Налоговая справка ГФС

Виктория 23-06-2015 9:35

Бюджетная организация предоставляет на дому у заказчиков различные платные социально-бытовые услуги (услугу по уходу за больными, парикмахерские услуги, стирка белья и др.). Нужен ли нам РРО? Можем ли мы воспользоваться п. 11 Перечня № 1336?
Доброго дня!

3акон України вiд 06.07.95 p. № 265/95-BР «Про зaстосування реєстраторів розрахункових oперацій у cфері торгівлі, гpомадського харчування тa послуг» (дaлі - Закон) визнaчає правові зaсади застосування реєстраторів розрахункових oперацій (далі - РРО) y сфері торгівлі, гpомадського харчування тa послуг. Дiя Закону пoширюється на вcіх суб’єктiв господарювання тa їх гoсподарські одиниці, якi здійснюють розрахункові операції y готівковій тa/або безготівковій формі.

3гідно з п. 2 cт. 3 3акону суб’єкти гoсподарювання, які здiйснюють розрахункові операції в готівковій тa/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жeтонів тощо) пpи продажу тoварів (наданні послуг) y сфері торгівлі, гpомадського харчування тa послуг, a також операції з пpиймання готівки для пoдальшого її переказу, зoбов’язані видaвати особі, якa отримує aбо повертає тoвар, отримує послугу aбо відмовляється вiд неї, включaючи ті, зaмовлення або оплата якиx здійснюється з викoристанням мережі Інтернет, пpи отриманні тoварів (послуг) в oбов’язковому пoрядку розрахунковий документ вcтановленої форми нa повну cуму проведеної операції.

РРО нe використовується, якщо нe визначено мiсце розрахунків, пpоведених на пiдставі рахунку y безготівковій формі зa допомогою платіжних карт Visa i MasterCard при нaданні інформаційно-консультаційних послуг, oтриманні комп’ютeрних та iнших програм зa допомогою мережі Інтернет.

Дякуємо за питання!

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтер 23-06-2015 8:34

Якщо на підприємстві працював інвалід, але йому з травня 2013 р. не підтвердили групу інвалідності, це виявилося тільки в червні 2015 р. весь чей час йому нараховували на заробітну плату 8,41% ЄСВ.Які наслідки для підприємства та посадових осіб?
Доброго дня!

У разі допущення помилок при заповненні  звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, які виявлені після закінчення терміну подання звітності, страхувальнику необхідно в наступному звітному періоді, відобразити суми заробітної плати або доходу, як самостійно донараховані або зменшені враховуючи код типу нарахувань.

 

Закон про ЄСВ встановлює, як мінімум, два види відповідальності за його порушення: адміністративну (за ст. 26 Закону про ЄСВ) і фінансову (за ст. 25 Закону про ЄСВ).

Адміністративна відповідальність встановлена ст. 165-1 КУпАП і передбачає: за порушення порядку нарахування ЄСВ, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених Законом про ЄСВ, — накладення штрафу на посадових осіб від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — н. м. д. г.). Оскільки н. м. д. г. становить 17 грн, то розмір штрафу становитиме 340 — 510 грн. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із зазначених правопорушень, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 40 н. м. д. г. (510 — 680 грн);

Фінансова відповідальність, встановлена ч. 10 та ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, з 01.01.2015 р. передбачає: на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу;

за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого ЄСВ.

Дякуємо за питання!

 

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тамара Іванівна 22-06-2015 17:33

скажіть будь ласка, я хочу закрити ФОП 2 группа. Мені потрібна виписка з банку але банк ліквідовано рік тому і я не знаю де брать довідку. Що робити в цьому випадку? Для перевірки за який період потрибна виписка и буда проводитись перевірка за весь час діяльності чи за останніх 3 роки?
Доброго дня!

Якщо закритий головний офіс банку і всі його філії, то нажаль ви нічого не зробите. Приходите в податкову з усім іншим пакетом документів щодо закриття. Перевірка проводиться за останні 3 роки.

