Налоговая справка ГФС

Инна 04-11-2013 9:58

В 2011 г. я зарегистрировалась ФОП юр.услуги,была во 2-й группе единоналожников. 29.03.2012 г. подала заявление на ликвидацию, в налоговой прошла проверку, получила справку.До пенсионного не дошла,на сегодняшний день задолженостей нет. 15.08.2013 г. подала заявление на восстановление деятельности регистратору, но предпринимательскую деятельность не вела в 3 квартале и не планирую в 4 квартале 2013 г. Нужно ли мне подать до 09.11.2013 г. декларацию или я должна сдавать только годовую «нулевку»? Должна ли я заплатить какие либо налоги если не работаю. Мой вид деятельности 69.10 Деятельность в сфере права, на общ.системе. Заранее благодарю Вас за ответ.
Відповідно до п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
     Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп.49.18.5 п.49.18 ст.49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п.177.11 ст.177 ПКУ).
     Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, платниками податку на доходи фізичних осіб – підприємцями подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп.49.18.5 п.49.18 ст.49 ПКУ).
     Згідно п.4 р.ІІ наказу Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», у декларації та додатках до неї зазначаються всі передбачені в ній відомості (показники), крім випадків, прямо визначених у декларації та/або додатках до неї.
 

Звенигородська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Вікторія 03-11-2013 16:53

Торговельне підприємство списує пошкоджений товар, який не придатний для використання. Які наслідки в обліку з ПДВ виникнуть у підприємства?
Доброго дня!

У загальному випадку списання зіпсованого товару компенсації раніше показаного податкового кредиту відбувається не шляхом сторнування податкового кредиту, а через нарахування податкових зобов’язань. Пункт 198.5 Податкового кодексу України (далі ПКУ)установлює правила такого механізму, тобто спрацьовує саме п. 198.5 ПКУ (підкатегорія 130.05 ЄБПЗ1), а тому базу оподаткування потрібно розраховувати за правилами п. 189.1 ПКУ.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Жукова 01-11-2013 14:40

почему в ОПЗ нет бланков по ЄСВ
Доброго дня!

Завітайте, будь ласка, на сайт http://opz.at.ua/ та скопіюйте поновлення OPZ 1.30.25 від 29.10.2013 року.

Дякуємо за питання!

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Дмитрий Николаевич 01-11-2013 13:4

Здраствуйте! что грозит часной фирме в которой год не официально устроены все работники кроме бухгалтера? можно ли их притянуть к отвественности?
Доброго дня!

Чинне на сьогоднішній день законодавство передбачає відповідальність за порушення вимог законодавства про працю (№9616 від 19.12.2011 року).

Крім того, в ст.163-4 КУпАП передбачено штрафи за не утримання або не перерахування до бюджету сум податків на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, а також не повідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ про доходи громадян.

За грубі порушення законодавства про працю може наставати кримінальна відповідальність згідно ст. 172 КК України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі до 50 НМДГ або позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3-х років, або виправними роботами до 2-х років.

Шановний Дмитро Миколайович, якщо Ви володієте інфорацією про таке порушення, повідомте працівників Міндоходів або прокуратури за місцем вчинення порушень. Дякуємо. 

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 01-11-2013 12:17

Доброго дня! 17 жовтня здано до Міндоходів звіт по ЄСВ, всі суми незмінні і нарахованя і сплачені правильно - 22 жовтня виявили що внесли помилково іншу людину до табл. 5 і 6 (внести коригування можна було тільки до 21.10) - який тепер алгоритм виправлення даних - ніякої уточнюючої в ДПІ з 22 жовтня не приймають. Дякую
Доброго дня!

Відповідно до п.3.1 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходов України від 09.09.2013 № 454, страхувальники зобов'язані формувати і подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного періоду.

Згідно п. 5.1 розділу V вищезгаданого Порядку, у разі виявлення помилки в звіті, страхувальник має право повторно сформувати і до закінчення терміну надання цього звіту подати звіт до органу доходів і зборів за місцем обліку.

Діючим вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення граничних термінів надання звітності.

