Налоговая справка ГФС
Людмила 27-06-2013 11:15
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Підпунктом 4.5.2 п. 4.5 розділу ІV Порядку нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 27 вересня 2010 року № 21-5 «Про затвердження Інструкції про Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289 (далі - Інструкція 21-5) визначено, що ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності. При цьому, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Обов’язки платників єдиного внеску виникають у ФОП з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (абзац другий частини 4 ст. 5 Закону № 2464).
Згідно з п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку платниками загальної системи оподаткування подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність.
Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем.
Враховуючи вищевикладене, новостворені ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку платниками загальної системи оподаткування, нараховують та сплачують суми єдиного внеску у вигляді авансових платежів у строки, визначені п.п. 4.5.2 п. 4.5 розділу ІV Інструкції 21-5, що настануть у звітному податковому році, на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбулася їх державна реєстрація.
При цьому, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Тетяна 26-06-2013 16:49
З 1 липня 2013 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 р. № 231-VII, відповідно до якого допомога по вагітності та пологам є об’єктом для нарахування та утримання єдиним соціальним внеском. Ставка ЄСВ - 33,2% для нарахування єдиного внеску за рахунок роботодавців та 2% для утримання з нарахованих лікарняних.
Разом з тим, податок на доходи фізичних осіб з сум допомоги по вагітності та пологах не утримується (пп. 165.1.1 Податкового кодексу України).
Враховуючи вище сказане, якщо нарахування даної допомоги було здійснено до 1 липня, то ЄСВ не стягуватиметься.
Дякуємо за питання.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Екатерина 26-06-2013 13:19
Для більш детального вибору КВЕД Вам необхідно звернутися до державного реєстратора, визначившись з напрямом діяльності, а основний вид діяльності - 93.29 Організування інших видів відпочинку та розваг..
Крок 1. Реєстрація підприємцем у Єдиному державному реєстрі
Найперший крок – йдемо до державного реєстратора до виконкому за своїм місцем проживання. До цього визначаємо види діяльності, якими будемо займатися, згідно КВЕД. Питання по кодам задаємо у цій темі kved-t219.html . Згідно статті 42 Закону №755 подаємо державному реєстратору наступні документи:
Заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. Форму картки можна скачати на цій сторінці.
Копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; (простими словами – ідентифікаційний номер платника податків або ІПН).
Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця. (У виконкомі на стіні оголошень повинні бути вказані реквізити рахунку, куди треба сплачувати реєстраційний збір. Сплачуємо збір та надаємо платіжне доручення державному реєстратору).
Згідно частини 3 статті 42 Закону №755 державному реєстратору забороняється вимагати інші документи, ніж наведені вище. Для розмови з державним реєстратором при собі обов’язково треба мати паспорт.
Держреєстратор приймає рішення щодо реєстрації підприємця та вносить запис до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію фізичної особи підприємця не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів. На наступний день після внесення запису громадянину видається виписка з Єдиного державного реєстру. Це його головний документ, який посвідчує його реєстрацію підприємцем. Статтю про виписку читайте тут http://byhgalter.com/zmini-u-podatkovij ... j-sistemi/ .
Крок 2. Взяття приватного підприємця на облік у податковій службі
Згідно пункту 6.1 Наказу 1588 податкова служба самостійно бере на облік приватного підприємця після того, як отримує від державного реєстратора відомості про державну реєстрацію підприємця.
Не чекаючи надіслання державним реєстратором відомостей, підприємець, маючи на руках виписку з Єдиного державного реєстру може самостійно піти до податкової служби та написати заяву за формою 5-ОПП (бланк заяви можна скачати на цій сторінці). У податковій підприємцю доведеться пред’явити виписку.
Взяття на облік у податковій службі здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від державного реєстратора або від дня отримання заяви за формою №5-ОПП від підприємця. Після цього ФОПу видається довідка про взяття фізичної особи - підприємця на облік в органі державної податкової служби (форма №4-ОПП).
Крок 3. Взяття підприємця на облік у Пенсійному фонді
Державний реєстратор повідомляє Пенсійний фонд про проведення державної реєстрації підприємця так само, як і податкову службу. Пенсійний фонд повинен взяти підприємця на облік не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем отримання інформації від державного реєстратора.
Пенсійний фонд, в свою чергу, направляє інформацію до :
Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який присвоює підприємцю відповідний клас професійного ризику виробництва.
Не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік Пенсійний фонд надсилає або видає підприємцю повідомлення про взяття на облік. Постановою №21-6 не передбачено самостійне написання підприємцем заяви, я у випадку з податковою службою. Тому, підприємцю просто треба чекати, поки ПФ не видасть йому повідомлення.
