Налоговая справка ГФС
Оксана Федорівна 11-08-2014 16:51
Строки подання податкової декларації встановлені ст. 296 та ст. 49.18 ПКУ:
1-2 групи - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме до 3 березня включно.
3-6 групи - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто до 9 лютого включно.
Термін сплати єдиного податку встановлений ст. 295 ПКУ:
1-2 групи - не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
3-6 групи - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
З повагою,
Христинівська ОДПІ
Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Таисия 11-08-2014 15:35
Згідно з п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.
З повагою,
Христинівська ОДПІ
Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
ФОП Лещенко Юрій Іванович 09-08-2014 15:27
Авансові платежі сплачуєте так, як і сплачували до введення військового збору.
Об"єктом оподаткування військового збору є доходи у формі заробітньої плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат абоінших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв"язку з трудовими відносинами та цивільно-правовими договорами, виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Дякуємо за запитання.
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила 08-08-2014 9:4
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Юридична особа, платник ЄП 08-08-2014 7:55
Податок потрібно буде сплачувати саме з відсотків, тобто з доходу від розміщеного депозиту, якщо сума відсотків ( доходу ) перевищує 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого на 1 січня звітного року за рік.
У 2014 році законом про держбюджет України прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено в розмірі 1218 грн. Множимо на 17 і отримуємо суму 20 706 грн.
Доходів юридичних осіб дані зміни не стосуються.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Таисия 07-08-2014 10:52
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі - Інструкція), поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання - фізичних осіб - платників єдиного податку, затвердженої наказом ДПС України від 24.12.2012 №1183, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку з врахуванням вимог ст.292 ПКУ.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Алексей 07-08-2014 10:5
Відповідно до частини першої статті 47 Закону, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа подає (надсилає) державному реєстратору реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням.
Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням без розгляду, передбачених частиною четвертою статті 47 Закону, зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження реєстраційної картки внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та в той же день видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) їй повідомлення про внесення такого запису (частина шоста статті 47 Закону).
Підстави та порядок зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах зазначені пунктом 65.10 статті 65 та статтею 67 Податкового кодексу України.
Зокрема, внесення до реєстру самозайнятих осіб запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця здійснюється у разі внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання. У разі коли після внесення до Державного реєстру запису про припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.
Окремо слід зазначити, що Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за заявницьким принципом» від 13.05.2014 № 1258-VII (далі – Закон № 1258) внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Так, Законом № 1258 передбачено, зокрема, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.
Останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Платник єдиного внеску (фізична особа - підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
бухгалтер , АО "Константа -Лекс" 06-08-2014 21:5
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Платник ЄП, 3 група. 06-08-2014 15:10
Тобто зарплата, відпускні, лікарняні, доходи за ЦПД - всі ці доходи оподатковуватимуться військовим збором.
Справляння цього податку буде аналогічно податку з доходів фізичних осіб, він утримуватиметься при виплаті зарплати, тому що це найоптимальніший підхід. І це відбуватиметься через роботодавців, адже особою, відповідальною за нарахування, утримання і перерахування податку до бюджету із заробітної плати, буде саме роботодавець. У багатьох виникає питання: чи потрібно зменшувати доходи, що підлягають обкладенню військовим збором, на суму ЄСВ, податкової соцпільги і ПДФО; в якій черговості відбувається оподаткування?
З цього приводу слід зазначити, що ПКУ не передбачено ніякого зменшення бази оподаткування військовим збором ні на суму ЄСВ, ні на суму ПСП і ПДФО. Виходить, що один об'єкт оподаткування використовується для обкладення двома податками (ПДФО і військовим збором) одночасно. Наприклад, якщо особі нараховано заробітну плату в розмірі 2500 грн, то в цілях оподаткування ПДФО об'єктом оподаткування є дана сума заробітної плати, зменшена на суму ЄСВ (2500 - (2500 х 3,6%)) х 15% = 361,50 грн.
Для обкладення військовим збором використовується така ж база оподаткування, але без урахування будь-яких інших сум: 2500 х 1,5% = 37,50 грн.
При виплаті авансу за серпень 2014 року вже необхідно буде здійснити утримання та перерахування сум збору. Змінами передбачено, що платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначенні статтею 176 ПКУ. А серед таких обов'язків є і подання податкової декларації і подання податкового розрахунку. На даний момент порядку звітності по військовому збору ще не має.
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Платник ЄП, 3 група. 06-08-2014 15:4
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Оксана Федорівна 06-08-2014 15:2
Тобто зарплата, відпускні, лікарняні, доходи за ЦПД - всі ці доходи оподатковуватимуться військовим збором.
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
леонід 11-08-2014 23:3
«З метою забезпечення фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави пропонується тимчасово, до 1 січня 2015 року, ввести новий загальнодержавний збір – військовий збір. Зазначений збір буде стягуватися за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику»
З повагою,
Христинівська ОДПІ
Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області