Налоговая справка ГФС
Светлана 27-09-2012 12:51
Тобто, оскільки у разі зміни номенклатури постачання товарів фактично відбувається повернення одних товарів та отримання інших, продавець в обов’язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, до якої згідно з договором вносяться зміни, на товари, кількість (вартість) яких зменшується, та виписати іншу податкову накладну на товари, які постачаються на їх заміну.
Згідно із п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі – Реєстр), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації, до Реєстру в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
Золотоніська ОДПІ
Вера 27-09-2012 12:51
Золотоніська ОДПІ
Сергей 27-09-2012 12:44
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Золотоніська ОДПІ
Максим 26-09-2012 23:19
Фізична особа може здійснювати покупку товарів за межами митного кордону України.
З питанням щодо сплати податку та зборів при розмитненні товарів необхідно звертатися до Митної служби України.
Щодо отримання доходу ( у Вашому випадку - від реалізації товару) , то звертаємо увагу на необхідність декларування цих доходів.
Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – Кодекс), згідно із положеннями якого річні податкові декларації про майновий стан та доходи для платників податку на доходи фізичних осіб, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).
Обов’язок щодо подання декларації у платника податку на доходи фізичних осіб виникає у разі отримання ним протягом звітного 2011 року окремих видів оподатковуваних доходів, зокрема :
- з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався але не є звільненим від оподаткування;
- у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- у разі отримання іноземних доходів.
Крім цього, необхідно зауважити, що фізична особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання (ставка податку на доходи фізичних осіб – 15(17)%) в поданій нею декларації та сплати зазначене податкове зобов’язання до 1 серпня поточного року.
Розрахунковий рахунок податку на доходи фізичних осіб Ви можете дізнатися безпосередньо в своїй податковій інспекції або на сайті обласної ДПС.
Уманська ОДПІ
Сергей 26-09-2012 20:38
Відповідно до статті 179 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI (далі – Податковий кодекс) обов’язок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкову декларацію) виникає у разі:
отримання окремих видів доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався (наприклад, доходи від продажу інвестиційних активів, доходи у вигляді спадщини);
отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу суб’єктів підприємницької діяльності (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, тобто якщо орендар є фізичною особою, подарунки від фізичних осіб, матеріальна допомога від фізичних осіб тощо);
отримання іноземних доходів та інше.
Декларація подається до податкових органів за місцем проживання до 1 травня року наступного за звітним роком.
Бланки декларації і консультації щодо її заповнення можна отримати безкоштовно у державних податкових інспекціях за місцем проживання.
Ставка податку на доходи фізичних осіб становить15(17)%
Уманська ОДПІ
Тетяна 26-09-2012 16:1
За результатами перевірки платників податків службовими особами органів ДПС складається акт, а за відсутності порушень вимог законодавства — довідка (п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу), вимоги щодо змісту яких передбачено Порядком № 984.
Відповідно до цього Порядку акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.
За результатами документальної перевірки в акті повинні бути викладені всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків щодо фактів виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.
♦ Факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, мають бути викладені в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та повною мірою, з посиланням на первинні або інші документи, зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
Акт (довідка) документальної перевірки повинен бути складений на паперовому носії державною мовою і мати наскрізну нумерацію сторінок. Він складається з чотирьох частин: вступної, загальних положень, описової частини та висновку. Документ включає інформативні додатки.
Вступна частина акта (довідки) та загальні положення повинні містити: місцезнаходження платника податків, повне і скорочене (за наявності) найменування платника згідно з установчими документами, підстави та терміни проведення перевірки відповідно до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, реєстраційні дані про платника тощо.
Слід зазначити, що загальні положення акта (довідки) документальної позапланової перевірки повинні містити відповідні дані, що підлягають перевірці.
В описовій частині акта (довідки) результати документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства групуються за окремими видами податків і зборів та у розрізі податкових періодів. У цій частині відображаються задекларовані платником податків у податковій та іншій звітності показники, результати перевірки цих показників посадовою особою органу ДПС та робиться відповідний запис щодо встановлення або невстановлення порушень. При цьому до акта (довідки) перевірки додаються відповідні аналітичні таблиці.
У разі встановлення порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення:
•викладаєься чіткий зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника та господарська операція, в результаті якої здійснено це порушення (при цьому до акта додаються письмові пояснення посадових осіб платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень);
•зазначаються первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, регістри бухгалтерського обліку, кореспонденція рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення;
•наводиться перелік відсутніх первинних документів або ненаданих для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення.
У висновку акта (довідки) документальної перевірки зазначається опис виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, з посиланням на підпункти, пункти, статті законодавчих актів
Уманська ОДПІ
Лина 26-09-2012 15:47
Пунктом 2.12 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320 (із змінами та доповненнями), визначено, що фізичні особи - довірені особи підприємств (юридичних осіб), які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного спеціального платіжного засобу або особистого спеціального платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом з підтвердними документами в установлені строки і в порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.
Відповідно до пп. 170.9.2 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:
завершує таке відрядження;
завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.
Уманська ОДПІ
Лена 26-09-2012 15:24
Смілянська ОДПІ
Ольга 26-09-2012 13:14
Відповідно до пункту 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу з 01.01.2011 року набирає чинності розділ VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу».
Згідно Податкового Кодексу платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що є об'єктами оподаткування.
Перша реєстрація транспортного засобу - це реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.
Звертаємо увагу, у випадку відчуження транспортних засобів, перша реєстрація яких здійснена на пільгових умовах, нові їх власники зобов’язані сплатити збір у порядку і на умовах, передбачених Податковим кодексом. Збір сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів за місцем реєстрації транспортних засобів відповідно до ставок, які діють на день сплати.
Смілянська ОДПІ
Елена, бухгалтер КП "Контакт PLUS"(Кременчуг,Полтавская область) 26-09-2012 11:53
Щодо коштів, виданих фізичним особам під звіт, слід зазначити наступне. Кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, відображаються у Податковому розрахунку ф. 1ДФ за ознакою доходу "118".
Відповідно до пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПКУ не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ. Нормами п. 170.9 ст. 170 ПКУ визначено порядок оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.
Враховуючи вищевикладене, в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу "118" необхідно відображати лише вчасно не повернуті суми перевищення над сумою витрат платника податку на відрядження та вчасно не повернуті суми перевищення над сумою фактичних витрат платника податку на здійснення окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх надала.
Уманська ОДПІ
anna 25-09-2012 21:54
Смілянська ОДПІ
Светлана 27-09-2012 13:0
Разом з цим п.4 р.II «Прикінцеві положення» Закону № 5083 Кабінету Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом №5083 забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону. Зокрема, форму податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, буде доповнено відповідними графами для зазначення номера та дати митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.
Таким чином, реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.
При цьому, у разі якщо платником податку починаючи з 12.08.2012 до моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної буде зазначатися обов’язковий реквізит «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України», то враховуючи те, що Закон №5083, яким такий новий обов’язковий реквізит податкової накладної введений в дію, набрав чинності з 12.08.2012, зазначене не є порушенням.
Золотоніська ОДПІ