Налоговая справка ГФС

Олександр 15-06-2011 13:50

ОЗ в бухг. і податковому обліку мають залишкову і ліквідаційну вартість 0 грн., вони вже себе замортизували, але ми ще викор. їх у госп. д-сті.... Чи потрібно такі ОЗ переносити до відомості про інвентаризацію ОЗ? Також питання, ОЗ куплені у ФОП або не призначені у госп. д-сті показувати треба у декларації з податку на прибуток? Дякую.
 Згідно п. 6 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ платникам податку на прибуток  необхідно станом на 01.04.2011 року провести інвентаризацію для визначення переліку об’єктів  основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до пункту 145.1 статті 145 цього Кодексу з метою нарахування амортизації з дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.  Отже в даних інвентаризації основних засобів повинні бути всі об’єкти , наявні в СПД.

 Для нарахування амортизації, яка включається до витрат, необхідно керуватись ст.144 ПКУ.  За визначенням даної статті амортизації підлягають об’єкти придбані не залежно в якого продавця.

 Але п. 144.3 Кодексу визначає, що не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт,
а також на реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів.

Термін "невиробничі основні засоби" означає необоротні матеріальні активи, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.

Тетяна 15-06-2011 13:48

Доброго дня ! Чи може ФОП на загальній системі відносити на валові витрати , вартість придбаних основних засобів( принтер ) та включати податкову накладну до податкового кредиту,як господарську діяльність. Дуже дякую за відповідь.
Пані Тетяно! На витрати відносити не можете. Якщо Ви є платником ПДВ - то включаєте  до податкового кредиту.

Алена 15-06-2011 13:0

Добрый день. Гражданин А перевел гражданину Б,путем банковского перевода "Правекс-Телеграф" 10000 грн. Вопрос: возникает ли у гражданина Б обязанность по уплате подоходного налога? Считается ли вообще денежный перевод между физлицами, получением дохода? Если да, то приведите пожалуйста статьи Кодекса. Спасибо.
 

Поняття доходу, доходу з джерелом його походження з України або отриманого з джерел за межами України  визначено п.п. 14.1.54 - 14.1.56 статті 14  Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 162.1.1  п. 162.1 статті 162 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерелом їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Перелік доходів платника податку, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу визначені в п.164.2 статті 164.

Доходи, які не включаються до розрахунку загального  місячного ( річного) оподатковуваного доходу передбачені ст. 165 Податкового кодексу України.

Також, статтею 170 встановлені особливості оподаткування окремих видів доходів.

Приналежність отриманих переказом коштів до оподатковуваного чи не оподатковуваного доходу визначається в кожному випадку окремо. Слід враховувати походження (виникнення) та призначення  перерахованих переказом коштів, які отримує відповідний громадяни.  

ФОП 15-06-2011 12:35

ФОП на ЄП хоче оформити трудові відносини з найманими працівниками. Що потрібно подати до податкової і в які терміни, для отримання довідки про трудові відносини? Дякую
Починати оформлення трудових відносин з найманим працівником слід з Центру зайнятості. Там ви оформлюєте договір. Потім слід звернутись в трьохденний термін до місцевої ДПІ та зареєструвати такий договір.

Людмила 15-06-2011 11:27

Скажіть, будь ласка, чи віднімається сума єдиного соціального внеску при вираховуванні ПДФО з авансу заробітньої платні? Дякую за відповідь.
 Відповідно до ст. 24 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР "Про оплату праці" із змінами та доповненнями заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Згідно з п.п.168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Згідно із п. 164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Таким чином, при виплаті заробітної плати (авансу) податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету за першу половину місяця. Але алгоритм розрахунку податку (з застосуванням ставок 15% та 17%, та податкова соціальна пільга) не застосовується.

Антонина 15-06-2011 10:33

Частное предприятие находится на упрощенной системе налогообложения, плательщик НДС и единого налога со ставкой 6%.Основная деятельность предприятия- производство детского молочного питания.Здания и производственные мощности, арендованные в Фонде коммунальной собственности Горсовета.Сырье(молоко) получает от СЗАО по цене НДС в том числе. 1.Чем грозит невыполнение постановления №246?Предприятие НДС перечисляет в Бюджет , согласно Декларации. 2.Если все же необходимо начислять дотацию, то каков механизм исчисления , учитывая льготу по НДС (ст.197.1.1) Закона об НДС? 3.Правомерно ли предприятие-сельхозпроизводитель (СЗАО) отпускающий сырье (молоко) переработчику, с НДС 20%?(Закон об НДС ст.6.2.6 гласит о нулевой ставке операций по продаже перерабатывающим предприятиям молока с/х производителями всех форм собственности и хозяйствования.)? Благодарю за ответ. С ув. Антонина
 Пунктом 1 підрозділу 2 р. XXПодаткового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ визначено, що тимчасово, до 1 січня 2015 року, сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м’ясо-кісткове борошно), у повному обсязі спрямовується до спеціального фонду державного бюджету. Порядок нарахування, виплати і використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

За роз’ясненнями щодо визначення які підприємства відносяться до переробних, необхідно звернутися до Міністерства аграрної політики.