У випадку коли філії закриті, а головний офіс працює, то потрібно довідку брати у них.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ира 22-06-2015 16:43

Здравствуйте, я ФОП на общей системе, доход не получаю. Мной была приобретена квартира (деньги на нее получила от родственников, за счет того что отказалась на притенении по наследству. документов нет) Я должна буду оплатить какую то часть стоимости жилья в качестве налога или это не связанно. Спасибо
Доброго дня!

Якщо Вами при купівлі квартири було укладено договір купівлі-продажу, то податок має заплатити той у кого ви купляли (продавець) згідно ст. 172 Податкового кодексу України. 

У разі отриманні даної квартири як подарунка або спадщини ви мали б заплатити податок (ст. 174 ПКУ).  Також якщо було укладено договір дарування,  а не продажу.

 

 

Лілія 22-06-2015 15:39

Доброго дня! Яка відповідь щодо неохідності застосування РРО вірна???? Чи в обовязковому порядку платникам єдиного податку І та ІІ груп реєструвати РРО??? 1) Чув, що з 1 липня вже не потрібно на 3 групі обов’язково використовувати РРО. Це правда? (19.06.2015 15:32) Підприємець Доброго дня! Офіційного підтвердження такої інформації на сьогодні немає. Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області 2) я,єдинщик 3 група чи обовязково мені касовий апарат з 01.07.2015 (29.05.2015 15:38) nadia Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. Це визначено п. 296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності: - для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015; - для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»). Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській област
Доброго дня! Використання касових апаратів з 1 липня 2015 року для ІІІ групи не відмінили.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями - платниками єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року, а підприємцями платниками єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.Відповідно до статті 296.10 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої групи (фізичні особи-підприємці) груп  при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;

2) при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу;

3) при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів;

4) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій;

5) при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках; 

6) при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену;

7) при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

8) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Для детальної інформації можете прийти 23, 24, 25 червня на семінар, який організовує ДПІ у Черкаському районі на 15-00, за адресою вул. В.Чорновола,  157 ( ІІ поверх актовий зал)

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Дмитрий Малышев 22-06-2015 13:12

Добрый день. Я ФЛП 3я группа, по КВЕД 79.11 Туристический Агент. РРО планирую уже вводить, но есть много вопросов, а именно: 1. Как вводить наименования туруслуг? По странам, операторам или же вносить данные как за турпакет? 2. При оплате туристом услуг, я сразу оплачиваю далее туропертору по счету и оставляю свою комиссию, то мне делать на аппарате "служебню выдачу" на всю сумму и ложить ее в банк или же делать "выдачу" на сумму к оплате опетратору, а комиссию в конце дня? 3. Если мне турист принес оплату за тур в 19:00 и я деньги ложить в банк буду только на следующий день, то в данном случае я их могу не снимать с кассового функцией "служебная выдача", а после обнуления с утра делать "служебное внесение"? Буду благодарен за Ваши ответы.
Доброго дня!

Детальну інформацію про роботу, функції касового апарата надають  Центри сервісного обслуговування, де і здійснюють продаж РРО.

З нашої сторони, надаємо інформацію про реєстрацію, а саме перелік неохідних документів:

- заява форми 1-РРО;

- копія договору оренди або документа, що підтверджує право власності на госп.одиницю;

- копія договору на обслуговування РРО з сервісною інформацією;

-копія підтверджуючих документів на придбання РРО;

- КОРО;

- розрахункові квитанції.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтер 22-06-2015 11:45

Добрий день.Платник податку на загальних засадах чи має право працювати в селах без касового апарату, тільки використовувати розрахункові книжки з 01 липня 2015 р.?
Для детальної інформації можете прийти 23, 24, 25 червня на семінар, який організовує ДПІ у Черкаському районі на 15-00, за адресою вул. В.Чорновола,  157 ( ІІ поверх актовий зал).

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;

2) при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу;

3) при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів;

4) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій;

5) при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках; 

6) при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену;

7) при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

8) якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олександр 22-06-2015 10:39

Я ФО-П 3група єдинщік дІяльність сезонна. В межсезоння поклав гроші на депозит. Треба платить 2% з процентів депозита як з доходу.
Доброго дня!

