Налоговая справка ГФС

Юля 29-08-2015 11:57

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума позики, яка була надана юрособою на користь фізособи, та за якою минув термін позовної давності згідно з ПКУ?
Доброго дня!

Суму заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року платник податку зазначає у річній податковій декларації та самостійно сплачує податок за ставкою 15% та/або 20% в залежності від отриманого доходу в звітному місяці.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віктор 29-08-2015 11:55

Чи включається до складу витрат, сформований до 01.01.2015 відповідно до стандартів бухгалтерського обліку резерв відпусток, якщо ці витрати не були враховані при визначенні податкового зобов`язання з податку на прибуток?
Доброго дня!

Відповідно до п. 24 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до складу витрат включаються витрати на оплату відпусток працівникам та інші виплати, пов’язані з оплатою праці, які відшкодовані після 1 січня 2015 року за рахунок резервів та забезпечень, сформованих до 1 січня 2015 року відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у випадку, якщо такі витрати не були враховані при визначенні об’єкта оподаткування до 1 січня 2015 року.

Дякуємо за питання!

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Микола 27-08-2015 17:40

Чи можливе застосування понижуючого коєфіцієнта ФОП, при нарахуванні ЄСВ на фонд заробітної плати найманим працівникам, якщо в минулому 2014 р. використовувалась наймана праця одного працюючого.
Доброго дня! Якщо сума нарахованого доходу на одну застраховану особу в 2014 році перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, то такий роботодавець не має права на застосування Коефіцієнта, оскільки не буде виконуватись перша умова для застосування Коефіцієнта, визначена пунктом 95 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464.
     Відповідно до частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є:
     для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 Закону № 2464, - сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 – ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами; 
     для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, - сума грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
     Відповідно до загальних положень Закону № 2464 максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (пункт 4 частини першої статті 1 Закону № 2464).
     На сьогодні прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1218 гривень.
     Максимальна величина на яку нараховується єдиний внесок дорівнює 20706 грн. (1218 грн. х 17). 
     На суму заробітної плати яка перевищує максимальну величину, єдиний внесок відповідно до Закону № 2464 не нараховується та не утримується.
     Пунктом 95 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:
     а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
     б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
     в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. 
     Для розрахунку Коефіцієнта враховується лише заробітна плата, на яку нараховується єдиний внесок, тобто в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску застрахованої особи.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ольга 27-08-2015 14:52

Добрый день. Предприятие на едином налоге распродаёт ОС,а именно-недвижимость(гаражи,склады и т.д.). Покупателями являются как юрлица,так и физлица. Подскажите,какие налоги сплачиваются при данной операции купли-продажи и какой стороной- продавцом или покупателем.
Доброго дня! Доходи, отримані від продажу об’єктів нерухо­мості, оподатковуються відповідно до ст. 172 Подат­кового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2У55-Х/І (далі — ПКУ).

Згідно ст. 172.1. дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 ст.172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків). У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Пунктом 172.3 ст.172 ПКУ передбачено, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.
     При обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомогомайна, визначеного:
     у абз. першому п.172.1 ст.172 ПКУ, не оподатковується;
     у п.172.2 ст.172 ПКУ, оподатковується за ставкою 5 відсотків.
     Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (п.172.4 ст.172 ПКУ).
     Відповідно до п.172.5 ст.172 ПКУ сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:
     а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;
     б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов’язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації

У разі коли продавець нерухомості є резиден­том (громадянин України або особа, яка має місце проживання в Україні згідно з підп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ), доходи, отримані від продажу об’єктів не­рухомості, обкладатимуться ПДФО за ставкою 5%. Його платять громадяни України, які продають не­рухомість більше одного разу протягом звітного податкового року, а також ті, хто продає нерухомість що знаходиться у праві власності менше трьох років. Якщо ж стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).
     Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

валентина 27-08-2015 14:33

Підскажіть будь-ласка. ФОП на загальній системі , скільки необхідно зберігати документи, якщо перевірок не було, фірма працює вже 3 роки, і за який період може проводитися податкова перевірка?
Доброго дня! Згідно із п.44.3 ст.44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п.44.1 ст.44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.
     У разі ліквідації платника податків документи, визначені у п.44.1 ст.44 ПКУ, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Водночас, якщо перевірку протягом 3 років не розпочато, первинні документи після закінчення строку їх зберігання підлягають архівному зберіганню або знищенню. 

