Налоговая справка ГФС

Лілія 14-12-2015 15:48

Зверталась із запитанням: Доброго дня! Цікавить питання з акцизного податку (при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів), чи потрібно щоб у чекові відображалась сума та ставка акцизного податку? Суму акцизу додаємо самі, і відповідно ціна на товар заведена вже з акцизом, але в чеку не відображається, що акциз входить в ціну. (10.12.2015 16:54) Лілія Відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року № 614 в редакції від 28 серпня 2013 року, розрахункові документи повинні містити обов’язкові реквізити. Також, відповідно до цього Положення розрахункові документи можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані. З метою полегшення обчислення та сплати акцизного податку необхідно відображати акцизний податок в розрахункових документах з урахуванням технічних можливостей реєстраторів розрахункових операцій. Для налаштування в РРО окремої позиції, як акцизний податок, Вам необхідно звернутися до Центра сервісного обслуговування з яким у Вас заключний договір на обслуговування РРО. Головне управління ДФС у Черкаській області Цікавить питанна, чи є порушенням якщо у чеку не відображається акцизник податок? Яка відповідальність у даному випадку?
Наголошуємо, що Центр сенрвісного обслуговування повинен Вам перепрграмувати та налаштувати окремі позиції в чеку РРО. Відповідальності за не виокремлення акцизного податку в чеку немає.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 14-12-2015 14:50

Чи може платник ЄП 1 група здійснювати квед 47,30 роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів з торгового місця на ринку?
Діяльність за КВЕД 47.30 включає також роздрібну торгівлю оливами, мастилами та холодильними рідинами для автомобілів, мотоциклів тощо. Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 295 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 літрів та діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Виходячи із зазначеного, фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку мають право здійснювати виключно роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів у тарі місткістю до 20 літрів за умови дотримання правил торгівлі на конкретному ринку.

Головне управління ДФС у Черкаській області

СТОВ "Хутірське" 14-12-2015 13:54

Добрий день. На балансі сільськогосподарського товариства знаходиться дорога сполучення між населеними пунктами. Дорога проходить між полями які належать нашому товариству. Чи можемо ми ремонтувати дорогу ? Якщо так, то до якої декларації відноситься суми ПДВ за придбані матеріали, які будуть списані на ремонт вказаної дороги? Дякуємо за відповідь.
     До виробничих факторів згідно із пп.209.15.1 п.209.15 ст.209 ПКУ належать:

     а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

     б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
     сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
     пакування та підготовка до продажу, у тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (01.41.0 КВЕД);
     зберігання сільськогосподарської продукції;

     вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
     отримання послуг з використання сільськогосподарської техніки, крім отримання її у фінансову оренду (лізинг);

     отримання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління (74.14.0 КВЕД);

     знищення бур’яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;

     експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ і сільськогосподарських угідь;

     розділ м’яса для товарної кондиції.

В зв’язку з вищевикладеним, ремонт дороги відображають в загальній декларації з податку на додану вартість (0110).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лариса 14-12-2015 13:34

Добрый день, я предприниматель на 2 группе единого налога, занимаюсь розничной торговлей непрод.товаров. Сейчас добавила еще вид деятельности " аренда недвиж. имущества", сдаю часть своего магазина в аренду, тоже предпринимателю единщику(2 группа). Скажите пожалуйста доход от аренды в ключается в единый налог или еще нужно дополнительно облагать подоходным налогом, если нужно то скажите как посчитать и кто из нас должен сдавать отчет 1ДФ и как в нем отражать доход?
Фізична особа, якій належить нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення), загальна площа якого не перевищує норми, встановлені пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ (житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.), може надавати нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення) в оренду як фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування платнику єдиного податку. Доходи від здачі нерухомого майна в оренду включаються до загального доходу ФОП. При виконанні вищевказаних умов інших податків непотрібно сплачувати. У формі 1-ДФ вказується сумма виплачена тим ФОП, якому Ви надаєте нерухомість в оренду.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 13-12-2015 18:30

Працівниця , що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років перериває 14,12,15 таку відпустку з подальшим звільненням. Як в табл. 5 відобразити ці дві події: закінчення (переривання) відпустки по догляду і звільнення? 2строки і з якими ознаками? Це на одному підприємстві. Далі, я влаштовуюсь на інше підприємство і там продовжую далі свою відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. Питання по другому підприємству: чи можливо в перший робочий день піти у таку відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи потрібно відпрацювати хоть би 1 день і на наступний день піти у відпустк упо догляду? Дякую.
День звільнення є останнім робочим днем. В таблиці 5 робите запис з датою та підставою звільнення, в таблиці 6 зазначаєте суму зарплати та кількість календарних днів перебування в трудових відносинах по дату звільнення.

Що стосується правильності відображення ознак застрахованих осіб, то пропонуємо Вам звернутися до Пенсійного фонду.

