Налоговая справка ГФС

Олена 23-12-2015 15:57

Чи треба ФОПу на загальній системі оподаткування, що здійснює роздрібний продаж алкоголю і тютюну у відділі продовольчого магазину подавати звіти за формами: № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» та № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів» до податкових інспекцій за місцем реєстрації та звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» та № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» .
Якщо Ви здійснюєте тільки роздрібний продаж алкогольної та тютюнової продукції, то Вам не потрібно подавати запитувані Вами звіти. Оскільки звіти за формами № 2-РС і № 3-РС - подаються виробниками, а звіти  № 1-ОА та  № 1-ОТ подаються оптовиками.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 23-12-2015 12:38

Добрий день, підскажіть будь ласка, якщо в 1ДФ за 1 кварал та 3 квартал не показали благодійну допомогу, то як виправити цю помилку і який штраф за це передбачений?
Виправлення помилок у формі 1ДФ передбачений у Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" затверджений наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.

Порядок пропонує два способи виправлення помилок, допущених при складанні форми №1ДФ: шляхом подання звітного нового та уточнюючого розрахунку. Звітний новий розрахунок подається у разі, якщо помилка виявлена і виправляється до закінчення строків подання форми №1ДФ (у межах 40 календарних днів з дати закінчення звітного періоду).

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі потреби коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання.

Проте порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків однаковий. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію тільки щодо рядків та реквізитів, які уточнюються (п. 4.4 Порядку).

Отже, податковий агент складає форму №1ДФ із зазначенням у «шапці» звіту періоду, щодо якого вносяться виправлення (помилки в кожному звітному періоді виправляються окремими розрахунками). Решту правильних реквізитів заповнювати не треба, крім обов’язкових при складанні податкової звітності (див. п. 48.3 ПКУ).

У табличній частині розділу І відображають рядок із даними, які не були включені до поданої раніше форми №1ДФ. У графі 9 слід поставити «0» — на введення рядка (графа 9 заповнюється тільки при виправленні помилок у поданих раніше звітах).

Відповідно до п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ігор 22-12-2015 15:2

Я маю статус звичайної фізичної особи, працюю за трудовою книжкою програмістом. У вільний від основної роботи час я розробив сайт – онлайн гру. Зараз цей сайт почав приносити дохід від реклами і різноманітних ігрових товарів. Як слід оформити такий дохід і як його потрібно оподатковувати, щоб не мати проблем із законом? Чи вважається це підприємницькою діяльністю і чи слід отримувати статус юридичної особи? Дякую.
Відповідно до Податкового кодексу України всі доходи підлягають оподаткуванню. Ви маєте право отримувати доходи, декларувати їх та сплачувати податок на доходи фізичних осіб  в розмірі 15%(20%) в залежності від розміру доходу за підсумками деклараційної кампанії. Або зареєструватися приватним підприємцем та обрати відповідну систему оподаткуання (загальну чи спрщену).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Анатолій 22-12-2015 11:34

Добрий день! ФОП друга група оподаткування єдиний податок. Код виду діяльності 56.10. чи може надавати послуги харчування юридичній особі на загальній системі оподаткування.
  Відповідно до категорії 107.03 Бази знань Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС України та зазначено, що згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
     не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
     обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
     Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 № 219 із змінами та доповненнями (далі – Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства – організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.
     Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).
     Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які перебувають на загальній оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Владимир 21-12-2015 18:28

В связи с ТЕХНИЧЕСКИМИ ПРОБЛЕМАМИ НА ЦЕНТРАЛЬНОМ ПОРТАЛЕ ПРИЕМА ОТЧЕТНОСТИ ГФСУ при попытке зарегистрировать налоговые накладные в выходные я получал ответ Блок даних. Невірний підпис - сертифікат відсутній в базі сертифікатів В результате чего налоговые накладные удалось зарегестрировать лишь сегодня.(просрочка 2 дня). Будет ли ко мне применена штафная санкция?
 Відповідно до п.120 1.1 ст.1201 ПКУ порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Діючим податковим законодавством не передбачено порядку застосування/не застосування штрафних санкцій у випадках виникнення технічних неполадок.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Савіцька Юлія Володимирівна 21-12-2015 11:13

НАРАХУВАННЯ ДИКРЕТНИХ. В листопаді місяці, жінка пішла в дикрет. Компенсація лікакрняних в зв"язку з вагітністю та пологами їй нараховані, але не виплачені в лиспопаді. Чекаємо грші від Фонду соціального страхавання. Чи відображати ці суми з розбивкою по місяцях в ДОДАТКУ №4 за листопад чи відобразити їх тоді коли ми їх перерахуємо (Щоб за нами не висіло заборгованості)
Ви обов'язково повинні показати суми нарахованих лікарняних з розбивкою по місяцях за листопад в доатку 4, крім того сплатити єдиний внесок та чекати повернення коштів з фонду соцстрахування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Вікторія 19-12-2015 20:34

Доброго дня! Я ФОП, платник єдиного податку (2 група).Вчасно не заплатила податок за грудень 2015 р. Підкажіть, будь-ласка, якщо оплачу 21 грудня, яку суму штрафу платити? Чи відрізняються реквізити для оплати штрафу і оплати ЄП? Дякую!
Відповідно до пп. 122.1 ст 122 Податкового кодексу України несплата (неперахування) авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу. Тобто, якщо Ви ФОП ІІ групи єдиного податку, то сума штрафу буде - 121,80 грн. Реквізити не відрізняються від оплати єдиного податку і штрафів.