  З 01січня 2015р., набув чинності Закон України від 28.12.2014р. № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", відповідно до якого внесені наступні зміни:      

Згідно ст.167.5.1 ставка податку  на «пасивні доходи», якими  в  т.ч. є  нараховані  проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, встановлюються  у  розмірі 20% від бази оподаткування, незалежно  від  суми  коштів, що розміщені на рахунку або  депозитному вкладі.

Окрім того, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір  у розмірі 1,5 % від об'єкта оподаткування,  яким  відповідно ст. 163 ПКУ в т.ч. також  є "пасивні доходи".

Таким чином, від  суми  нарахованих  з 01.01.2015р. процентів на поточний/вкладний/картковий рахунок клієнта, Банк зобов’язаний здійснювати  податкові відрахування до бюджету України у загальному  розмірі 21,5% від бази оподаткування.

Оподаткування доходів, нарахованих за період по 31.12.2014 р. включно, здійснюється за ставкою 15% від суми процентів.

Оподаткування доходів, нарахованих за період з 01.01.2015 р., буде здійснюватися за ставкою 20% від суми процентів + 1,5% військовий збір. 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Lyuda 22-06-2015 9:44

доброго дня, державне підприємство здає поквартально розрахунок частини чистого прибутку. чи потрібно поквартально сплачувати цю суму, чи потрібно поквартально сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток на суму держдивідендів? Чи звіт здаємо поквартально, а сплата- раз у рік у наступному році до 1 липня? дякую.
Доброго дня!

Так, потрібно поквартально сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток на суму дивідендів.

Звіт з прибутку подаємо поквартально, так і сплачуємо суму - поквартально.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Вика 20-06-2015 17:4

Здраствуйте,подскажите пожалуйста быть:отправила отчет по персонификации ,не дождавшись квитанции 2 исправила отчет и отправили еще раз.пришли квитанции что принят и тот и тот отчет.что теперь будет: они наложутся друг на друга или будет считатся принят последний отчет?
Доброго дня Якщо звіти подані до граничного терміну подання звітності (до 20 числа) -то буде дійсним останній звіт.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Вика 20-06-2015 16:58

Здраствуйте,подскажите пожалуйста быть:отправила отчет по персонификации ,не дождавшись квитанции 2 исправила отчет и отправили еще раз.пришли квитанции что принят и тот и тот отчет.что теперь будет: они наложутся друг на друга или будет считатся принят последний отчет?
Шановна Віка Якщо звіти подані до граничного терміну подачі  звітності  (до 20 числа) -то залишається самий останній звіт.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олена 19-06-2015 18:20

Згідно пункту 197.21 статті 197 Податкового Кодексу України " ;Тимчасово до 31 грудня 2017 року включно від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників. Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. При формуванні податкового кредиту по придбаних та/або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних податком на додану вартість операціях, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, норми статті 199 цього Кодексу не застосовуються, сплачені (нараховані) суми податку на додану вартість по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту. Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом. Чи діє ця норма ПК на 2015 рік.??? Дякую
Доброго дня!  Починаючи з 01.01.2015 припинив дію п. 15 прим.1 підр. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), яким визначався порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання зернових та технічних культур, а також операцій з вивезення таких культур за межі митної території України в митному режимі експорту, у 2014 році.
     Водночас пунктом 118 Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності 01.01.2015, до підр. 2 розд. ХХ ПКУ внесено п. 15 прим.2,     відповідно до якого тимчасово до 31.12.2017 включно від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників.
     Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування ПДВ.
     При формуванні податкового кредиту по придбаних та/або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних ПДВ операціях, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, норми ст. 199 ПКУ не застосовуються, сплачені (нараховані) суми ПДВ по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту.
     Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються ПДВ у порядку, встановленому ПКУ.
     До 31.12.2017 включно призупинено дію п. 197.21 ст. 197 ПКУ.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...