ФОП Врублевська Галина Максимівна 15-06-2011 9:13

Згідно припису ФСС від НВВ проведено медичний огляд працівників,Є картка на кожного працівника і чек про оплату послуги з полікліники. Чи можна ці кошти включити у витрати. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Дякую за відповідь.
 Відповідно до пп.140.1.1 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення, зокрема, витрати (крім тих, що підлягають амортизації), здійснені в порядку, встановленому законодавством, на організацію, утримання та експлуатацію пунктів безоплатного медичного огляду, безоплатної медичної допомоги та профілактики працівників (у тому числі забезпечення медикаментами, медичним устаткуванням, інвентарем, а також витрати на заробітну плату найманих працівників). Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ (п.138.2 ст.138 ПКУ). Крім цього підпунктом 139.1.1 п.139.1 ст.139 ПКУ зазначено, що не включаються до складу витрат витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності, а саме витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 ПКУ. Отже, витрати на проведення медичного огляду працівників враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, у разі якщо для цієї категорії працівників медичний огляд є обов’язковим згідно із законодавством. Зазначені витрати мають бути підтверджені первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Людмила Пт. 14-06-2011 18:27

Кошти,перераховані підприємством профспілковій організаціі як благодійний внесок будуть зменшувати оподатковуваний прибуток?Підприємство на загальній системі.Які необхідно документи оформити, є обмеження щодо суми?
 До інших витрат звичайної діяльності включаються згідно абзацу «б» підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 ПКУ суми коштів, перераховані роботодавцями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, передбачені колективними договорами  (угодами)   відповідно до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", в межах чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік з урахуванням положень абзацу "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 цієї статті.

 Зверніть увагу, що   якщо за результатами попереднього звітного року платником податку отримано від’ємний результат об’єкта оподаткування, то сума коштів, що перераховується,   визначається з урахуванням оподатковуваного прибутку, отриманого в році, що передує року декларування такого річного від’ємного значення, але не раніш як за  чотири попередні звітні роки (Ст. 138 пп. 10.6 абзац «б» друга частина.).

Людмила Пт. 14-06-2011 18:24

Якщо підприємство на загальній системі оподаткування перерахує кошти як благодійний внесок міській раді,можна включати цю суму до валових витрат?
 Суми коштів добровільно перераховані протягом звітного року до бюджетів місцевого самоврядування включаються до інших витрат звичайної діяльності (крім фінансових витрат ) в розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподаткованого прибутку попереднього звітного року. (Абзац «а» підпункт 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 ПКУ).

 При цьому звертаємо увагу, що якщо за результатами попереднього звітного року платником податку отримано від’ємний результат об’єкта оподаткування, то сума коштів, що перераховується,   визначається з урахуванням оподатковуваного прибутку, отриманого в році, що передує року декларування такого річного від’ємного значення, але не раніш як за  чотири попередні звітні роки (Ст. 138 пп. 10.6 абзац «б» друга частина.).

Оксана 14-06-2011 15:27

09.06.2011 задавала питання що робити з накопиченим від"ємним значенням ПДВ,яке було набуто до 2011 р.Ви мені відповіли, що необхідно сторнувати суму від'ємного значення з податкового кредиту. Розкажіть, будь-ласка, як це практично зробити: які проводки зробити, та які звіти чи коригування подати? Чи будемо ми сплачувати якісь штрафні санкції?
А заробітну плату ми теж замість Вас отримаємо?

Ольга 14-06-2011 14:26

Добрый день. Подскажите пожалуста, если предприятие получило запоздалую налоговую накладную, в какую строку декларации по НДС нужно поставить сумму в следующем отчетном периоде?
Якщо не підтверджена причина запізнення податкової накладної, то виправлення робиться через подання уточнюючої, а якщо підтверджена - то через р. 10.1 Декларації.

ирина 14-06-2011 14:20

я СПД единщик,могу ли я сдать свой МАФ(киоск)в аренду фирме юр.лицу ТОВ согласно нового налог .кодекса?
Можете, якщо такий вид діяльності передбачений серед Ваших видів діяльності.

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...