Налоговая справка ГФС

Ольга 17-12-2015 10:32

У нас виникла така ситуація у січні 2015р. робітники працювали неповний робочий час і заробітна плата у двох робітників була нижча від мін - по 652 грн.. Як відобразити у звітові по ЄСВ за листопад до нарахування по ЄСВ до мін ЗП за січень ( клас ризику 38.1%.).Які санкції чекають підприємство, якщо підприємство само донарахує і сплатить суми ЄСВ та штраф.
В звіті за листопад відображаємо дану застраховану особу з типом нарахувань 2, проставляємо місяць та рік за який проведено нарахування (01 2015) та зазначаємо суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати (566 грн) і суму ЄСВ. За донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого ЄСВ.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олена 16-12-2015 19:53

Доброго дня! Підскажіть ситуацію: ФОП на загальній системі оподаткування (роздрібна торгівля) почали використовувати платіжний термінал (не приєднаний до РРО). Зрозуміло,що при розрахунку платіжною карткою ми зобовязані всю суму провести через РРО,але як правильно ця операція має бути в чеку і КОРО відображена. Дякую!
Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України  від 28.08.2013  № 417 визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані зареєструвати книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО).

Пункт 6 Порядку - використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Тобто книга ОРО повинна містити інформацію щодо розрахункових операцій, проведених у готівковій та безготівковій формах.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

СТОВ "Хутірське" 16-12-2015 14:53

Добрий день. Ми сільськогосподарське товариство. У нас на балансі є дорога сполучення між населеними пунктами, яка проходить між полями нашого товариства. Чи маємо право ми ремонтувати дорогу та списувати на її ремонт будівельні матеріали? Якщо так то у якій декларації з податку на додану вартість відображаємо суми ПДВ за придбані будівельні матеріали (загальній чи скороченій)?
     До виробничих факторів згідно із пп.209.15.1 п.209.15 ст.209 ПКУ належать:

     а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

     б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
     сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
     пакування та підготовка до продажу, у тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (01.41.0 КВЕД);
     зберігання сільськогосподарської продукції;

     вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
     отримання послуг з використання сільськогосподарської техніки, крім отримання її у фінансову оренду (лізинг);

     отримання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління (74.14.0 КВЕД);

     знищення бур’яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;

     експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ і сільськогосподарських угідь;

     розділ м’яса для товарної кондиції.

В зв’язку з вищевикладеним, ремонт дороги відображають в загальній декларації з податку на додану вартість (0110).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Таліна 16-12-2015 12:43

Дайте будь-ласка роз’яснення чи потрібно робити перерахунок прибуткового податку працівникам працюючим по цивільно правовим договорам
  Згідно із пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 ПКУ (застосування розміру ставки), перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:
     - за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
     - під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п.169.2 ст.169 ПКУ (обмеження щодо застосування ПСП);
     - під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
     Відповідно до пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Таким чином, перерахунок ПДФО проводиться до доходів нарахованих найманому працівнику у вигляді заробітної плати.

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФОП Івашин Ігор Володимировтч 16-12-2015 9:40

Доброго дня! Платник єдиного податку 2-ї гріпи планує закриватися з 2016р. Чи може він стати на облік в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю? Найманих працівників нема. ЄСВ сплачувався протягом 2-х років. Дякую за відповідь.
Дякуємо за запитання! До компетенції державної фіскальної служби не відносяться питання зайнятості населення. Якщо ви перебуваєте на обліку у м. Черкасах пропонуємо Вам звернутися до Черкаського міського центру зайнятості за телефонами

(0472) 32-82-49, (0472) 35-24-14, або за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 330
 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Любов 15-12-2015 18:24

Добрий день. Я ФОП на загальній системі опод. До 9 лютого 2015 р. я подала декларацію про майновий стан і доходи. За результатами цієї декларації я доплатила ПДФО 17 лютого 2015р.,так як прочитала в інтернеті,що сплатити ПДФО потрібно напротязі десяти днів після граничного терміну подання декларації. Декларацію потрібно подати до 9 лютого,тобто сплатити можна до 19 лютого. Сьогодні в податковій мені сказали що мені нарахували штраф і пеню,тому що сплатити потрібно було до 9 лютого. То який насправді термін сплати ПДФО за результатами річ.декларації?
Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
     При цьому, податкова декларація за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, подається платниками податків на доходи фізичних осіб – підприємцями протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

