Налоговая справка ГФС

Оксана Федорівна 29-12-2015 15:29

Доброго дня! Ми постачальники, зараз ми повертаємо Покупцю кошти за непоставлений товар, отже ми зменшуємо наші ПЗ з ПДВ, скажіть будь ласка, в цьому випадку ми складаємо РК до податкової накладної, яку має зареєструвати наш Покупець? І ще питання, якщо ми подаємо УР до декларації з ПДВ як самостійний документ, який % штрафу 5 чи 3, ми сплачуємо у випадку, коли ми включили зайвий ПК? І до подання УР до декларації ми маємо з ашого поточного рахунка на рахунок ПДВ податкової спочатку перерахувати суму недоплати, штрафу і пені? Дякую.
1) Розрахунок коригування. (коротко – ви складаєте накладну, реєструє покупець)

Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу-платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

 2) Уточнюючий рорахунок як самостійни документ. (коротко – штраф 3%, сплата згідно уточнюючих розрахунків (тобто зобов’язання, штраф і пеня)  здійснюється на пряму в бюджет а не на електронний рахунок.

 Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

     а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

     б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Юрий 29-12-2015 15:0

Наше предприятие арендует землю у пайщиков. Хотим дать в оперативное управление другому предприятию. Нужно ли письменное разрешение налоговой (фискальной) службы? Спасибо...
Чинним Податковим кодексом України не передбачено спеціального письмового дозволу, але Вам потрібен відповідний КВЕД для надання ділянки в суборенду

Головне управління ДФС у Черкаській області

Виктор 28-12-2015 12:15

Сколько нужно платить единый налог 1-я группа за 1-й квартал 2016 года . Спасибо
Єдиний податок для І групи ФОП встановлюється у м. Черкасах у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати встановленої станом на 1 січня 2016 року і складає - 137,80 грн. щомісячно.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Петро 28-12-2015 11:53

Добрий день! У мене відкрито ФОП, але найблищий рік я не буду отримувати ніяких доходів. Скажіть будьлакска, чи я буду змушений сплачувати якісь кошти якщо не закрию ФОП? Дякую.
Якщо Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування і не будете провадити підприємницькудіяльність, то відповідно сплачувати нічого не потрібно. У разі, якщо Ви перебуваєте на спрщеній системі оподаткування, то Вам необхідно буде сплачувати єдиний податок (для ІІ групи - 20% від мінімальної  заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року) та єдиний внесок.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 28-12-2015 11:11

Доброго дня. Питання в звязку із змінами прийнятими 25.12,2015р- Наше ПП спрощена система обліку(3 група-4 %), протягом 2015р отримало дохід 5,5 млн грн. Згідно змін прийнитих 25.12,2015р - наше підприємство автоматично повинно перейти на загальну систему, дохід перевищує 1 млн - отже ще і зареєструватись платником ПДВ. З якого числа входять ці "нововведення", , і як нам "заднім числом" відмовитись від спрощеної системи- заява подається до 15 грудня. Прийняття зміни до ПК за декілька днів до 1 числа - це грубе порушення, адже згідно законодавства зміни до ПК повинні бути оприлюднені до 1 липня і платникам податків дається 6 місяців для ознайомлення цих змін. Скажіть, будь ласка, з якого числа ці зміни вступають в силу і де можна ознайомитись із повним текстом прийнятих змін. Якщо ці зміни прийняті із порушенням того ж податкового кодексу, чи є у нас можливість доказати в суді , що 2016р ми можемо працювати на спрощеній системі(Для ознайомлення змін дається 6 місяців, та ставки податку не можуть змінюватись протягом календарного року ).
Зміни про які Ви зазначаєте набудуть чинності  з 1 січня 2016 року, тобто дохід Вашого підприємства за 2016 рік не повинен перевищувати 5 млн.грн. Податковим кодексом не передбачено відмову від єдиного податку "заднім числом". Ознайомитись з повним текстом змін можна в офіційному видання Верховної ради України - в газеті "Голос України", або в газеті "Урядовий кур'єр".

