15:36
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Андрій 07-11-2013 15:11
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Приватний підприємець 08-11-2013 15:45
Змінами, внесеними до законодавства, що регулює порядок здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, запроваджено РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі. Основною метою цього заходу є створення комфортніших умов для суб'єктів господарювання в частині забезпечення подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, зменшення витрат на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки. Крім того, подання контрольно-звітної інформації від РРО до Міндоходів України сприятиме значному скороченню кількості перевірок платників податків.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області