Налоговая справка ГФС

Ганна 15-09-2015 14:20

Доброго дня.ФОП з КВЕД 46.91 ( єдинщик на 2 групі) придбав трактор для реалізації ,чинеобхідно його реєструвати в органах державної реєстрації та які податки необхідно сплатити з цієї операції?
Дякуємо за запитання!

Реєстрація тракторів здійснюється відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» від 8 липня 2009 р. N 694 (далі -Порядок). Згідно п.п. 8.5 п. 8 Порядку, суб'єкт господарювання, який здійснює оптову або роздрібну торгівлю машинами, їх не реєструє за умови оформлення в установленому порядку актів прийняття-передачі (додаток 1) (якщо це стосується підприємства-виробника) або довідок-рахунків (додаток 2) (якщо це стосується іншого суб'єкта господарювання). Такі суб'єкти під час продажу машин видають власникові номерний знак "Транзит" (додаток 3), строк дії якого становить 10 діб. Для надання більш детальної інформації Вам необхідно звернутися до державними інспекції сільського господарства у Черкаській області.

            Податковим кодексом України додаткові податки, крім єдиного, при торгівлі ТЗ не передбачені.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 15-09-2015 10:58

На підприємстві вирішили замінити вікна, чи можна витрати на вікна в податковому обліку віднести на поточні витрати, чи потрібно збільшувати балансову вартість основних засобів?
 Дякуємо за запитання!

Починаючи з 01.01.2015 податок на прибуток обчислюється виходячи з бухгалтерського фінансового результату до оподаткування ( визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних ПБО або міжнародних стандартів) відкоригованих на податкові різниці.

Правила бухгалтерського обліку ремонту основних засобів установлено  ПБО 7 «Основні засоби», згідно якого потрібно визначити, які саме роботи проводяться відносно ОЗ – ремонт або роботи, пов’язані з підтримкою їх в робочому стані.

Витрати на поліпшення об’єкта ОЗ (модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію, тощо) що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, відображаються як капітальні інвестиції. Такі витрати збільшують  балансову вартість основних засобів

На підставі викладеного вважаємо, що заміна вікон будівлі – це капітальний ремонт, який поліпшує експлуатаційні показники необоротного активу, його якості та збільшує очікуваний термін корисного використання об’єкта, тому такі витрати збільшують балансову вартість такого об’єкта .

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олексій 15-09-2015 10:38

Доброго дня. Я фіз. особа підприємець на єдиному податку (3 група). Зараз постало питання експорту своїх послуг за кордон (через Інтернет). Замовник - компанія, зареєстрована в Ізраілі. На скільки я розумію це буде зовнішньо-економічна діяльність? Як регулються данні взаємовідносини? Мені потрібно відкривати якісь додаткові види діяльності, при умові що вже відкритий КВЕД, який дозволяє мені займатись данним видом робіт? Чи з боку фіскальої служби ніякої різниці нема і все зводиться до відкриття валютного рахунку в банку? Дякую. P.S.: в кого я можу проконсультуватись з цього приводу? Довідкова фіскальної служби (1 поверх "бункера") відправляє на гарячу лінію, гаряча лінія постійно зайната і неможливо дозвонитись.
Дякуємо за запитання! Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.  Оскільки надходження коштів від надання Вами послуг будуть надходити в іноземній валюті, відповідно необхідно відкривати валютний рахунок. Облік доходів буде здійснюватися в книзі обліку доходів по курсу НБУ на дату надходження коштів. Додаткових КВЕДів відкривати не потрібно, оскільки відкритий КВЕД, який надає право займатися даним видом послуг.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 15-09-2015 10:13

Добрий день. В працівника в липні 31 день без збереження, зарплати 0 + нарахована відпустка в липні за серпень 500 грн. Помилково донараховано до мінімальної зарплати в звіті єсв за липень. В серпні виявилось, що зарплата за серпень + відпустка в липні нарахована за серпень більше 1218 грн. В звіті єсв в серпні віднято помилкове донарахування до мінімальної за липень. В липні, серпні підприємство застосувало понижуючий коефіцієнт. Чи має право підприємство застосовувати понижуючий коефіцієнт за липень і серпень, враховуючи що донарахування помилкове і виправлене ?
 Дякуємо за запитання!