Що стосується строків давності визначення суми грошових зобов'язань платника податків, то контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків не пізніше закінчення 1 095-го дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом. Чинним  законодавством не передбачено обмеження щодо періоду, який охоплюється документальною перевіркою платника податків органом ДФС. 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

оксана 27-08-2015 14:20

Скажіть будь-ласка скільки коштує ліцензія на тютюн в місто, чи треба РРО, і чи друга група може продавати сигарети? Дякую
Доброго дня!

Ліцензія буде коштувати 500 грн. на квартал. Стосовно РРО, то на сигарети не потрібно. Проте беріть до уваги, які у вас обороти, скільки надходить готівки. . Друга група не може продавати сигарети. Згідно ст. 291.5. не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Можна на загальній системі оподаткування.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 27-08-2015 14:9

Доброго дня! Підприємство - платник ПДВ з липня 2015 року. Чому в Витягу J1401205 "загальна сума за отриманими податковими накладними" не співпадає з зареєстрованими в ЄРПН накладними? Куди можна звернутися?
Доброго дня! 

На виконання вимог Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом, ДФС та Казначейством України протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом) для зареєстрованих платників податку ДФС було проведено:

обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл), сформовану відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, крім показників Σ НаклОтр, Σ Митн та Σ НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року;

збільшення суми ΣНакл  платникам податку:

на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених, а також задекларовані на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим, за останні 12 звітних місяців/ 4 квартали (ΣОвердрафт);

на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 (ΣПерепл);

на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року, тобто, сума залишку на рахунку платника після списання коштів з рахунку в бюджет або на спец рахунок с/г підприємства  на підставі реєстрів ДФС, що були сформовані за даними податкової  звітності з ПДВ за червень. Якщо у платника було недостатньо коштів для сплати сум податкових зобов’язань за червень, то недостатня сума  була перенесена до формули зі знаком мінус;

Для обрахунку показників Σ НаклОтр та Σ НаклВид  в систему було перенесено розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку;

На кінець 3 серпня 2015 року сума ΣНакл  була обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ.

Починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених  до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою ΣНакл.

Крім того, ДФС буде забезпечено наступне:

1) до 10 серпня 2015 зареєстрованим платникам податку сума ΣНакл  буде збільшена:

на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, що була надана платниками до 31.07.2015.

2) до 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл), буде збільшена на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року. 

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

ПВП Ритуал 27-08-2015 11:37

Подскажите, пожалуйста, имеет ли работник право на социальную налоговую льготу? З/плата 1500 + договор ЦПХ 300 грн. Если считать отдельно на 1500, то да. Но если считать + 300 грн ЦПХ идет превышение 1710 грн.
Доброго дня! Податкова соціальна пільга може застосовуватися при оподаткуванні загального місячного доходу працівника тільки щодо доходу, отримуваного від працедавця у вигляді зарплати (п. 169.1 ПКУ). Зарплатою для цілей р. IV ПКУ вважають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму (пп. 14.1.48 ПКУ). Оплату виконаних робіт (наданих послуг) за цивільно-правовим договором зарплатою не вважають, тому що доход виплачують на підставі договору підряду (ст. 837 Цивільного кодексу України, далі — ЦКУ) або договору про надання послуг (ст. 901 ЦКУ). А зарплату виплачують на підставі трудового договору.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Светлана 26-08-2015 16:43

Доброго дня! Чи має платник єдиного податку 3 групи обмеження в кількості найманих працівників?
Доброо дня !Третя група - фізичні особи - підприємці, не обмежені в кількості найманих прцівників.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Саша 26-08-2015 16:40

Какие отчеты у меня появятся ,при приеме на работу продавца?
Добрий день! Ви будете подавати звіт форми 1-ДФ та форму 4 -звіт з єдиного соціального внеску.Зверніться до центру обслуговування платників за місцем Вашого проживання там можливе отримання бланків та консультацій по заповненню звітів. 

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Саша 26-08-2015 16:38

Должен ли я заполнять трудовую книжку своему работнику?Должен ли я об этом кого -то уведомить.
Доброго дня! Так,при прийнятті на роботу працівника ви видаєте наказ чи розпорядження про прийняття на роботу даної особи .Ці документи будуть підставою для внесення запису в трудову книгу. 

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Саша 26-08-2015 16:36

Я предприниматель как мне оформить на работу продавца. Как правильно?
Добрий день ! Починаючи з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу за порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Саме цього дня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

відтепер повідомлення про прийняття працівника на роботу не за встановленою Постановою №413 формою та не за місцем обліку роботодавця вважаються такими що не подавалися.

У відповідністю з вказаною Постановою повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Повідомлення подається за формою згідно з додатком до Постанови №413  до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Є декілька варіантів його подачі:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб (відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису);

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...