Головне управління ДФС у Черкаській області

СТОВ "ХУТІРСЬКЕ" 28-12-2015 9:39

Наше підприємство у 2015 році перебуває на загальній системі оподаткування , являється платником податку на прибуток. Із 01.01.2016 року товариство переходить на сплату єдиного податку 4 групи. Якщо у 2016 році ми будемо виплачувати дивіденди по результатах роботи за 2015 рік. За якою ставкою будуть оподатковуватись дивіденди за 2015 рік , якщо нарахування і виплата буде проведена у 2016 році 5% чи 20%?
Якщо Вас цікавить оподаткування дивідентів податком на доходи фізичних осіб, то відповідно до проекту Закону України № 3688 ставка ПДФО зостається у розмірі - 5%

Головне управління ДФС у Черкаській області

ірина 27-12-2015 12:42

Добрий день. Підприємство є платником податку на прибуток річним. Чи можна у 2015 році виплатити девіденди за 2015 рік. Чи за 2015 рік треба виплачувати тільки у 2016 році.
Відповідно до Податкового кодексу України дивіденди – це платіж, що здійснюється емітентом корпоративних прав на користь власника таких прав у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Сплата дивідендів за 2015 рік у поточному році теоретично можлива за умови фактичного проведення таких розрахунків частини прибутку та прийняття відповідного рішення, головне, не пізніше встановлених законодавством строків.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 25-12-2015 16:8

Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи застосовується штраф у випадку подання уточнюючого розрахунку 1 -ДФ , якщо : 1)помилково у звіті не були показані відомості про Приватного підприємця (ознака 157) ,а в уточненому - додаємо рядок; 2) в ідент. коді працівника помилка (пропущена цифра)
Відповідно до п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Передбачені вищезазначеним пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку виникли у зв’язку з виконанням податковим  агентом вимог п.169.4 ст.169 Податкового кодексу України та були виправлені відповідно до вимог ст.50 Податкового кодексу України.

Таким чином, якщо у разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку (форма 1 ДФ) вносяться зміни до номера облікової картки найманого працівника, то до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 25-12-2015 11:6

Добрий день, підскажіть будь ласка на підприємстві ввели систему охоронної сигналізації на орендованій будівлі, були куплені датчики та сповіщувачі на суму 1515,40 грн., монтажні роботи виконані на 1169,47 грн. Всього сума 2684,87 грн., що не перевищує 6000 грн, куди правильно віднести ці витрати на основні засоби чи на малоцінні необоротні матеріальні активи?
Виходячи з вимог Податкового кодексу України витрати по придбанню таких  цінностей відносяться на вартість малоцінних необоротних матеріальних активів.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Анатолий 24-12-2015 12:9

Физлицо пользуется банковским продуктом, а именно зарплатной карточкой, при получении которой предоставлен был идентификациооный номер№1. В последующем было установлено, что у физлица есть еще код №2. Как установить, какой идентификационный номер действителен. Каким документом подтвердить, что действителен либо код №1 либо же код №2
Для того чтобы выяснить этот вопрос Вашему клиенту - физическому лицу необходимо обратиться в налоговую инспекцию по месту жительства и там выяснить наличие у него двух присвоенных идентификационных номеров, а так же отмены одного из них.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Татьяна 24-12-2015 11:54

Можно ли плательщику НДС на общей системы продавать посевную кукурудзу сельськохозяйственой организации, нужен ли спец счет и какая ставка НДС.
Спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість є пільговим режимом, на яке платники податку мають право при відповідності критеріям визначеним у ст. 209 ПКУ,  реалізація кукурудзи платником податку на додану вартість який не знаходиться на спеціальному режимі оподаткування здійснюється на загальних підставах, тобто за ставкою 20%. Спец. рахунок з податку на додану вартість відкривається лише платникам які знаходяться на спеціальному режимі оподаткування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Юлія 24-12-2015 11:19

Добрий день! Підскажіть будь ласка, ми до закінчення дії старих електронних ключів, зробили нові, при цьому також написали заяву на скасування сертифікатів і ключів старих, то нам потрібно відправити Договір про визнання електронних документів чи Повідомлення про надання інформації з електронного цифрового підпису? В базі ми бачимо як старі так і нові сертифікати. Дякую
Вам необхідно подати новий Договір про визнання електронного документа, а також звернутися до податкової інспекції для розірвання старого Договору про визнання електронного документа.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...