Налоговая справка ГФС

Марина бухгалтер 18-07-2012 12:27

Здравствуйте! Наше коммунальное предприятие оказывает услуги по организации захоронения и содержанию кладбища . В летнее время мы пользуемся услугами ТВК по поставке технической воды для полива деревьев, кустарников и зеленых насаждений (прописано в договоре). Подпадает ли наше предприятие под п.324.4.3 НКУ который гласит, что сбор не взимается за воду, которая используется для нужд внешнего благоустройства территорий городов и других населенных пунктов? Заранее спасибо.
Доброго дня!

Відповідь на Ваше питання є в Єдиній податкових знань, а саме:

Згідно з п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу платниками збору за спеціальне використання води є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують її для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Підпунктом 324.4.3 п. 324.4 ст. 324 цього Кодексу визначено, що збір за спеціальне використання води не справляється за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів.

Відповідно до п. 1 ст. 13 Закону про благоустрій до об’єктів благоустрою населених пунктів належать:

1) території загального користування:

•парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки — пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
•пам’ятки культурної та історичної спадщини;
•майдани, площі, бульвари, проспекти;
•вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
•пляжі;
•кладовища;
•інші території загального користування;
2) прибудинкові території;

3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;

4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Пунктом 1 ст. 15 Закону про благоустрій визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів об’єктів благоустрою державної та комунальної форм власності. Балансоутримувача об’єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.

Таким чином, суб’єктами господарювання, що мають на балансі об’єкти благоустрою міста або населеного пункту (майдани, вулиці, проїзди, парки, сквери, бульвари, кладовища) та використовують воду для потреб зовнішнього благоустрою території міста або іншого населеного пункту, не сплачується збір за спеціальне використання води за обсяги такої використаної води.

Суб’єктом господарювання, який не є балансоутримувачем об’єкта благоустрою, за обсяги використаної води для благоустрою власної території, що знаходиться в місті або іншому населеному пункті, збір за спеціальне використання води сплачується на загальних підставах.


 

Уманська ОДПІ

Ирина,флп 3гр единого (5%) 18-07-2012 11:24

могу ли я авансом оплачивать 5% налога (напр.ежемесячно ,чтобы не собиралась огромная сумма) или только после сдачи отчети на протяжении 100 дней? спасибо
Доброго дня!

Платник податків має право сплачувати податки та збори авансом. Це не є порушенням податкового законодавства.

Уманська ОДПІ

Людмила 18-07-2012 10:41

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, неприбуткова організація (код 0006) може бути платником ПДВ)? Чи повинна вона обов"язково стати платником ПДВ, якщо отримала благодійної допомоги більше 300000 грн.?
Доброго дня!

Згідно із п. 183.2 ст. 183 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.
   Тобто, при здійсненні операції з постачання товарів/послуг на митній території України неприбуткова установа (організація) повинна обов’язково зареєструватися як платник ПДВ, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ). Така установа має право добровільно зареєструватися як платник ПДВ, у разі якщо обсяги оподатковуваних операцій є меншими від 300 тис. грн. та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Уманська ОДПІ

Сергей 18-07-2012 10:39

Здравствуйте, могу ли я приостановить свою предпринимательскую деятельность, если я нахожусь на упрощенной системе налогообложения ?
Доброго дня!

Таке поняття, як призупинення підприємницької діяльністі в податковому законодавстві відсутне.

Але приватний підприємець платник єдиного податку І або ІІ групи відповідно до п.295.5 ст.295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями має право на відпустку протягом календарного місяця, при цьому звільняється від слати єдиного податку  за цем місяць (за умови відсутності найманих працівників).

Уманська ОДПІ

Артур 18-07-2012 8:28

Дочь студентка бюджетного отделения и как участница программы Work and Travel поехала в летние каникулы в США. Вопрос. Должен ли участник студенческой программы по приезду в Украину выплачивать налоги на заработанные в США деньги . Дочь в ВУЗе получает стипендию. Если это так ,то сколько за что и как платить. С уважением , Артур
 

Стаття 163. Об'єкт оподаткування

     163.1. Об'єктом оподаткування резидента є:

     163.1.1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

     163.1.2. доходи  з  джерела  їх  походження  в  Україні,  які
остаточно   оподатковуються   під  час  їх  нарахування  (виплати,
надання);

     163.1.3. іноземні доходи  -  доходи  (прибуток),  отримані  з
джерел за межами України.

