Налоговая справка ГФС
Наталия 13-12-2013 10:14
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
ПП "Техносервіс" 11-12-2013 17:39
Cуб’єкт господарювання, який вперше подає декларацію за новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості або звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».
Якщо перехід права власності на об’єкт оподаткування відбувся до 20 лютого, а звітну декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання декларація подається з типом «Нова звітна».
Декларація з типом «Уточнююча» подається при переході права власності на об’єкт оподаткування після 20 лютого звітного року.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Носенко 11-12-2013 17:34
Згідно з пп.14.1.129 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи:
а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості;
б) житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;
в) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;
г) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;
ґ) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;
д) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;
е) садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;
є) дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Тертична О.О. 11-12-2013 17:32
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники об’єктів житлової нерухомості – юридичні особи, які створені, зареєстровані та здійснюють діяльність відповідно до законодавства України, у тому числі нерезиденти (філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України), які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
Відокремлені підрозділи юридичної особи резидента (філії, представництва тощо) не є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Л.Роговець 11-12-2013 17:27
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкування - перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна (п.1 ст.182 Цивільного кодексу України).
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (п. 265.8 ст. 265 Податкового кодексу України).
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п.265.7.3 п.265.7 ст.265 Податкового кодексу України). Тобто, для фізичної особи, яка отримала об’єкт житлової нерухомості у спадщину, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обчислюється контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації), починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
Щодо пільг, то повідомляємо, що законодавством установлені розміри житлової нерухомості, до яких застосовуватиметься пільга. „Пільгові площі” визначаються виходячи із сумарної житлової площі об‘єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості. Наприклад, якщо у фізичної особи є у власності одна або кілька квартир, то податок він сплачуватиме тільки за кількість квадратних метрів сукупної житлової площі, що перевищують 120 кв.м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв.м. незалежно від їх кількості. Маючі у власності і квартиру і будинок (незалежно від кількості таких об'єктів), пільговий режим поширюється на 370 кв.м. сукупної житлової площі за всіма такими об'єктами.
Тобто, якщо у Вас є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв.м., Ви взагалі не сплачуватиме податок на нерухомість. Якщо ж сумарна житлова площа більша за пільгову – податок сплачуватиметься з квадратних метрів, що перевищують установлену для пільги межу – 370 кв.м.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Михайло Іванович 11-12-2013 17:24
Згідно з п.265.2.2 статті 265 Податкового кодексу України садовий або дачний будинок не є об'єктом оподаткування, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку.
Отже, якщо у громадянина у власності є об’єкти нерухомості (наприклад, квартира, дачний будинок, житловий будинок тощо), він запрошується до Центру обслуговування платників державної податкової інспекції за місцем реєстрації (прописки) для проведення звірки щодо об‘єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності, розмірів житлової площі таких об‘єктів, прав власності на таке нерухоме майно.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Марина Кащенко 11-12-2013 17:5
Пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки передбачені пунктом 265.4 статті 265 Податкового кодексу України, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 кв. метрів;
в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 370 кв. метрів.
Якщо об’єкти оподаткування використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) – пільги не застосовуються.
Взагалі не сплачують податок громадяни, які проживають у житлі, яке належить державі або територіальним громадам. Також не оподатковуються будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, садові або дачні будинки, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку.
Опікуни, піклувальники дітей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками), багатодітні, прийомні, або малозабезпечені сім’ї також позбавлені від такого оподаткування на один об‘єкт житлової нерухомості.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Людмила Терентьевна 11-12-2013 17:2
З 1 січня 2013 р. статтею 265 Податкового кодексу України запроваджено новий місцевий податок – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Об'єктом обкладення цим податком є об'єкт житлової нерухомості: будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
Законом України від 04.07.2013р. №403-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об'єктів нерухомості" передбачено, що у 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними особами не сплачується. Отож, у 2013 році для юридичних осіб - платників податку звільнення від оподаткування не передбачено.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Макс 11-12-2013 16:33
Відповідно до ст. 127 Житлового кодексу України від 30 червня 1983 року № 5464-Х зі змінами та доповненнями, гуртожитки є спеціально збудованими або переобладнаними для цього житловими будинками, які призначені для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також громадян у період роботи чи навчання. Згідно з п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Пунктом 1 ст. 2 Закону України від 19 червня 1992року № 2482-XII «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що до об’єктів приватизації належать, зокрема, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції).
Власник приватизованого житла має право розпорядитися кімнатою (кімнатами) у гуртожитку на свій розсуд: продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укладати інші угоди, не заборонені законом (ст. 12 Закону № 2482). Відповідно до п. 265.4 ст. 265 ПКУ для квартири/квартир передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується незалежно від кількості квартири/квартир - на 120 кв. метрів. Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Отже, приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. База оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку - на 120 кв. метрів, якщо власник не використовує дане майно з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності).
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Березняк 11-12-2013 16:29
Відповідно до пп.265.5.1 п.265.5 ст.265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Згідно пп.265.5.2 п.265.5 ст.265 ПКУ ставки податку для ФОвстановлюються в таких розмірах:
а) не більше 1 відс. - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
б) 2,7 відс. - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;
в) 1 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;
г) 2,7 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.
Підпунктом 265.5.3 п.265.5 ст.265 ПКУ визначено ставки податку для ЮО:
а) 1 відс. - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
б) 2,7 відс. - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Бухгалтер, Маслова Надія Степанівна 11-12-2013 16:20
Якщо суб’єкт господарювання придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяці, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця, він звільняється від обов’язку сплати та подання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Татьяна 13-12-2013 12:34
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області