Налоговая справка ГФС

НАТАЛІЯ 13-08-2014 13:7

Дохід нарахований в серпні, але за минулий період (липень). Військовий збір утримувати? І як бути з відпускними, які були нараховані за серпень в липні ?
 З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон), яким тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір.
     Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
     При цьому, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу).
     Згідно з п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
     Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1.5 відс., визначену п.п. 1.3 п. 161 підрозділом 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу.
     Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
     Таким чином, оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

НАТАЛІЯ 13-08-2014 12:41

Як вірно заповнити платіжку на сплату військового збору. Дякую за відповідь.
військовий збір встановлений з серпня 2014 року до  1 січня 2015 року. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Рахунки для перерахування військового збору розміщені на субсайті територіальних органів Міндоходів у Черкаській області у розділі «Бюджетні рахунки»: http://ck.minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Детальну інформацію щодо справляння військового збору та з інших питань можна отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ Міндоходів в області; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. Також, з цими та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СПЛАТИ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ для платників податку у Черкаському районі:

Одержувач:

УДКСУ у Черкаському районі

код 38030555

Банк:

ГУДКСУ у Черкаській області

МФО 854018

Рахунок № 31116063700477 

Платіж: *;101;код платника; військовий збір, 11011000;;;

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

НАТАЛІЯ 13-08-2014 12:36

Доброго дня. Чи потрібно утримувати військовий збір з лікарняних? Дякую за відповідь.
Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій 13-08-2014 11:28

Доброго дня! я приватний підприємець платник єдиного податку, III група, 5%, без найманих працівників. Хочу прийняти на роботу працівника. Скажіть будь-ласка, які податки мені потрібно буде сплачувати за найманого працівника та в які фонди, і скільки, якщо заробітня плата найманого працівника буде 1218 грн. Дякую Вам!
Відповідно до статей 24 і 24 прим.1 Кодексу законів про працю України наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 № 260 було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою (далі – Порядок).
     Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо) (далі - фізична особа).
     Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.
     Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи (п.14 Порядку).
     Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
     При цьому, облік найманих працівників фізична особа – підприємець повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

Згідно п.1.15 Закону про доходи фізична особа, незалежно від організаційно – правової форми та обраної системи оподаткування, яка використовує найману працю є податковим агентом. Та згідно пп. б п.19.2 цього ж закону зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу своїх найманих працівників, та надавати податковий розрахунок податковому органу за місцем свого проживання.

Звітністю з податку з доходу з найманих працівників є форма № 1 ДФ.  У звіті надається інформація щодо сум нарахованого та сплаченого доходу, та сум утриманого податку по кожному найманому працівнику за звітний період.

У разі коли податковий агент протягом звітного  кварталу не  виплачує доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, податковий розрахунок не подається або подається по тих  платниках податку, яким нараховані (сплачені) доходи.

Звіт необхідно подавати окремо, за кожний квартал (податковий  період),  протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного  кварталу.  Окремий річний звіт подавати не треба.

 

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталья 13-08-2014 11:25

Добрый день. При выписке налоговой накладной контрагенту, с которым у нас устный договор, в графе "вид договора" указываем допустим договор поставки, в графе "номер" ставим прочерк, а дату ставим - дату счета или дату когда возникло первое событие?
Доброго дня! Податкова накладна заповнюється відповідно до Наказу Міндоходів України від 30 січня 2014 р. №185/24962 "Про затвердження Форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної".

