Налоговая справка ГФС

Наташа Данілова 04-09-2015 13:15

Чи правомірно органи ДФС нараховують підприємцю на єдиному податку 2 група штраф за несвоєчасну сплату єдиного податку в березні (сплачено 23.03..2015) та липні 2015 року (сплатено 27,07.2015р. в вересні 2015 року. Чи стосується Закон від 17 липня 2015 року №655-VIII цієї ситуації.
Відповідно до п. 295.1. ст.. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Згідно з п.122.1 ст.122 ПКУ несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

Закон від 17 липня 2015 року №655-VIII цієї ситуації не стосується.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Любмира 03-09-2015 17:28

Добрий день. Чи можна примінювати понижуючий коефіцієнт у місяці ,в якому двом застрахованим особам ,було здійснено донарахування сум ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати. Дякую.
 Відповідно до частини першої ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) нараховується:
     для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої ст. 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;
     для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
     Згідно з п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 по 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої ст. 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:
     а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
     б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
     в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
     Разом з тим, відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
     Також відповідно до частини шостої статті 8 Закону № 2464 у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (грошове забезпечення, дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (грошове забезпечення, дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
     Таким чином, при умові, якщо хоча б по одній застрахованій особі здійснюється донарахування сум єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати (виключенням є лікарняні, відпускні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), понижуючий коефіцієнт страхувальником не застосовується взагалі.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каплий Елена 03-09-2015 16:31

Начислена мобилизованному з/плата по среднему в сумме 2300 грн.;ЕВ-82,80грн.;ПДФО-332,58грн.;военный сбор-34,50грн. Налоги в сумме 449,88грн.перечислены, мобилизованному на банковскую карточку перечислено 1850грн. в марте 2015 года. В апреле подаю отчет о фактических затратах на выплату среднего заработка на сумму 2300грн.В мае получаю компенсацию в сумме 2300грн. на расчетный счет воинской части, (работаю в воинской части бухгалтером по зарплате)в ведомости ставлю налоги за минусом, т.о. доплачиваю с нашего счета 449,88грн. мобилизованному, т.к. компенсация из бюджета мобилизованому не облагается налогами. На счету части остается 1850,12грн. Вопрос: кто компенсирует воинской части фактически уплаченные налоги за мобилизованного? По КЕКВу 2111-в сумме 449,88 грн.и по КЕКВу 2110 -834,90 грн. 36,3% по ЕСВ???И почему в отчетах мы должны показывать все эти суммы налогов сначала с плюсом, а потом с минусом (получается 0!!!) А налоги мы все заплатили со своего расчетного счета фактически!!! И на счету у нас остается сумма за минусом налогов. Значит получается, что заявку мы должны давать не на сумму 2300грн. А на сумму 2300+449,88+834,90=3584,78??? только тогда и мобилизованному и нам в конечном итоге все все компенсируется!!!
Роботодавець в разі отримання компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які виплачуються таким роботодавцем відповідно до Порядку № 105, має право здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб із середнього заробітку вказаної категорії осіб за період січень-лютий 2015 року. Перерахунок ПДФО передбачений пп. 169.4.3 ПКУ: роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. Результати такого перерахунку відображаються у ф. № 1ДФ в тому періоді, коли він фактично проведений (у періоді отримання компенсаційних виплат з бюджету).

Повернення податку на доходи фізичних осіб за результатами перерахунку Податковим кодексом України не передбачено. Тобто, така переплата враховується при майбутніх розрахунках.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 03-09-2015 14:41

Доброго дня, Підприємство перебуває на загальній системі. З 4 кварталу плануємо перейти на спрощену систему. Питання - 1.коли нам подавати декларацію про доходи по закінченню 3 кварталу, чи в кінці року. 2.Чи оподатковуватимуться суми(заборгованість) , які отримаємо на р/р після 30 жовтня, адже вони оподатковувались за 1 подією(відгрузкою товару). Дякую
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу податковим (звітним) періодом з податку на прибуток є календарний рік. Податковий (звітний) рік для платників податків починається з першого календарного дня податкового (звітного) року і закінчується останнім календарним днем податкового звітного року.

Статтею 57 ПКУ, що діє з 13.08.2015, передбачено випадки подання квартальної звітності, а саме якщо:

платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

 у разі, якщо платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року. Податкові зобов'язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій.

2. Згідно пп.6 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України  суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств, до складу доходів платника єдиного податку не включаються.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Татьяна 03-09-2015 13:23

Подскажите,пожалуйста,если в июле мы забыли сделать налоговую накладную на автоуслуги,которые мы предоставляем своим работникам,можно ли сделать такую накладную в августе и зарегистрировать или нужно делать уточненку за июль?
Відповідно до п.187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п.201.4 ст.201.4 ПКУ податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця.

Платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);

виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

Термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року наступний:

-  податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

-  податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 03-09-2015 10:54

Добрий день. за липень п-во застосувало понижуючий коефіцієнт до єсв. Працівник в липні перебував у відпустці (29-31 липня). В серпні працівник приніс лікарняний за 29-31 липня. Відпустка з липня переноситься на серпень з відповідними записами в звіті єсв. (-300грн відпуск за липень З МІНУСОМ + лікарняний за липень 400 грн + перенесений відпуск з липня на серпень 300 грн). 1) Чи необхідно здійснювати перерахунок понижуючого коефіцієнту за липень 2015 року? 2) База нарахування для єсв за серпень становитиме всю суму за серпень виплат -300+400+300=400? Адже ця сума відображатиметься в розділі 2 таблиці 1 звіту єсв (сума на яку нараховується єсв)?
Ні, не потрібно здійснювати перерахунок понижуючого коефіцієнту за липень 2015 року. До бази нарахування ЄСВ включаються доходи   в тому місяці, в якому  нараховані такі доходи.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Галина, бухгалтер ТОВ 03-09-2015 9:37

Добрый день! Подскажите пожалуйста, если 01.09.2015 была принята выручка, клиенту выдан чек, после сделано службове винесення из РРО, выручка сдана в кассу предприятия и сдана в банк. В этот день не отправили Z-отчет, а отправили только утром следующего дня! Как заполнять КОРО, и какие последствия?Спасибо!
Облік готівкових коштів в КОРО здійснюється виключно на підставі даних фіскального звітного чеку

Головне управління ДФС у Черкаській області

Сергій,бармен, ПП 02-09-2015 22:28

Доброго дня,сьогодні на бар завітала податкова,я коли обслужив їх не видав чек і гроші поставив собі в кишеню вони попросили дістати всі гроші у мене була тисяча грн в кишені і по касі нічого пробито не було бо людей не було,вони мої особисті гроші описали і нічого не сказали,скажіть будь ласка мене за щось можуть оштрафувати? Дякуюю
Відповідно до ст..3  ЗУ «Про застосування РРО» СГД, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

За вчинене вперше порушення відповідальність передбачена 1 гривня

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 02-09-2015 15:17

Доброго дня, хочемо внести зміни на митниці в облікову картку.Згідно наказу №552 від 15,06,2015 заяву можна подати електронними засобами. Підкажіть в якій програмі ми можемо набрати дану заяву, Та яку саме заяву на зміну нам подати Заява про взяття на облік форма №1 ЗЕД, чи Заява на отримання статусу експортера.
 Дякуємо за запитання! Відповідно до п.1.розділуV Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 № 552 (далі Порядок), у разі виникнення змін у даних прпо особу, яка здійснює операції з товарами, така особа (або її представник) звертається до відповідного підрозділу будь-якої митниці із заявою безпосередньо або засобами електронного зв'язку (заява про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами за формою № 1-ЗЕД).

Заява подається, приймається та опрацьовується в такому самому порядку, як і при взятті на облік особи, яка здійснює операції з товарами.

Згідно з п.2 розділу ІІ Порядку заява подається в паперовому вигляді безпосередньо до відповідного підрозділу митниці або засобами електронного зв'язку на адресу Інформаційного порталу ДФС, з використанням надійних засобів ЕЦП з посилиними сертифікатами відкритих ключів.

На сьогоднішній день Порядком не визначено формат та програмне забезпечення за допомогою якого створюється відповідна заява.

Разом з тим створення заяви в електронному вигляді можливе за допомогою ліцензійного програмного забезпечення призначеного для здійснення діяльності митного брокера (наприклад розширення imfx).

У разі позитивного результату обробки, електронною поштою повертається витяг із зміненими даними Реєстру осіб.

Також, інформуємо, що наказом Держасної митної служби України від 01.03.2013 року № 61 "Про затвердження специфікацій форматів єлектронних повідомлень" затверджено специфікації форматів різних видів електронних повідомлень.

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФОП Свиридова 02-09-2015 15:13

Подскажите,пожалуйста.Свекровь предложила нам оформить финансовый договор с её фирмой на возвратную финпомощь. Я ФОП на 2 группе,её фирма юр лицо на общих основаниях.Её фирма перечислит мне на карточку Приватбанка,но я не знаю не пройдёт ли эта помощь как мой доход?И если мы не погасим в течении года, то нужно будет заплатить подоходный налог или единый?
Відповідно до п.п. 292.11.3 п. 292.11 ст. 292 ПКУ суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів не включаються до складу доходів платника єдиного податку. У разі не повернення такої допомоги вона включається до складу доходу і оподатковується за ставками, визначеними у п.п. 293.2, 293.3 ст. 293 ПКУ, за умови не перевищення обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

При перевищенні у податковому (звітному) періоді обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ст. 291 ПКУ, платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків та за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку  третьої групи, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Антоніна 02-09-2015 14:13

Доброго дня! Чи повинен ФОП нараховувати ПДВ при продажі пшениці, вирощеної самим підприємцем?
Згідно із п. 180.1 ст. 180 ПКУ, платником ПДВ, зокрема, є:

- будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному ст.183 цього розділу;
- будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку (загальна сума від здійснення операцій перевищує 1 000 000 грн).

У разі реєстрації платником ПДВ обов’язок нарахування  ПДВ при продажі пшениці, вирощеної самим підприємцем у СПД-ФОП  виникає.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ірина 02-09-2015 13:47

Неприбуткова установа відправляє у відрядження керівника цієї установи на власному автомобілі. Який розмір дідь.обових витрат буде в даному випадку і як відобразити витрати на бензин автомобіля? Дякую заздалегідь за відпов
Якщо працівник підприємства використовує у відрядженні власний автомобіль, за яким не укладено договір оренди на використання автомобіля для потреб підприємства і даний автомобіль не обліковується на балансі такого підприємства, витрати на придбання пально-мастильних матеріалів не враховуються у складі витрат.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...