Налоговая справка ГФС

М.Строкована 11-12-2013 16:3

Яка передбачена відповідальність за несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Доброго дня!  Відповідальність однакова як для фізичних так і для юридичних осіб. Вона встановлена пунктом 126.1 Податкового кодексу, згідно якого за несвоєчасну сплату податку на нерухомість платнику податків загрожує:
Штраф в розмірі 10% від суми погашеного податкового боргу – при затримці до 30 календарних днів.
Штраф в розмірі 20% від суми погашеного податкового боргу – при затримці більше 30 календарних днів.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій Волоський 11-12-2013 16:2

Моя неповнолітня донька отримав у спадщину будинок. Чи потрібно сплачувати в такому випадку податок на нерухоме майно? Якщо так, то хто повинен платити податок?
«Інтернет-коференція»

Сімейним кодексом України від 10.01.2002р. №2947 передбачено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (ст.6).

Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до пункту 99.2  Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 (із змінами та доповненнями) грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Також слід зазначити, що змінами по податку на нерухоме майно переглянуто розміри житлової нерухомості, до якої застосовуються пільги. Зокрема, для власників будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 кв.м. незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа.

Враховуючи вищезазначене, якщо житлова площа будинку, який належить Вашому неповнолітньому сину є меншою ніж 250 кв.м, то сплачувати податок не потрібно. У разі, якщо  житлова площа буде перевищувати „пільгові метри”, тобто буде більшою ніж 250 кв.м, то за метри перевищення вам, як батькам, необхідно сплатити податок за ставками у розмірі 1(2,7)% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного (поточного) року в залежності від площі перевищення.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тетяна,громадянка 11-12-2013 15:49

У мене два будинки (спадок) та одна квартира, які знаходяться в різних областях України. Чи потрібно мені звертатися до податкових органів за місцем реєстрації об’єктів нерухомості для проведення звірки даних ?
«Інтернет-коференція»

Відповідно до пп. 265.7.3 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 (зі змінами та доповненнями) платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

         -об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

         -розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

         -права на користування пільгою із сплати податку;

         -розміру ставки податку;

         -нарахованої суми податку.

 У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Василина Дорошенко 11-12-2013 15:38

Скажіть, будь-ласка, чи необхідно все-таки сплачувати податок на нерухоме майно в 2013 році?
«Інтернет-коференція»

Щоб відповісти на Ваше запитання потрібно звернутися до „Перехідних положень” Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 (зі змінами та доповненнями). Пунктом 18 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ передбачено, що з метою формування реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та забезпечення взяття відповідними контролюючими органами на облік таких платників податку установити, що у першому базовому податковому (звітному) періоді (2013 рік) стаття 265 ПКУ для фізичних осіб застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) відповідні контролюючі органи до 1 липня 2013 року з урахуванням норм статті 42 ПКУ надсилають власникам житлової нерухомості повідомлення за місцем їх проживання (реєстрації) про звірку кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів житлової площі таких об’єктів;

2) власники об’єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів можуть здійснювати таку звірку до 31 грудня 2013 року (включно);

3) контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк після закінчення звірки надають відповідним контролюючим органам за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості інформацію у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;

4) у 2013 році контролюючі органи не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам - платникам податку, і цей податок фізичними особами не сплачується.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Віктор Семенович 11-12-2013 15:36

Доброго Вам дня! Якщо у мене кілька об’єктів житлової нерухомості, до якої податкової інспекції мені сплачувати податок?
«Інтернет-коференція»

Слід зазначити, що Законом України від 04.07.2013 року № 403-VII змінено порядок адміністрування податку на нерухоме майно та порядок його сплати фізичними особами. Так, відповідно до пп.265.7.1  ПКУ, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, провадитиметься органом державної податкової служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості, а не за місцезнаходженнями кожного з об'єктів, як це передбачалося раніше. Це значно спростить та полегшить для громадян сплату податку, оскільки не потрібно буде їздити для сплати податку в різні населені пункти.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової нерухомості, будуть надсипатися громадянину – платнику податку органом державної податкової служби за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (пп.265.7.2 ПКУ).

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталія Антонівна 11-12-2013 12:29

Доброго дня.Підприємство згідно цивільно-правової угоди нарахувало дохід фізичній особі в розмірі 20000грн. Максимальний розмір доходу, з якого справляється єдиний соціальний внесок у листопаді 19499грн. Ця межа застосовується для утримання та нарахування ЄСВ???Чи тільки утримання (2,6%)??
Добрий день!

  Відповідно до п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є роботодавці, зокрема, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем (далі - ФОП), якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та ФОП), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
     Пунктом 3 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками ЄВ є фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, зазначених в абз. другому п. 1 частини 1, чи у ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, за цивільно-правовими договорами (крім ФОП, якщо виконувані ними роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з ЄДР).
     Для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого) частини 1 ст. 4 Закону № 2464, ЄВ встановлюється у розмірі 34,7 відс. винагороди за цивільно – правовими договорами (абз. четвертий частини 5 ст. 8 Закону № 2464).
         ЄВ для платників, зазначених у п. 3 частини 1 ст.4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 2,6 відс. винагороди за цивільно-правовими договорами (частина 8 ст. 8 Закону № 2464).
     Отже, роботодавці нараховують ЄВ фізичній особі на суму винагороди (доходу) за цивільно-правовими договорами у розмірі 34,7 відс. та утримують із суми винагороди ЄВ у розмірі 2,6 відсотка.

  Нарахування ЄВ здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464 (частина 3 ст. 7 Закону № 2464).
     Пунктом 4 частини 1 ст. 1 Закону № 2464 визначено, що максимальною величиною бази нарахування ЄВ є максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ.

