Налоговая справка ГФС
Оксана Мазуренко
Алексей
Відповідно до п. 1 ст. 167 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) цієї організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом і статутними документами.
Аналогічне визначення міститься у п. 1.8 ст. 1 Закону № 334/94-ВР: корпоративні права – це право власності на статутний фонд (капітал) юридичної особи або його частку (пай), включаючи права на управління, одержання відповідної частки прибутку такої юридичної особи, а також активів у разі її ліквідації відповідно до чинного законодавства, незалежно від того, створено таку юридичну особу у формі господарчого товариства, підприємства, заснованого на власності однієї юридичної або фізичної особи, чи в інших організаційно-правових формах.
Відповідно до норм пп. 4.2.5 п. 4.2 ст. 4 Закону № 334/94-ВР до складу валового доходу платників податку не включаються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, в тому числі грошові або майнові внески, згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи.
Згідно з п. 1 ст. 66 Господарського кодексу під терміном «майно» слід розуміти виробничі та невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства, тобто будівлі, споруди, обладнання, транспортні засоби, інвентар, сировину, матеріали, товари та інші матеріальні цінності.
Згідно з п. 1.28 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» інвестиція – це господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Господарські операції з включення основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду юридичної особи прирівнюються до придбання нею основних фондів. Положеннями ст. 12 Закону «Про господарські товариства» передбачено, що товариство є власником майна, переданого йому засновниками і учасниками як вклад до статутного капіталу. А згідно зі ст. 715 та ст. 716 ЦКУ кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Тобто до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
Інвестування фізичною особою до статутного фонду господарського товариства належного їй на праві власності нерухомого майна (у т. ч. земельної ділянки), є з її боку відчуженням такого майна. Оподаткування доходів, одержаних від продажу (обміну) нерухомого майна, регламентується ст. 11 Закону «Про податок з доходів фізичних осіб». Підприємство, яке в обмін на внесене до його статутного фонду нерухоме майно надає фізичній особі корпоративні права, згідно з п. 1.15 цього Закону є податковим агентом щодо вартості такого майна.
Якщо ми відповіли не на всі Ваші запитання - пришліть уточнення.
любовь
Податкова соціальна пільга закінчує застосовуватися до доходів найманого працівника у Вашому випадку, починаючи з листопада ц.р.
Огілько Ірина Олександрівна
ШИНКАРЕНКО ВІКТОРІЯ ЛЕОНІДІВНА, домогосподарка
Отже, оформлювати підприємницьку діяльність фізичній особі необхідно за місцем “прописки” такої фізичної особи.
Иван Владимирович
любовь
Повідомлення про відкриття (закриття) рахунку в фінансовій установі суб'єкти господарювання (далі - Платники) направляють відповідно до чинного законодавства у державний податковий орган, де вони взяті на податковий облік.
Повідомлення протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку в фінансовій установі (включаючи день відкриття або закриття) подається Платником особисто або надсилається поштою на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення.
Також аналогічне повідомлення направляє і та банківська установа, де Ви закриваєте рахунок.
ВИКТОРИЯ ЛЕОНИДОВНА
від 9 лютого 2005 року N 32 визначено наступне: Встановити граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320 (далі - Положення), у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.
любовь
чп Сплавник Е.С.
Добрынин Тарас Григорьевич
Дякуємо, що звернулись до нас за консультацією.
Николай
37-93-93