Крок 4. Відкриття банківського рахунку
Відкривати рахунок чи ні, залежить від специфіки діяльності підприємця. Для відкриття підприємницького рахунку, різні банки вимагають різні документи. Нижче наведений перелік необхідних документів на прикладі Приватбанку.
Виписка з Єдиного державного реєстру або свідоцтво про держреєстрацію – копії, завірені нотаріальна або працівником банку.
Довідка про взяття на облік у податковій службі за формою №4-ОПП – копія.
Повідомлення про взяття на облік як платника єдиного соціального внеску – копія.
Заява про відкриття поточног рахунку та картка зі зразками підписів та печатки (договір) – нададуть у банку.
Крок 5. Отримання печатки.
Підприємець не обов’язково повинен мати печатку. Але, в деяких випадках, наявність печатки є обов’язковим. В яких саме, читайте тут http://byhgalter.com/pechatka-pidpriyem ... tovlennya/ .
У 2011 році обов’язків дозвіл Міністерства внутрішніх справ на виготовлення печаток було скасовано. Тепер, для її виготовлення треба лише звернутися до фірми, яка цим займається. Необхідні документи приблизно наступні:
1. Заява.
2. Копія виписки з реєстру (або свідоцтва про держ.реєстрацію).
3. Копія нотаріальної довіреності (якщо печатка замовляє довірена особа).
4. Паспорт (копія паспорта).
5. Ескіз.
Дякуємо за питання
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Оксана Федорівна 26-06-2013 12:16
Термін дії ключа ЕЦП один рік.
Термін дії договору на електронну звітність необмежений.
Дякуємо за питання.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Екатерина 26-06-2013 10:0
93.29 Організування інших видів відпочинку та розваг , а для більш детального вибору КВЕД Вам необхідно звернутися до державного реєстратора.
Дякуємо за питання.
Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Гунчак Василий 26-06-2013 9:54
Згідно ст. 298.1.4. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Дякуємо за питання.
Звенигородська МДПІ
галина 26-06-2013 9:6
Так, Вам дійсно потрібно подати звіт за період перебування на єдиному податку.
Дякуємо за питання.
Звенигородська МДПІ
Alexander 26-06-2013 6:4
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Света 25-06-2013 18:10
Згідно ст. 296.8. Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.
Дякуємо за питання.
Звенигородська МДПІ
Светлана 25-06-2013 17:43
Відповідно до п. 49.3 ст. 49 гл. 2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) податкова декларація подається до органу державної податкової служби за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п. 49.4 ст. 49 гл. 2 ПКУ платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Дякуємо за питання
Уманська ОДПІ
АСГАРД 25-06-2013 16:0
Дохід найманих працівників оподатковується відповідно ПДФО та ЄСВ, та здійснюється нарахування ЄСВ роботодавцем на всю суму доходу.
Дякуємо за питання
Уманська ОДПІ
Жельский Николай Станиславович 27-06-2013 13:20
Згідно з пп.11.12.1 п.11.12 р.XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі – Порядок), після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до Єдиного державного реєстру (далі - ЄДР) запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності, фізична особа - підприємець зобов’язана подати до органу державної податкової служби за основним місцем обліку:
заяву за ф. № 8-ОПП (за бажанням), дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП;
оригінали документів, що видаються органами ДПС платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо) і підлягають поверненню до органу державної податкової служби, а також завірені органом державної податкової служби копії цих документів, якщо такі видавались та підлягають поверненню до органу державної податкової служби.
У разі отримання відомостей про внесення до ЄДР запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності або заяви за ф.№8-ОПП від фізичної особи – підприємця органом ДПС приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пп.11.3.2 та 11.3.3 п.11.3 р.ХІ Порядку) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, зокрема:
протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності;
протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу ДПС першим, в інших випадках.
Відповідно до п.11.5 р.XI Порядку, зокрема, після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов’язань такого платника податків, у разі відсутності заперечень органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків, визначених пп.11.9.1 п.11.9 цього розділу, та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, орган державної податкової служби складає довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП.
Якщо припиняється платник податків, який перебуває на обліку в органі державної податкової служби за основним місцем обліку та одночасно в інших органах державної податкової служби перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, довідка про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП видається такому платнику податків органом державної податкової служби за основним місцем обліку лише після отримання від усіх інших зазначених органів висновків про відсутність заборгованості щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, у платника податків на територіях адміністративно-територіальних одиниць, що обслуговуються такими органами державної податкової служби, та відсутності заперечень щодо припинення платника податків (пп.11.5.1 п.11.5 р.ХІ Порядку).
Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області