Нагадуємо, що з 1 жовтня 2013 року Міндоходов приймає звітність по ЄСВ, а в органах Держказначейства відкриті спеціальні рахунки для зарахування сум внеску. Для зручності СГД звітність по єдиному соціальному внеску можна надати в електронному вигляді, для чого платникам необхідно завантажити відповідну програму і одержати електронний ключ, який Міндоходів надає безкоштовно.

Дякуємо за питання!

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Анна 31-10-2013 20:32

Скажите код ЕДРПОУ Тальнинской ОДПИ Черкаской области для уплаты единого налога СПД
Доброго дня!

Код ЄДРПОУ Тальнівської ОДПІ Маньківське відділеня - 36780303

Більш детальніше про рахунки сплати ЄСВ можна дізнатися на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України: "Номера рахунків розміщено на веб-порталі Міндоходів у відділі "Реєстри"

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Светлана 31-10-2013 17:13

Доброго дня! Підкажіть будь ласка ТОВ на загальній системі + ПДВ постачало в квітні, травні та червні 2013 року товари ТОВ не платнику ПДВ за які не було вчасно спачено і тому весь товар було повернуто . Як привильно відкоригувати податкові зобовязання, якщо товар звільнений від оподаткування і відображався в рядку 5 податкової декларації та дод.6 в квітні, травні та червні.
Доброго дня!

Відповідно до Наказу ДПА України від 25.01.2011 р. №41 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", уточнюючим розрахунком зняти зобовязання з рядка 5 за квітень, травень, червень.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Головинская Ольга 31-10-2013 16:56

Является ли номер телефона в налоговой накладной обязательным реквизитом?
Добрий день!

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначений пунктом 201.1 Податкового кодексу:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування ПДВ;

ж) ставка податку та відповідна сума ПДВ в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) вид цивільно-правового договору;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);

ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

Акцентуємо особливу увагу на тому, що якщо у податковій накладній наявні всі обов’язкові реквізити, визначені пунктом 201.1 ПКУ та вони вказані правильно, така податкова накладна вважається дійсною. Інші помилки та неточності (а саме: вирівнювання реквізитів заголовної частини не правій межі поля, використання великих літер замість малих у назві підприємства чи номенклатурі товарів, «невірний» формат адреси продавця чи покупця, відсутність номерів телефону та ін.) не можуть призвести до невизнання права на податковий кредит по такій податковій накладній (Наказ ДПСУ від 16.02.2012 №127).

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 31-10-2013 10:57

Добрый день,предусматривает ли код КВЭД 47.19 торговлю саженцами
Доброго дня!

Для того щоб мати можливість продавати саджанці Вам потрібно додати КВЕД 01.30 Відтворення рослин, який включає вирощування:
- садивного матеріалу сільськогосподарських і декоративних культур (саджанців, паростків, живців, вусиків, бульб тощо):
•    овочевої розсади,  міцелію грибів;
•    садивного матеріалу горіхоплідних, плодово-ягідних культур і винограду, декоративних і квіткових культур;
•    дернини для пересаджування

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 31-10-2013 8:54

Добрый день. Может ли ФОП общая система+НДС занимаясь грузоперевозками, имея вид деятельности( деятельность грузового трансорта) ставить себе в затраты запчасти и стоимость ремонта грузового автомобиля? Может ли ставить в налоговый кредит суммы НДС от этих затрат?
Доброго дня!

Згідно із п. 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV (далі - ЦКУ) субєктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
     ЦКУ не встановлює такого субєкта права приватної власності як фізична особа - підприємець.
     Статтею 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що обєктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, повязаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
     До переліку витрат фізичної особи - підприємця, безпосередньо повязаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.
     Відповідно до п. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні обєкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, п. 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 ПКУ.
     Нормами Положення про технічне обслуговування i ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу України від 30.03.98 №102 (далі - Положення №102), визначено порядок проведення технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів, що поширюється на юридичних і фізичних осіб – субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт дорожніх транспортних засобів (за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів), незалежно від форми власності.
     Згідно із п. 1.3 частини першої Положення №102 технічне обслуговування – комплекс операцій чи операція з підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання і транспортування.
     Витрати на технічне обслуговування автомобіля відносяться згідно з п. 138.1 ст. 138 ПКУ до інших витрат, однак не вважаються витратами операційної діяльності.      
     Крім того, пп. 139.1.5 п. 139.1 ст. 139 ПКУ передбачено, що не включаються до складу витрат, зокрема, витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, повязані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі ст. 144 - 148 ПКУ, з урахуванням п. 146.11 і 146.12 ст. 146 та п. 148.5 ст. 148 ПКУ.
     Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування не мають права включати до складу витрат витрати, які повязані із використанням транспортного засобу

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 31-10-2013 8:37

Если нерезидент продает часть карпоративных прав (10% доли уставного фонда) другому нерезиденту по предприятию которое находится на Украине, какие возникают налоги у нас?
Доброго дня!