Головне управління ДФС у Черкаській області

ОК "Лісова Пісня" 18-12-2015 15:36

Підскажіть будь-ласка як правильно заповнити додаток 7 до декларації з податку на додану вартість?
Податкова декларація з ПДВ та додатки до неї заповнюються відповідно до порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року N 966 зі змінами та ддоповненнями.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Елена 18-12-2015 12:59

При розрахунку акцизного податку,що КОНКРЕТНО слід відносити до лікеро-горілчаної продукції а що до виноробної. Якщо можна розясніть конкретно по видам (горілка,настойки,коньяки,вина,шампанське,слабоалкогольні напої,вермути,лікери,енергетики які містять алкоголь).Дякую Вам!
Шановна пані Олено!  При складенні декларації з 5-ти відсоткового акцизного податку заповнюється Додаток 6 по видах підакцизних товарів. Все перелічене Вами включається до Додатку 6 згідно пп. 215.3.1 ст. 215 ПКУ  згідно УКТ ЗЕД

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тетяна Миколаївна 17-12-2015 16:46

Добрий день. Допоможіть будь-ласка розібратись з таким питанням. Між Товариством та працівником укладено строковий трудовий договір. Предметом даного Строковго трудового договору є трудоів відносини в межах визначених Роботодавцем посадових обовязків працівника, працівнику встановлюється заробітна плата у розмірі визначеному штатним розписом, для відповідної посади. Працівник працює на посаді інженера з організації експлуатації та ремонту. За вкионання посадових осіб, які визначаються Роботодавцем, працівнику встановлюється заробітна плата у розмірі визначеному штатним розписом, для відповідної посади. Останнім днем роботи працівника на підприємстві є 30 листопада 2015 року. Після чого працівник підлягає звільненню на підставі п. 2 ст. 36 Кодексу законів про працю України. При звільненні працівнику , виплачується грошова виногорода, не враховуючи заробітної плати та інших надежних працівникові виплат, у наступному порядку та розмірах з урахуванням належних утримань у вигляді податків та зборів, визначених Законодавством України для таких виплат тобто працівник отримує на руки: у день звільнення 50 000 грн., після цього з плином пяти місяців тобто 29 квітня 2016 року одноразово 30 000 грн.. Загалом сума грошової винагороди становить 80 000 грн. і не підлягає індексації або зміни іншим чином. Просимо Вас надати відповіді по наступних питаннях : В якому періоді та в яких розмірах здійснюється нарахування та утримання сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та військового збору при виплаті зазначеної грошової винагороди: а/ у день звільнення зі всієї суми грошової винагороди 80 000 грн. чи б/ чи здійснюється нарахування та утримання єдиного соціального внесу та військового збору при виплаті зазначеної грошоовї винагороди (якщо нарахування здійснюються, то в яких розмірах)? Дякуємо Вам.
Відповідно до п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок на доходи фізичних осіб (та військовий збір) сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

            Єдиний соціальний внесок відповідно до п.9.8 ст. 9 Закону України ;2464  повинен сплачуватись не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 о Закону 2464, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

            Таким чином, нарахування та утримання сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та військового збору при виплаті зазначеної грошової винагороди здійснюється під час її виплати за ставками, визначеними законодавством для заробітної плати.

            Перелік доходів, які не  включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (ПДФО) наведено у ст. 165 ПКУ. Перелік  видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наведено у Постанові КМУ № 1170 від 22.12.2010 року. Винагорода за виконання робіт під час перебування у трудових відносинах до цих переліків не відноситься.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 17-12-2015 15:32

С покупателем заключено 2 контракта: 1 декабря по цене 10000 грн и 7 декабря – 12000 грн. Отгрузка происходит с 1 по 5 декабря по первому контракту на сумму 36000 грн. Покупатель оплачивает 8 декабря ссылаясь на второй контракт в сумме 40000 грн. Накладную надо выписать на 40000 грн или на 4000 грн (разница между первим и вторым событием)?
Податкова накладна виписується по першій події на суму проведеної операції. Відповідно до п.187.1 ст.187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Александр 17-12-2015 11:1

Установлен ли налог с владельцев недвижимости ( квартир) ? Спасибо.
Зміни до податкового законодавства на даний момент не внесені. Відповідь на Ваше питання можна буде надати після прийняття відповідних законодавчих актів (Податкового кодексу на 2016 рік) Верховною радою України.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...