Тобто максимальна величина розміру доходу, з якого справляється єдиний соціальний внесок стосується тільки нарахування.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Володимир 10-12-2013 23:42

Прошу надати інформацію щодо порядку ведення Книги обліку доходв і витрат.
Добрий день!

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга), у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.
     Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).
     Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді (п. 2 Порядку).
     Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).
     Відповідно до п. 6 Порядку самозайняті особи заносять до Книги відомості в такому порядку:
     1) у графі 1 зазначається дата запису;
     2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
     3) у графі 3 вказується сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати;
     4) графа 4 розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3);
     5) у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;
     6) у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня;
     7) у графі 7 відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці;
     8) у графі 8 відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема, витрати на сплату послуг, зв’язку, орендних та комунальних платежів тощо;
     9) у графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).

Тобто, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює Книгу самостійно за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина підприємець 10-12-2013 19:36

Доброго дня . Платник єдиного податку 2 групи торгує пивом (в пляшках та банках), чи потрібно виписувати чеки КОРО та відповідно подавати до міндоходів звіт про використання РРОта книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)Форма№ЗВР-1
Добрий день!

Порядок проведення розрахунків визначено у розділі ІІ Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265).
     Однією із вимог порядку проведення розрахунків є подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, зокрема п. 7 ст. 3 розділу ІІ Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зобов’язані подавати до органів державної податкової служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця.
     За порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг згідно із ст. 26 Закону № 265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, а також посадові особи уповноважених банків та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками з операцій купівлі-продажу іноземної валюти, за порушення вимого Закону № 265 притягуються органами державної податкової служби України до адміністративної відповідальності згідно із законом.
     Поряд з тим,

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон № 265) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.
     Згідно ст.10 Закону № 265 розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.
     Таким чином, фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок згідно норм Закону № 265 вправі не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу товарів, в тому числі пива у пляшках. Відповідно і звітність подавати не потрібно.

З повагою, Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Кернозенко О.П. бухгалтер АП "Холдинг Пресс" 10-12-2013 17:26

Предприятие-юр.лицо плательщие единого налога по ст.5% плюс НДС. Предприятие получило валюту от покупателя за експедиторские услуги и продало ее на МВ бирже, и получило гривны на свой текущий счет в банке.Что является доходом в таком случае?
Добрий день!

 Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.
     Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п.292.5 ст.292 ПКУ).
     Платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп.296.1.1 - 296.1.3 п.296.1 ст.296 (п.296.1 ст.296 ПКУ).
     Платники єдиного податку четвертої та шостої груп використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п.44.2 ст.44 ПКУ (пп.296.1.3 п.296.1 ст.296 ПКУ).
     Платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним пп.4 п.291.4 ст.291 ПКУ, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику (п.44.2 ст.44 ПКУ).
     Згідно із п. 4 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 № 193 (далі - П(С)БО 21), курсова різниця - різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах. Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
     Монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кожну дату балансу (п. 7 П(С)БО 21).
     Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції (в межах її обсягу) та на дату балансу. Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат) (п. 8 П(С)БО 21).
     Отже, дохід, отриманий від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг), виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу. При цьому враховується сума позитивної курсової різниці від продажу такої іноземної валюти. У разі утворення від’ємної курсової різниці від продажу валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина підприємець 10-12-2013 17:5

Доброго дня . Платник єдиного податку 2 групи торгує пивом (в пляшках та банках), чи потрібно виписувати чеки КОРО та відповідно подавати до міндоходів звіт про використання РРОта книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)Форма№ЗВР-1
Добрий день!

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон № 265) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.
     Згідно ст.10 Закону № 265 розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.
     Таким чином, фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок згідно норм Закону № 265 вправі не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу товарів, в тому числі пива у пляшках.

Тому звіт також подавати не потрібно.

З повагою, Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина підприємець 10-12-2013 17:2

Доброго дня . Платник єдиного податку 2 групи торгує пивом (в пляшках та банках), чи потрібно виписувати чеки КОРО та відповідно подавати до міндоходів звіт про використання РРОта книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)Форма№ЗВР-1
Добрий день!

Не потрібно.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Виктория 10-12-2013 16:20

Вищий навчальний заклад надає послуги з друкування, копіювання, сканування, ламінування. Відповідно до п.п.24 п. 1 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796  зазначені послуги належать до послуг у сфері освітньої діяльності. Перелік операцій, які звільняються від оподаткування ПДВ, наведений у ст. 197 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI . До цього переліку, зокрема, входять усі види освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами I - IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти. Чи можна на цій підставі послуги з друкування, копіювання, сканування, ламінування звільнити від оподаткування ПДВ?
Добрий день!

  Відповідно до пп. 197.1.2 п. 197.1 ст.197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI звільняються від оподаткування операції з:
     постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках. До таких послуг належать послуги з:
     а) виховання та навчання дітей, які постачаються дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури (гра на музичних інструментах, хореографія, образотворче мистецтво, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп’ютерного навчання);
     б) утримання, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах як у межах обсягу, установленого навчальними планами і програмами, так і понад зазначений обсяг;
     в) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються загальноосвітніми навчальними закладами I - III ступенів;
     г) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами;
     ґ) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами І - IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти;
     д) навчання слухачів підготовчих відділень вищих навчальних закладів;
     е) повторного вивчення відрахованими студентами (курсантами) окремих дисциплін і курсів з подальшим складенням іспитів;
     є) навчання аспірантів і докторантів;
     ж) приймання кандидатських іспитів;
     з) надання наукових консультацій для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно;
     и) довузівської підготовки;
     і) проведення лекцій з питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань, туризму і краєзнавства;
     ї) надання консультацій для учнів, вихованців, студентів, курсантів понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами, для аспірантів, докторантів;
     й) організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів.

Таким чином, дані послуги підпадають до звільнених від ПДВ.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...