Налоговая справка ГФС
Бухгалтер 15-09-2015 10:58
Починаючи з 01.01.2015 податок на прибуток обчислюється виходячи з бухгалтерського фінансового результату до оподаткування ( визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних ПБО або міжнародних стандартів) відкоригованих на податкові різниці.
Правила бухгалтерського обліку ремонту основних засобів установлено ПБО 7 «Основні засоби», згідно якого потрібно визначити, які саме роботи проводяться відносно ОЗ – ремонт або роботи, пов’язані з підтримкою їх в робочому стані.
Витрати на поліпшення об’єкта ОЗ (модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію, тощо) що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, відображаються як капітальні інвестиції. Такі витрати збільшують балансову вартість основних засобів
На підставі викладеного вважаємо, що заміна вікон будівлі – це капітальний ремонт, який поліпшує експлуатаційні показники необоротного активу, його якості та збільшує очікуваний термін корисного використання об’єкта, тому такі витрати збільшують балансову вартість такого об’єкта .
Головне управління ДФС у Черкаській області
Олексій 15-09-2015 10:38
Головне управління ДФС у Черкаській області
Бухгалтер 15-09-2015 10:13
Підприємство має право застосувати понижуючий коефіцієнт за липень і серпень в даному випадку. Якщо крім цієї ситуації мали місце донарахування до мінімальної зарплати по інших працівниках, тоді понижуючий коефіцієнт не застосовується.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Лілія 15-09-2015 8:56
Головне управління ДФС у Черкаській області
Марина 14-09-2015 19:57
Якщо у Вас не передбачається оптова купівля/ продаж сільгосптехніки, то Вам необхідно звернутися до Державного реєстратора та обрати відповідний КВЕД для здійснення торгівлі відповідним товаром, оскільки Вами обраний КВЕД 46.49 "Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення" включає оптову торгівлю.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Людмила 14-09-2015 10:1
Так, відповідно до підпункту 200 1.6 статті 200 1 Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації (далі - зайво зараховані кошти), платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву (додаток 4), відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.
Проте, потрібно дотримуватись наступних умов:
- сума, яка може бути перерахована платнику з електронного рахунку на його власний поточний рахунок, відображається у графі 5 таблиці про відомості додатка 4, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр. 1 - гр. 2 - гр. 3);
- в текстовій частині під таблицею про відомості платником податку вказується сума, яку він виявив бажання перерахувати на поточний рахунок (в другому текстовому полі). Така сума не може перевищувати суму, визначену у графі 5 таблиці про відомості;
- номер поточного рахунку, на який необхідно перерахувати зайво зараховані кошти, та МФО відповідного банку обов'язково вказуються платником в текстовій частині під таблицею про відомості у спеціально передбачених полях.
- відсутнє перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у звітному періоді;
- прочерки та нулі в таблиці 2 додатку 4 не проставляються.
(роз’яснення ДФС України від 19.08.2015 ТА лист ДФС України від 26.08.2015 року №31730/7/99-99-19-03-02-17 про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунка платника)
Головне управління ДФС у Черкаській області
ФОП Михайлик Андрей Андреевич 11-09-2015 14:47
Щодо розрахункових документів, які мають підтверджувати готівкові розрахунки із підприємцем – платником єдиного податку, то це може бути документ довільної форми, але із зазначенням у ньому притаманних розрахунковим документам реквізитів (дата, зміст та загальна сума операції, назва і реквізити платника (за необхідності – отримувача коштів) тощо.
Відповідно до роз'яснень НБУ, наданих у листі від 05.12.2007 р. № 11-113/4587-12584, приватні підприємці можуть також використовувати розрахункові документи, передбачені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614.
Враховуючи викладене, рекомендуємо, по-перше, при оформленні первинних документів дотримуватись вимог Закону № 996. По-друге, оскільки спеціального законодавства для фізичних осіб – підприємців в частині затвердження форм розрахункових документів не існує, слід застосовувати розрахункові документи установлених форм (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію тощо).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ірина Іванівна 11-09-2015 12:43
Головне управління ДФС у Черкаській області
Маряна 11-09-2015 9:58
Головне управління ДФС у Черкаській області
Світлана 10-09-2015 15:50
Згідно з цією постановою Лісовий квиток для заготівельника виписується лісогосподарським підприємством, на території якого проводиться заготівля другорядних лісових ресурсів, після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого бюджету. Розмір нормативного збору за користування другорядними лісовими ресурсами визначається обласною радою і затверджується облдержадміністрацією. Наразі Держкомлісгосп України розробляє розміри єдиних нормативних зборів на заготівлю кожного виду лісових ресурсів.
Лісовий квиток, з ініціативи Держкомлісгоспу, був затверджений Торговою промисловою палатою України, як обов'язковий документ, що підтверджує походження продукції. Відтак при здійсненні експортних операцій видачу сертифікату походження Торгово-промислова палата проводить лише при наявності Лісового квитка.
Об'єктом оподаткування рентною платою за спеціальне викристання лісових ресурсів є - побічні лісові користування до яких відноситься заготівля лікарських рослин та ставки на які всановлює обласна рада місцевого значення. Якщо Ви є платником Черкаської області то на території Черкаської області діє Рішення Черкаської обласної ради від 09.08.2013 року № 24-8/VI (із змінами та доповненнями) про встановлення ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
Щодо експорту лікарських рослин, то за вичерпною інформацією пропонуємо звернутися до територіальних митниць ДФС.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Галина 10-09-2015 13:36
SНакл – сума на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на момент подання декларації обчислена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Податкового кодексу України.
Наявність даної помилки можлива з двох причин:
1) якщо Вами не зазначено SНакл у відповідному службовому полі податкової декларації з ПДВ при наявності даних в рядку 22 податкової декларації з ПДВ;
2) якщо Вами подано додаток 4 до податкової декларації з ПДВ за звітний період та сума, яку Ви вказали до перерахування до бюджету/на розрахунковий рахунок більша суми SНакл (29 458,67 грн.).
Якщо вищевказані причини виключені, то необхідно проаналізувати подану Вами податкову декларацію з ПДВ з додатками за липень 2015 року для чого від Вас потрібна додаткова інформація.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ганна 15-09-2015 14:20
Реєстрація тракторів здійснюється відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» від 8 липня 2009 р. N 694 (далі -Порядок). Згідно п.п. 8.5 п. 8 Порядку, суб'єкт господарювання, який здійснює оптову або роздрібну торгівлю машинами, їх не реєструє за умови оформлення в установленому порядку актів прийняття-передачі (додаток 1) (якщо це стосується підприємства-виробника) або довідок-рахунків (додаток 2) (якщо це стосується іншого суб'єкта господарювання). Такі суб'єкти під час продажу машин видають власникові номерний знак "Транзит" (додаток 3), строк дії якого становить 10 діб. Для надання більш детальної інформації Вам необхідно звернутися до державними інспекції сільського господарства у Черкаській області.
Податковим кодексом України додаткові податки, крім єдиного, при торгівлі ТЗ не передбачені.
Головне управління ДФС у Черкаській області