Підприємство має право застосувати понижуючий коефіцієнт за липень і серпень в даному випадку. Якщо крім цієї ситуації мали місце донарахування до мінімальної зарплати по інших працівниках, тоді понижуючий коефіцієнт не застосовується.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 15-09-2015 8:56

Чи є помилкою, якщо у звіті Акзизного податку, не вказано вид платника акцизного податку? Звіт прийнято (20.08.2015 16:20) Лілія да, це э помилка. Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській обл. Що потрібно зробити у даному випадку? Здати уточнюючий звіт? (Помилку було допущено за липень 2015)?
 Дякуємо за запитання! Виправлення помилки в Декларації та/або в додатках до неї, яка не вплинула на правильність визначення податкового зобов’язання, здійснюється шляхом подання уточнюючої Декларації.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Марина 14-09-2015 19:57

Пiдскажiть, ми 2 група, чи можемо купити ciльсгостехнiку а потiм продати. В нас квед 46,49. Дякую.
Дякуємо за запитання! Платник єдиного податку має право придбавати та продавати товар, в т.ч. і сільськогосподарську техніку. Звертаємо увагу, на те що платники єдиного податку ІІ групи не повинні перевищувати обсяг доходу в рік - 1500000 грн.
 Якщо у Вас не передбачається оптова купівля/ продаж сільгосптехніки, то  Вам необхідно звернутися до Державного реєстратора та обрати відповідний КВЕД для здійснення торгівлі відповідним товаром, оскільки Вами обраний КВЕД 46.49  "Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення" включає оптову торгівлю.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Людмила 14-09-2015 10:1

Добрий день! Ми сільськогосподарське підприємство. Підскажіть будь-ласка як повернути кошти із електронного рахунку ПДВ. Стан рахунку - 1050000,00 грн. , сума ПДВ на яку платник має право зареєструвати податкові накладні - 1084006 грн., загальна сума за отриманими платником податковими накладними -29561 грн., загальна сума за виданими податковими накладними - 30000,00 грн. Чи повернуться кошти на розрахунковий рахунок якщо у додатку 4 вказати суму до повернення 1050000,00 грн.?
 Дякуємо за запитання!

Так, відповідно до підпункту 200 1.6 статті 200 1 Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації (далі - зайво зараховані кошти), платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву (додаток 4), відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема  на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Проте, потрібно дотримуватись наступних умов:

- сума, яка може бути перерахована платнику з електронного рахунку на його власний поточний рахунок, відображається у графі 5 таблиці про відомості додатка 4, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр. 1 - гр. 2 - гр. 3);

- в текстовій частині під таблицею про відомості платником податку вказується сума, яку він виявив бажання перерахувати на поточний рахунок (в другому текстовому полі). Така сума не може перевищувати суму, визначену у графі 5 таблиці про відомості;

- номер поточного рахунку, на який необхідно перерахувати зайво зараховані кошти, та МФО відповідного банку обов'язково вказуються платником в текстовій частині під таблицею про відомості у спеціально передбачених полях.

- відсутнє перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у звітному періоді;

- прочерки та нулі в таблиці 2 додатку 4 не проставляються.

(роз’яснення ДФС України від 19.08.2015 ТА лист ДФС України від 26.08.2015 року №31730/7/99-99-19-03-02-17 про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунка платника)

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФОП Михайлик Андрей Андреевич 11-09-2015 14:47

Добрый день! Мы занимаемся поставкой программных продуктов. Между нами и контрагентом заключён договор поставки. Он подписан. Контрагент на данный момент испытывает финансовые затруднения и оплатить согласно договору не имеет возможности. Контрагент заключает договор поручения со своим дочерним предприятием на оплату по этому договору-поставки и требует закрытия документов на предприятие, с которым заключён договор, а не на предприятие, которое фактически оплатило этот программный продукт. Контрагенты находятся на общей системе налогообложения. Мы, как поставщики, являемся плательщиками единого налога (3я группа по ставке 4%). Как нам правильно оформить документы? Спасибо.
 Дякуємо за запитання!

Щодо розрахункових документів, які мають підтверджувати готівкові розрахунки із підприємцем – платником єдиного податку, то це може бути документ довільної форми, але із зазначенням у ньому притаманних розрахунковим документам реквізитів (дата, зміст та загальна сума операції, назва і реквізити платника (за необхідності – отримувача коштів) тощо.