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ruslan 12-08-2014 16:58

Доброго дня. Питання по в військовому збору. Поясніть, будь ласка, який знак, буква або символ зобов’язує вважати, що цивільно-правові договори оподатковуються виключно по трудовим відносинам? P/S/ Союз «та» такого зобов’язання не містить. З речення «інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за цивільно-правовими договорами» виходить, що всі ЦПД повинні оподатковуватись ВЗ!
Доброго дня! Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

      Згідно з п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу для цілей Розділу IV Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

     Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, яка включає, зокрема, основну заробітну плату. Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Оплата праці (включаючи гонорари) працівників, які не перебувають у штаті підприємства (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками) за виконання робіт згідно з договорами цивільно-правового характеру, включаючи договір підряду (за винятком фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності), включається до фонду основної заробітної плати (п.п. 2.1.8 п. 2.1 р. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5). Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, які належать до фонду оплати праці.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Андрій 12-08-2014 15:52

Добрий день. Сумісник написав заяву на отримання податкової соціальної пільги. Чи треба (чи є вимога закону?) постійно звертатись на основне місце роботи для отримання довідки про те, що вказаний працівник не користується податковою соціальною пільгою за основним місцем роботи? Хто відповідальний за примінення псп за двома місцями роботи?
Шановний Андрію.Згідно п 169.2.1 ПКУ податкова соціальна пільга може надаватися платнику податку на доходи фізичних осіб виключно за одним місцем нарахування (виплати заробітної плати). Якщо платник податку подав заяву про застосування ПСП у кілька місць отримання доходу - такий платник втрачає право на її отримання і несе відповідальність. Кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податків. відповідно до п 169.2.4 ПКУ Довідки про надання ПСП  з інших місць отримання доходів не потрібні.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Бухгалтер 12-08-2014 15:50

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, если формировать налоговый кредит на основании касовых чеков, то нужно делать ксерокопию чеков и подлаживать к декларации по НДС, так как оригинал чека находится в авансовом отчете, и номер записи чека в реестре писать ручкой на самом орегинале чека? Спасибо.
Доброго дня! Податковим кодексом України не передбачена необхідність робити ксерокопії чеків, прикладати їх до декларації по ПДВ та робити написи на оригіналах чеків.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Алина 12-08-2014 14:41

Доброго дня. Підскажіть, будь-ласка, як СПД на єдиному податку правильно оподаткувати дохід в іноземній валюті. І як правильно визачити курсову різницю? коли її розраховують? Дякую.
Доброго дня  Дохід, отриманий від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг), виражений в іноземній валюті,  відповідно п 292.5  Податкового кодексу України перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.  Також  враховується сума позитивної курсової різниці від продажу такої іноземної валюти. та відображається у книзі доходів  У разі утворення від’ємної курсової різниці від продажу валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком для фізичних осіб - підприємців -платників єдиного податку третьої групи.
 

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій 12-08-2014 13:9

Доброго дня. Єдинщики 2-ї групи можуть надавати послуги тільки платникам єдиного податку та/або населенню. А чи стоється це продажу товарів? Наприклад автозапчастин. Чи може Єдинщик 2-ї групи продавати товар наприклад підприємцю на загальніх підставах? Дякую
Шановний Сергію.  Платники єдиного податку можуть здійснювати виробництво та продаж товарів будь яким контрагентам незалежно від їх податкового статусу

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталья 12-08-2014 12:25

Добрый день, подскажи пожалуйста, при выписке налоговой накладной не платещику НДС, можно не писать адрес, если его у нас нет?
Доброго дня Відповідно ст 201. п 201.1,  Податкового кодексу України  у податковій накладній  зазначаються всі обов;язкові реквізити

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Свищ В.Б. 12-08-2014 12:16

Фізичною особою-підприємцем на загальній системі оподаткування придбано легковий автомобіль для подальшого його використання в господарській діяльності. Чи є право на податковий кредит?
Доброго дня.Загальний порядок формування податкового кредиту   з ПДВ регламентується ст.198 Податкового кодексу України і особливих умов для підприємця не передбачено. Відповідно до ст.  325 Цивільного кодексу України право приватної власності на майно належить фізичній особі,а не фізичній особі -суб;єкту господарювання ,що в свою чергу не дає можливості вважати майно (основні фонди) яке перебуває у приватній власності фізичної особи,основними фондами суб;єкта господарювання-фізичної особи тому права на податковий кредит немає

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...