Налоговая справка ГФС

Наталія 08-09-2015 13:44

Добрий день! Подано до ДФС 08,09,2015 року повідомлення про прийом на роботу з 09,09,2015 року працівника підприємства , але саме повідомлення створено через програму " Медок" за період липень 2015 року. Запитання таке: чи потрібно подавати ще раз повідомлення в переоді вересень 2015 року?
Якщо Ваш працівник прийнятий на роботу 09.09.2015 року, то і повідомлення повинно бути подано в періоді вересень 2015 року.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 08-09-2015 13:1

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, на предприятии решили сделать ремонт, можно ли заключить договор на ремонтные работы с физлицом, и какие налоги при этом нужно уплатить?
Дякуємо за запитання! Так Ваше підприємство має право отримати послуги по ремонту приміщення від фізичної особи, заключивши обов'язково договір цивільно-правового характеру та з відповідним оподаткуванням, а саме: cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп.164.2.2 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України).

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п.164.6 ст.164 Податкового кодексу).

Згідно із п.167.1 ст.167 Податкового кодексу ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Наприклад, якщо платник податку отримав місячний дохід у вигляді винагороди, що дорівнює 14000 грн., то податковий агент повинен виконати наступний алгоритм оподаткування даного доходу:

база оподаткування становитиме 13636 грн., за вирахуванням єдиного соціального внеску (14000 – (14000 грн. х 2,6%) = 13636 грн., де 2,6% - єдиний соціальний внесок (364 грн.) );
база оподаткування до якої застосовується ставка податку 15 % становитиме 12180 грн. (десятикратний розмір мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня 2015 року);

база оподаткування до якої застосовується ставка податку 17 % відповідно становитиме 1456 грн. (13636 грн. – 12180 грн. = 1456 грн.).

Далі визначається сума податку:

за ставкою 15% оподатковується дохід 12180 грн., з якого податок дорівнює 1827,0 грн.;

за ставкою 17 % оподатковується дохід 1456 грн., з якого податок дорівнює 247,52 грн.

Отже, виходячи з прикладу, загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає утриманню податковим агентом з місячного доходу платника податку 14000 грн. становить 2074,52 грн. (1827,0 грн. + 247,52 грн.) та 2,6% - єдиний соціальний внесок (364 грн.) .

Головне управління ДФС у Черкаській області

Сергій 08-09-2015 9:54

Доброго дня! Підскажіть будьласка, чи змінились рахунки по сплаті ЄСВ та єдиного податку у м.Черкасах?Чи змінився рахунок по сплаті війського збору? Дякую.
 Дякуємо за запитання! Наразі запитувані Вами рахунки не змінювалися!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталя 07-09-2015 18:3

Добрий день. Ми є громадська організація, фінансування отримуємо від різних фондів згідно договору та затвердженого кошторису. Є така стаття витрат, як компенсація транспортних витрат учасникам семінарів. Чи повинна ця компенсація оподатковуватися ПДФО? Дякую.
 Дякуємо за запитання! Кошти сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2015 році – 1710 грн. за кожний місяці навчання, за умови дотримання інших норм, визначених у п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Кодексу та витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включається до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника). У разі порушення умов та в частині перевищення суми, визначених п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Кодексу кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюється до додаткового блага та оподатковується за ставками 15 (20) відс.

Щодо участі працівника у семінарах та конференціях.
     У визначенні Українського юридичного термінологічного словника семінар – це форма групової роботи за участю запрошених, мета якої - обмін інформацією з певної теми. Конференція – це великі засідання тривалістю один чи декілька днів, присвячені одному ключовому питанню або темі, поділеним на вужчі питання. Участь у семінарах (конференціях) передбачає отримання інформаційно-консультаційних послуг на підставі укладеного договору з організатором семінару (конференції).
     Отже, у разі якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувач інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
     Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставками 15 (20) відс.

Компенсація транспортних витрат учасникам семінару не в межах відрядження розглядається відповідно до п. 164.2.17 ПКУ, як додаткове благо і відповідно оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 (20) відс.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Усік Юлія 07-09-2015 17:0

Доброго дня. Підкажіть, будьласка найманий працівник "чорнобилець" при начислені податку на доходи користувався 150% соціальною пільгою вийшов на пенсію у 50 років та продовжує працювати на нашому підприємстві чи має він право і надалі користуватися цією пільгою? Чи потрібно на його зарплату начислювати ЄСВ у розмірі 37,66%? Дуже дякую за відповідь.
 Дякуємо за запитаання! Якщо найманий працівник "чорнобилець" вийшов на пенсію та продовжує працювати то при отриманні заробітної плати він продовжує користуватися податковою соціальною пільгою, а також відбувається нарахування ЄВ згідно відповідного класу професійного ризику. Якщо ж працівник "чорнобилець" вийшов на пенсію по інвалідності (дивлячись яка група інвалідності, якщо І і ІІ то пільга застосовується також у розмірі 150%, він також може зоставатися "чорнобильцем"), то  нарахування ЄВ на з/пл інвалідам відбувається в розмірі 8,41%, а утримання із з/пл 3,6%.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тетяна 07-09-2015 16:0

я головний бухгалтер на ПП "УкрВіта" ЄДРПО 34043251 станом маю не на балансі підприємства 7 транспортних засобів без будь-якої документації тільки свідоцтва про реєстрацію як самостійно складені 25.05.2015 як мені правильно поставити їх на баланс підприємства...
Перш ніж ставити автомобіль на баланс підприємства, зареєструйте його на обліку в ДАІ. Для визначення справедливої вартості, за якою здійснюється постановка транспортних засобів на баланс,  необхідно замовити експертну оцінку.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Люба 07-09-2015 15:40

