Налоговая справка ГФС

ПП Маяк 27-07-2015 14:50

Що зазначити в рядку «вид цивільно-правового договору» податкової накладної, якщо оплата і постачання здійснюються згідно з рахунком?
Згідно вимог Податкового кодексу (п.201.1) реквізит ПН «Вид цивільно правового договору» є обов’язковим, тобто він може прямо вплинути на право покупця включення ПДВ до податкового кредиту. Якщо чітко дотримуватись юридичних канонів, то в цій графі ПН потрібно зазначити вид договору, визначений Цивільним кодексом. Наприклад: «Договір купівлі продажу», чи «Договір постачання або комісії». Тому, у вашому випадку, потрібно зазначити «Усний договір», або «Усний договір, рахунок-фактура».

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Інна Михайлівна 27-07-2015 14:47

Чи включається сума орендної плати до витрат підприємця?
Державна фіскальна служба України у листі від 21 квітня 2015 року №3701/М/99-99-17-02-02-14 зазначила, що оскільки орендна плата є обов'язковим платежем, який справляється у формі загальнодержавного податку та сплачується фізичною особою - підприємцем орендарем за користування земельною ділянкою державної і комунальної власності, ця сума не включається до валових витрат підприємницької діяльності.

Якщо фізична особа - підприємець орендує земельну ділянку у юридичної особи або фізичної особи - підприємця та сплачує відповідно до договору орендну плату, у цьому випадку орендодавець збільшує суму доходів, а орендар включає до витрат суму орендного платежу на підставі документального підтвердження (договір оренди, квитанції тощо) та за умови використання підприємцем цього майна у господарській діяльності.

При цьому податковий агент (юридична особа або фізична особа - підприємець) про суми виплаченої орендної плати фізичній особі - підприємцю зобов'язаний повідомити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтер Світлана 27-07-2015 14:39

чи потрібно підприємству нараховувати на заробітну плату працюючого інваліда, розмір якої менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), єдиний внесок з мінімальної заробітної плати?
Згідно з частинами п’ятою та шостою ст.8 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі - Закон про ЄСВ), якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п.1 частини першої ст.7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів (частина тринадцята ст.8 Закону про ЄСВ).

Отже, якщо база нарахування єдиного внеску працюючого інваліда не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру для цієї категорії платників не застосовуються.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Петренко С.В. 27-07-2015 14:32

Скажіть, які передбачені штрафні санкції за несплату єдиного внеску та неподання звітності з єдиного внеску?
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464-VI, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Законом № 2464-VI).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня із розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

За неподання, несвоєчасне подання, подання за не встановленою формою звітності з єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом календарного року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом (крім порушень, вчинених до 01.01.2015 р.).

Отже, за порушення, що мали місце до 01.01.2015 р., штрафні санкції відповідно до п. 4 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464-VI не застосовуються.

До порушень, що виникли з 01.01.2015 р., застосовуються штрафні санкції, визначені п. 7 частини одинадцятої вищезазначеної статті.

Порушення, вчинені до 01.01.2015 р., не можуть вважаться однотипними з порушеннями, вчиненими після 01.01.2015 р.

Повторним вважається порушення, вчинене платником єдиного внеску в межах року.

Рішення фіскального органу про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою та дванадцятою ст. 25 Закону № 2464-VI, є виконавчим документом.

У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом 10 робочих днів, а також не повідомив у цей строк фіскальний орган про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.       

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ольга 27-07-2015 14:28

Підкажіть, чи можливо здійснити перерахунок єдиного внеску, якщо в середині року змінився клас професійного ризику виробництва?
Відповідно до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі зміни виду економічної діяльності підприємства Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року. 

Згідно з пунктом  4.8 розділу IV наказу Міністерства доходів і зборів «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник за період з дати встановлення нового класу професійного ризику та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  самостійно здійснює перерахунок єдиного внеску.

Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою єдиного внеску по розміру, встановленому раніше, та нарахованою сумою єдиного внеску по встановленому розміру за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми єдиного внеску, який подається ним за звітний період.

Таким чином, у разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року платник здійснює перерахунок єдиного внеску за період з 01 січня поточного року до дати встановлення нового класу професійного ризику.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Валентина Іванівна 27-07-2015 14:23

Скажіть будь – ласка, на підприємстві є працівники, але дохід не нараховували: чи подавати звіт із єдиного внеску?
Підприємства є платниками єдиного внеску, якщо вони використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством чи за цивільно-правовими договорами (абз.2 п.1 ч.1 ст.4 Закону про ЄСВ). Відповідно, зобов’язані подавати звітність із єдиного внеску (п.4 ч.2 ст.6 того самого Закону) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

Отже, роботодавець зобов’язаний формувати та подавати звітність із єдиного внеску за ф.№Д4, незалежно від того, чи нараховував він дохід своїм найманим працівникам (застрахованим особам). Це правило не діє, коли юрособи та фізособи-підприємці не використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту). У такому випадку Звіт з ЄСВ №Д4 не потрібно подавати.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Яніна 27-07-2015 14:16

Чи застосовують РРО при реалізації продукції власного виробництва?
відповідно до п.1 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 – ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

До продукції власного виробництва відноситься продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Татьяна 27-07-2015 14:14

Добрій день! Через какую программу в электронном виде подавать в налоговую инспекцию форму 413 на принятие на работу к ЧП работников? И за сколько дней или в течении которого времени это необходимо сделать? Можно ли отослать эту форму по почте?
Програму для подачі повідомлення платник вибирає сам.Державна фіскальна служба України повідомляє про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яку опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» №115 (27.06.2015) (далі – Постанова № 413).Відповідно до норм Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Микола Антонович 27-07-2015 14:1

Чи поширюється пільга щодо сплати земельного податку на власників гаражів, якщо гараж знаходиться у гаражно-будівельному кооперативі
Пільга, передбачена для власників земельних ділянок або землекористувачів – фізичних осіб,  не розповсюджуються на гаражно-будівельний кооператив – юридичну особу, навіть якщо власники гаражів відносяться до пільгової категорії і звільняються від земельного податку. Таким чином, ГБК має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах, а власники гаражів компенсують власнику земельної ділянки (ГБК) сплату земельного податку.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ТОВ "АЛАН" 27-07-2015 13:51

Чи можна повернути гроші з електронного рахунку в Казначействі на поточний рахунок підприємства?
Так, дійсно, така можливість передбачена. Якщо у платника на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до суми зазначеної в рядку 25.1 декларації, то платник має право подати до податкової інспекції в складі такої декларації заяву (додаток Д4 до декларації з ПДВ) про перерахування різниці коштів на поточний рахунок. В такій заяві треба зазначити реквізити поточного рахунку. При поверненні грошей з електронного рахунку на поточний реєстраційний ліміт коштів буде зменшено вже на день подання такої заяви, а гроші Казначейство має право перерахувати протягом 5 днів після граничної дати сплати податкових зобов’язань.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Татьяна 24-07-2015 22:39

Добрый день! После принятия Кабмином Постановления № 413 от 17.06.15 между кадрами и бухгалтерами началась война - кто должен заполнять эту форму: кадровики, которые принимают на работу людей или бухгалтера, которые им начисляют зарплату. По Вашему мнению какая служба должна это делать и почему. Спасибо
Ваше питання не в компетенції ДФС.

Дякуємо

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Гельмель Владимир Альбертович 24-07-2015 15:32

Нужно ли применять РРО плательщику единого налога 2-ой группы, если объём дохода по состоянию на 01.07.2015 г. превысил 1 млн. грн., использует наличный и безналичный расчёты.
Доброго дня.

Закон України від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Дозволено не застосовувати РРО платникам єдиного податку:

другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення застосування РРО є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Дякуємо.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...