Відповідно до роз'яснень НБУ, наданих у листі від 05.12.2007 р. № 11-113/4587-12584, приватні підприємці можуть також використовувати розрахункові документи, передбачені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614.

Враховуючи викладене, рекомендуємо, по-перше, при оформленні первинних документів дотримуватись вимог Закону № 996. По-друге, оскільки спеціального законодавства для фізичних осіб – підприємців в частині затвердження форм розрахункових документів не існує, слід застосовувати розрахункові документи установлених форм (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію тощо).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ірина Іванівна 11-09-2015 12:43

У фіз. особи підприємця звільняється працівник, чи потрібно про його звільнення подавати повідомлення в податкову інспекцію
 Дякуємо за запитання! Постановою КМУ № 413 не передбачено подання повідомлення при звільненні найманого працівника.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Маряна 11-09-2015 9:58

Що потрібно заповнювати в додатку до табл.1 звіту по ЄСВ? Якщо на фірмі 2 сумісники і 2 на повну ставку то в п.21 шапки бланку в графі середньооблікова к-сть штат.працівників буде ... , а штатна чисельність працівників0 тоді к-сть застрахованих осіб у звітному періоді буде??? Дякую.
 Дякуємо за запитання! Середньооблікова кількість штатних працівників буде 2, штатна чисельність працівників буде 2, кількість застрахованих осіб у звітному періоді буде 4.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 10-09-2015 15:50

Доброго дня, відкрили приватне підприємство, хочемо здійснювати заготівлю лікарських рослин та експортувати дану продукцію. Підкажіть , де можна ознайомитись із переліком рослин за які потрібно сплатити лісовий збір, та які документи ми повинні підготувати для митниці, щоб здійснювати експорт лікарських рослин
Промислова заготівля будь яких лісових ресурсів в Україні, в тому числі й другорядних (березовий сік, дикорослі гриби, ягоди, горіхи, лікарські рослини…) проводиться лише за наявності — Лісового квитка, і тільки в межах відведених лісових ділянок. Форма і порядок видачі Лісового квитка визначені Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761.

Згідно з цією постановою Лісовий квиток для заготівельника виписується лісогосподарським підприємством, на території якого проводиться заготівля другорядних лісових ресурсів, після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого бюджету. Розмір нормативного збору за користування другорядними лісовими ресурсами визначається обласною радою і затверджується облдержадміністрацією. Наразі Держкомлісгосп України розробляє розміри єдиних нормативних зборів на заготівлю кожного виду лісових ресурсів.

Лісовий квиток, з ініціативи Держкомлісгоспу, був затверджений Торговою промисловою палатою України, як обов'язковий документ, що підтверджує походження продукції. Відтак при здійсненні експортних операцій видачу сертифікату походження Торгово-промислова палата проводить лише при наявності Лісового квитка.

Об'єктом оподаткування рентною платою за спеціальне викристання лісових ресурсів є - побічні лісові користування  до яких відноситься заготівля лікарських рослин та ставки на які всановлює обласна рада місцевого значення. Якщо Ви є платником Черкаської області то на території Черкаської області діє Рішення Черкаської обласної ради від 09.08.2013 року № 24-8/VI (із змінами та доповненнями) про встановлення ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Щодо експорту лікарських рослин, то за вичерпною інформацією пропонуємо звернутися до територіальних митниць ДФС.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Галина 10-09-2015 13:36

Будьте добры, подскажите мои действия: за июль сдана декларация по НДС, но в квитанции №2 я не обратила внимание на то. что после слов "Принят пакет" пишется "выявлені помилки: на момент прийняття декларації Sнакл складає 29458,67грн." Сегодня 10 сентября, как правильно исправить ошибку и ошибка ли это?
 Дякуємо за запитання!

SНакл – сума на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на момент подання декларації обчислена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Податкового кодексу України.

Наявність даної помилки можлива з двох причин:

1) якщо Вами не зазначено SНакл у відповідному службовому полі податкової декларації з ПДВ при наявності даних в рядку 22 податкової декларації з ПДВ;

2) якщо Вами подано додаток 4 до податкової декларації з ПДВ за звітний період та сума, яку Ви вказали до перерахування до бюджету/на розрахунковий рахунок більша суми SНакл (29 458,67 грн.).

Якщо вищевказані причини виключені, то необхідно проаналізувати подану Вами податкову декларацію з ПДВ з додатками за липень 2015 року для чого від Вас потрібна додаткова інформація.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...