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), які одержують дохід або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків відповідно до цього Кодексу (п. 15.1 ст. 15 Кодексу).
Нерезидентами є, зокрема, фізичні особи, які не є резидентами України (пп. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 зазначеного Кодексу).
Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регламентується п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу, пп. 170.10.1 якого визначено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу ІV цього Кодексу для нерезидентів).

Механізм оподаткування доходів із джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі — нерезиденту іншим нерезидентом, визначено Порядком № 1226.
Доходи, виплачені в безготівковій формі, зараховуються на окремий поточний рахунок, відкритий фізичною особою — нерезидентом у банку-резиденті відповідно до нормативно-правових актів Нацбанку України.
При цьому такий банк вважається податковим агентом і зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до відповідного бюджету від імені та за рахунок нерезидента-отримувача податок на доходи під час здійснення будь-яких видаткових операцій з його рахунку, зокрема видачі готівки, або перерахування доходів на інший поточний рахунок, у тому числі в разі набуття ним статусу резидента, а також у разі закриття зазначеного рахунку.
У разі виплати доходів готівкою або в негрошовій формі нерезидент-отримувач самостійно нараховує та сплачує (перераховує) податок на доходи до відповідного бюджету на рахунки, відкриті в територіальних органах державної казначейської служби за місцем його перебування в Україні, протягом 20 днів після дня отримання доходів, але не пізніше закінчення строку його перебування в Україні.
Орган ДПС за місцем перебування такого платника податку в Україні (у разі відсутності його в Україні — за основним місцем обліку податкового агента) видає довідку про сплачений податок на доходи. Форму довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку — резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, затверджено наказом № 981.
Слід зазначити, що така довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Володимир 30-10-2013 16:46

1.Як оподатковується заробіток практиканта (50%-практиканту, 50%-навчальному закладу), який проходить виробничу практику у ФОП. 2. Чи обовязково залючати трудовий договір із даним практикантом та реєструвати його у центрі зайнятості?
Доброго дня!

Відповідно до абз. 2 п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
     Працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлене міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, є платниками ЄВ (абз. 2 п. 2 частина 1 ст. 4 Закону № 2464).
     Базою нарахування ЄВ для зазначених платників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частина 1 ст. 7 Закону № 2464).
     Водночас відповідно до пунктів 7, 8 Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 7 червня 1999 року № 992, учні, слухачі учбових закладів, які згідно з договором, укладеним між професійно-технічним навчальним закладом та підприємством, проходять виробничу практику та виробниче навчання на підприємстві, не включаються до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства.
     Згідно ст. 29 Закону України від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту» зі змінами і доповненнями учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів під час виробничого навчання і виробничої практики на виробництві виконують роботи відповідно до навчальних планів і програм і тривалість їх роботи повинна відповідати часу, визначеному робочими навчальними планами, програмами, і не перевищувати тривалість робочого часу, встановленого законодавством для відповідної категорії працівників.
     Оскільки зазначені відносини не є трудовими, а трактуються як навчально-виробничий процес, то необхідності в укладанні строкових трудових договорів на період проходження виробничої практики немає. Таким чином, між підприємством, що надає робочі місця, і учнями, що проходять виробничу практику, договірні відносини не виникають, тому роботодавці по відношенню до практикантів - учнів професійно-технічних навчальних закладів не є страхувальниками, а практиканти - не є застрахованими особами.
     Оскільки учні, які проходять виробничу практику, не є штатними працівниками підприємства, а отже, не перебувають з ним у трудових відносинах, то заробітна плата, яка виплачується їм при проходженні виробничої практики, не є базою нарахування та утримання ЄВ.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...