Доброго дня. Підскажіть будласка, якщо здається "Податкова декларація з податку на додану вартість" податкових накладних не створювали та не відправляли, а в квіфтанції №2 визначено "Принято пакет. на момент прийняття декларації Sнакл складає 5570,25 грн.
Рекомендуємо направити запит на отримання інформації щодо Вашого ліміту, ймовірно це сума Вашого ліміту яка вказується довідково в р.22.1 податкової декларації

Головне управління ДФС у Черкаській області

Марина 07-09-2015 14:43

Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, в решении такого вопроса. Я -предприниматель второй группы, на ЕН, без наемных сотрудников. Обычно плачу ЕСВ по ставке 34,7% . Но в позапрошлом году в связи с беременностью и рождением ребенка, мною был заключен договор добровольного страхования с уплатой ЕСВ по ставке 36,6%. Когда договор закрылся я по ошибке продолжала уплачивать ЕСВ по ставке 34,7%, но на счет по ставке 36,6%. (сказался хронический недосып, усталость с маленьким сыном и полная невнимательность).В результате на счету Есв 36,6% образовалась переплата, а на счету 34,7%-соответственно недоплата. Выявила это случайно я сама, при сдаче годового налогового очета, инспектор по поводу оплаты на "не на тот" счет ничего не сказал. Я обратилась сразу же с письмом в налоговую и заплатила всю недоимку. Также письмом попросила вернуть мне переплату на банковскую карту ( все это по совету инспекторов). Но мне ответили, что это можно будет сделать только после уплаты штрафа в размере около 2 тыс грн. Сумма не маленькая, к тому же в Налоговый кодекс в июле были внесены поправки о том, что если плательщик сам выявил недоплату и оплатил ее, то штрафы применяться не будут. Подскажите, как быть в данной ситуации, денег и так не хватает, а сумма штрафа большая. Заранее благодарна за ответ.
Відповідно до пп.1. п.2 ст.6 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування (п. 5 ст.9 Закону №2464).

Звільнення від сплати штрафних санкцій у випадку помилкової сплати сумм єдиного внеску на неналежний рахунок органу доходів зборів чиним законодавством не передбачено.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Антон 07-09-2015 13:5

При расчете понижающего коэффициента для ЕСВ учитывается ли в количество лиц, которым начислены выплаты, количество мобилизованных работников, которым выплачивается компенсация среднего заработка из бюджета (не облагается ЕСВ). Спасибо!
Кількість працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період не включається до середньомісячної кількості застрахованих осіб, з метою застосування понижуючого коефіцієнта.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олександр М. 07-09-2015 12:41

Доброго дня! Я ФОП на єдиному податку, 1 група. Надаю самостійно послуги побутові приватним особам. Зараз мені запропонували зробити роботу, але там треба додаткова обробка мого виробу, яку я не виконую. Але людина хоче отримати виріб в комплексі. Чи можу я заключити договір підряду з фізичною особою, яка надасть мені ці послуги і я отримаю мій виріб з додатковою обробкою. Загальну відповідь я найшов, але чітко там не написано. Якщо це дійсно тимчасовий договір підряду з усіма належними вимогами і ,як написано в Ваших відповідях, така людина не включається до кількості робітників і оплачується саме обробдений виріб, тобто кінцевий результат, чи маю я право цей договір заключити? Будь-ласка, надайте відповідь . І якщо можна, то чи треба мені здавати ще додаткові звітності. Дуже Вам вдячний.
Статтею 46 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV зі змінами та доповненнями передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їх праці.

Договори з громадянами на використання їх праці укладаються за трудовими або цивільно-правовими договорами.

Згідно із ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII зі змінами та доповненнями трудовий договір - угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) договір - домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків.

Цивільно-правовий договір (договір підряду, доручення тощо) - це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦКУ).

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.

Враховуючи зазначене, ви маєте право заключити з фізичною особою договір підряду у  разі наявності перерахованих вище умов.

У разі заключення договору підряду з громадянином ФОП СГД повинен виконати функцію податкового агента: утримати єдиний внесок, податок на доходи фізичних осіб, подати податкову звітність: податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Головне управління ДФС у Черкаській області

любов 07-09-2015 12:35

Доброго дня! За наше підприємство третя особа заплатила послуги Інтернет. На рахунок нашого підприємства гроши не надходили.Оплата за послуги була здійснена беспосередньо провайдеру. Як правильно повернути гроші цьому підприємству? Чи можливо рахувати ці гроші як фінансову допомогу? Дякую за відповідь. З повагою
Ваше питання потребує вирішення у правовому полі з необхідністю складання належних документи відповідно до Цивільного кодексу України (договори про взаємозалік однородних вимог, акти звірок, тощо). Щодо фінансової допомоги – фінансовою вважається допомога надана на поворотній та безповоротній основі, це сума коштів, передана платнику на розрахунковий рахунок або в касу підприємства.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Света 07-09-2015 11:52

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, в марте 2015 года я продала товар не плательщику НДС, в августе 2015 года он мне этот товар возвращает, я зарегистрировала расчет корректировку, но "Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" не поменялась, почему?
Відповідно до п.200 1.3 ст. 200 1 ПКУ  платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою:

SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ, де зокрема

SНаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників S НаклОтр та S НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...