 Згідно із пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
     У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений цим підпунктом, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою - підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до контролюючого органу подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
     Підпунктом 177.5.3 п.177.5 ст.177 ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
     Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.
     Таким чином, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, та сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання такої податкової декларації.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Надія, бухгалтер 15-12-2015 18:10

Як заповнювати коди УКТЗЕД у податковій накладній при реалізації палива, якщо воно закуповувалось із різними кодами, і, в процесі зберігання, було змішане?
Питання щодо зміни коду товару згідно класифікатору УКТ ЗЕД не входить до компетенції ДФС України, пропонуємо проведення експертних досліджень з встановлення відомостей необхідних для ідентифікації та класифікації за УКТ ЗЕД вашого палива (фізичної і хімічної структури,  і ін.).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 15-12-2015 16:13

Задавала питання: Доброго дня! Які зміни в податковому законодавстві очікують платників : 1)єдиного податку2-ї групи 2)єдиного податку 3-ї групи 3) на загальних підставах? Платники мають найманих працівників, чи будуть якісь зміни в розрізі ЄСВ, податку на доходи з ф.о, та військового податку? (10.12.2015 16:49) Лілія На даний час зміни не прийнято. Рекомендуємо переглянути: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248693973&cat_id=244276429 http://www.kmu.gov.ua/document/248693134/Jaresko-zvit2015.pdf Головне управління ДФС у Черкаській області Не можу перейти за вказаними посиланнями :http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248693973&cat_id=244276429 http://www.kmu.gov.ua/document/248693134/Jaresko-zvit2015.pdf Так все ж таки що чекає на підприємців з 01.01.2016 р.?
Зміни до податкового законодавства на даний момент не внесені. Відповідь на Ваше питання можна буде надати після прийняття відповідних законодавчих актів Верховною радою України.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Любовь Александровна 15-12-2015 12:56

Отправлен отчет по НДС за сентябрь через Медок , Сформирован додаток №5 , на основании него заполнена Декларация по НДС Отчет отправлен , пришли обе квитанции , что отчет принят. 16.11 позвонила налоговая и сообщила , что получен додаток 5 с цифрами , а декларация с 0 данными . С кем разбираться в данной ситуации.
Желательно было бы Вам открыть декларацию и посмотреть, что отобразилось при передаче в декларации. Но поскольку Ваши отчеты сопровождает МЕДОК Вам необходимо обратиться за разъяснениями к ним.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ирина 15-12-2015 12:1

Я зарегистрировала НН с неправильной особой что составила документ. Как мне теперь сделать корректировку?
Порядом складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг не передбачено виправлення особи що складала документ.

На даний момент єдиним шляхом виправлення даної помилки згідно Порядку № 957, являється складання розрахунку коригування до податкової накладної, в якому одним рядком зазначаються показники зі знаком «мінус» до товарів в податковій накладній, покупець реєструє даний розрахунок коригування, після цього складається та реєструється нова податкова накладна.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Благовірна Галина 15-12-2015 10:44

Добрий день! Працівниця знаходилась у відпустці по догляду за дитиною до трьох років до 15.11.2015р. Вийшла на роботу 16.11.2015р. Як правильно заповнити таблицю 5 Відомості про трудові відносини застрахованих осіб додатка 4 єдиного соціального внеску. Чи потрібно в таблиці 6 нараховувати суму різниці між мінімальною ЗП та фактично нарахованою ЗП ЄСВ? Дякую!
В таблиці 5 Додатка 4 необхідно зазначити дану застраховану особу з категорією особи 6 та в гр. 11 зазначити дату закінчення відпустки (15 число). В таблиці 6 необхідно зазначити дану застраховану особу двома рядками: в першому рядку відобразити суму заробітної плати з нарахуваннями та утриманнями. В другому рядку суму різниці між мінімальною ЗП та фактично нарахованою ЗП та суму донарахованого ЄСВ з типом нарахувань 13, т. як дана застрахована особа перебувала в трудових відносинах повний місяць.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 14-12-2015 15:51

Доброго дня! ФОП 2-га група єдиного податку, має магазин. Змінюється назва магазину, чи потрібно повідомляти про це податкову? Чи потрібно здавати довідку 20-ОПП. Назва магазину вказується лише в книзі обліку доходів і витрат.
Згідно з пунктом 8.4 Порядку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП (додаток 11 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.. Таким чином, при зміні назви магазину, якщо при цьому не здійснюється перереєстрація права власності, заяву за формою 20-ОПП здавати не потрібно.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...