З приводу трудових відносин пропонуємо Вам звернутися до Територіальної державної інспекції з питань праці: м. Черкаси, 18002, вул. Благовісна, 269/105, (Будинок побуту Славутич), (0472) 32-93-70, 32-93-71, 33-00-11

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 11-12-2015 15:8

Дораховано в листопаді індексацію звільненому працівнику(звільнився - липень), Чи є суми дорахованої індексації, звільненому робітникові, базою оподаткування ЄСВ
Індексація заробітної плати відноситься до фонду додаткової заробітної плати та оподатковується ПДФО та ЄСВ на загальних підставах.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Мастабаева Анна 11-12-2015 11:52

Добрый день, вопрос по займу физлица. в октябре 2014 г. физлицо получило займ от предприятия, в котором трудоустроено. по состоянию на ноябрь 2015 г. займ не возвращен. каковы налоговые последствия данного не возврата у заемщика и заимодателя. Заранее спасибо
Сума позики отриманої фізичною особою, за якою минув термін повернення, передбачений договором, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ. (15% або 20% ПДФО в залежності від суми позики).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Мастабаева Анна 11-12-2015 11:50

Добрый день, вопрос по займу физлица. в октябре 2014 г. физлицо получило займ от предприятия, в котором трудоустроено. по состоянию на ноябрь 2015 г. займ не возвращен. каковы налоговые последствия данного не возврата у заемщика и заимодателя. Заранее спасибо
Сума позики отриманої фізичною особою, за якою минув термін повернення, передбачений договором, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ. (15% або 20% ПДФО в залежності від суми позики).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Микола 11-12-2015 8:53

Доброго дня! Я ФОП-платник єдиного податку (2 група). 25.09.2015 р. оплатив послуги з доставки товару у розмірі 220,00 грн. Згодом транспортна компанія не змогла надати мені ці послуги і 13.11.2015р. повернула мені гроші за ненадані послуги. Яким чином мені правильно відобразити повернуті кошти в Книзі обліку доходів, щоб ці 220,00 грн не вважалися моїм доходом.
  До складу доходу фізичної особи – підприємця, зокрема, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (абз. п’ятий п.292.11 ст.292 ПКУ).

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 579  «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення»  в Книзі зазначаються доходи від провадження діяльності. Таким чином, повернення коштів за ненадані послуги не зазначається у книзі обліку доходів. Але первинні документи ( в даному випадку – пов’язані зі сплатою за послуги доставки товару, Ваші звернення до перевізника, тощо) на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку повинні зберігатися не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 10-12-2015 16:54

Доброго дня! Цікавить питання з акцизного податку (при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів), чи потрібно щоб у чекові відображалась сума та ставка акцизного податку? Суму акцизу додаємо самі, і відповідно ціна на товар заведена вже з акцизом, але в чеку не відображається, що акциз входить в ціну.
Відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого  наказом ДПА України
від 1 грудня 2000 року № 614 в редакції від 28 серпня 2013 року, розрахункові документи повинні містити  обов’язкові реквізити.

Також, відповідно до цього Положення розрахункові документи можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані.

З метою полегшення обчислення та сплати акцизного податку необхідно відображати акцизний податок в розрахункових документах з урахуванням технічних можливостей реєстраторів розрахункових операцій.

Для налаштування в РРО окремої позиції, як акцизний податок, Вам необхідно звернутися до Центра сервісного обслуговування з яким у Вас заключний договір на обслуговування РРО.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 10-12-2015 16:49

Доброго дня! Які зміни в податковому законодавстві очікують платників : 1)єдиного податку2-ї групи 2)єдиного податку 3-ї групи 3) на загальних підставах? Платники мають найманих працівників, чи будуть якісь зміни в розрізі ЄСВ, податку на доходи з ф.о, та військового податку?
На даний час зміни не прийнято. Рекомендуємо переглянути: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248693973&cat_id=244276429 http://www.kmu.gov.ua/document/248693134/Jaresko-zvit2015.pdf

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олеся 10-12-2015 14:44

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи потрібно фізичній особі реєструватися підприємцем для торгівлі медом власного виробництва в магазині (продукція не має заводської упаковки)? Якщо не потрібно, то підкажіть яку звітність особа має подавати до ДФС та які податки сплачувати?
Відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України: (присадибна ділянка  - у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара. або земельний пай для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га).  При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує зазначені площі, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Якщо це одноразова продаж продукції власного виробництва – подається річна податкова декларація до податкової інспекції, де зазначається сума отриманого доходу. Ставка податку на доходи – 15(20) відсотків та 1,5 відсотки – військовий збір. Якщо це систематичний продаж (більше 4-х разів на рік) - потрібно зареєструватися, як фізична особа – суб’єкт господарської діяльності.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...