 

Смілянська ОДПІ

Дина 17-07-2012 22:26

Подскажите пожалуйста, сумма единого налога привязана к минимальной зарплате (20 %) и составляет соответственно 1 кв.-214,6 грн, 2-218,8 грн и т.д.?
Сума єдиного податку привязана до мінімальної зарплати станом на 1 січня. І не змінна протягом року

Смілянська ОДПІ

Микола 17-07-2012 19:25

Доброго дня! 1.У травні покупю-ФОП було повернуто грошові кошти за повернутий товар. Чи необхідно вказуват цю суму у формі 1 ДФ? Якщо так,то з якою ознакою? 2.Якщо за один квартал здійснювалось декілька проплат за товар одному й тому ж ФОП, чи можна у формі 1 ДФ відображати загальну суму на яку було здійснено закупівлю товару чи необхідно показувати кожну операцію окремо?
1. за повернутий товар в 1ДФ суму вказувати не потрібно

2. У формі 1 ДФ відображають загальну суму на яку було здійснено закупівлю товару

Смілянська ОДПІ

Олег 17-07-2012 19:2

можно ли привлечь за неуплату налоговов физ лицо (не придприниматель) которое занимается скупкой валюты и должен ли он сдавать декларацию о доходах?
 

Торгівля іноземною валютою на території України резидентами і нерезидентами — юридичними особами здійснюється через уповноважені банки та інші кредитно-фінансові установи, які одержали ліцензію НБУ на торгівлю іноземною валютою.

Здійснювати операції на міжбанківському валютному ринку України можуть тільки суб’єкти цього ринку, до яких належать:
Національний банк України;
уповноважені банки — комерційні банки України, які мають ліцензію НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями;
інші фінансово-кредитні установи-резиденти (страхові, інвестиційні, дилерські та інші компанії), які мають ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій;
юридичні особи, які уклали з уповноваженими банками агентські угоди на відкриття пунктів обміну іноземних валют;
кредитно-фінансові установи-нерезиденти (у тому числі іноземні банки), які одержали індивідуальний дозвіл НБУ.

Смілянська ОДПІ

ТОВ 17-07-2012 18:58

предприятие еще не будучи плательщиком НДС получило предоплату за товар. Налоговая накладная естественно не выписывалась. Но после предприятие стало плательщиком НДС и сделало отгрузку товара и получило вторую часть оплаты. Выписана вторая накладная. Будет ли налоговый кредит по НДС на вторую часть оплаты?
 

Відповідно до пп.«а» п.202.1 ст.202 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
     Пунктом 3.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за №1369/20107 (далі – Положення №1394), визначено, що реєстрація осіб платниками ПДВ, перереєстрація та заміна свідоцтв про таку реєстрацію проводяться шляхом внесення записів до реєстру платників податку на додану вартість (далі – Реєстр) із формуванням за кожним таким записом окремого номера свідоцтва і визначення дати початку його дії та дати анулювання.
     Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру.
     Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру та зазначається у Свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість (далі - Свідоцтво), є дата, що відповідає даті здійснення запису в Реєстрі про таку реєстрацію або бажаному дню реєстрації (п.3.12 Положення №1394).
     Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
     дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
     дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п.198.2 ст.198 ПКУ).
     Враховуючи зазначене, особа, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, має право включити до складу податкового кредиту сплачену (нараховану) суму ПДВ лише по тих операціях, перша подія по яких (оплата послуг або дата отримання податкової накладної) відбулася після її реєстрації платником ПДВ, та за умови використання придбаних послуг в оподаткованих операціях в межах господарської діяльності.
     Особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця.

Смілянська ОДПІ

Ялля 17-07-2012 17:49

предприниматель был на фиксированном налоге 2011 год. С 1-го квартала 2012 года перешел на общие основания. Должен ли такой СПД подавать декларацию про доходы за 1 квартал 2012 года, если в п.п 177.5.2 ПКУ речь идет лишь об обязанности подавать такую декларацию, если СПД был плательщиком фиксированного налога НА МОМЕНТ вступления в силу НКУ ,т.е. на 01.01.2011 года?
 

Фізичні   особи   -  підприємці,  які  зареєстровані
протягом року в установленому  законом  порядку  або  перейшли  із
спрощеної  системи оподаткування на загальну систему оподаткування
чи  сплачували  фіксований  податок  до  набрання   чинності   цим
Кодексом,  подають  податкову  декларацію за результатами звітного
кварталу,  в якому розпочата така діяльність або відбувся  перехід
на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці
в податковій декларації також зазначають інформацію  про  майновий
стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем.
Платники податку розраховують  та  сплачують  авансові  платежі  у
строки,  визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 цієї статті, що
настануть у звітному податковому році.

Смілянська ОДПІ

Тамара 17-07-2012 17:27

ФОП 2 група (інтернет магазин). Чи може продавати товари покупцям (фізичним особам) з Росії . Чи необхідно для цього відкривати валютний рахунок та проходити акредитацію на митниці, якщо товари фізичним особам відправляти посилками . Вартість товару в одній посилці до 1000 грн.
1. Вам необхідно відкривати валютний рахунок

2. Пройти акредитацію на митниці

3. Звернутись на пошту чи можна продукцію яку ви продаєте відправляти посилкою

Смілянська ОДПІ

Анжела 17-07-2012 16:29

Доброго дня! Я приватний підприємець, в першому кватралі був 1 найманий-1ДФ подавали, а в другому кварталі найманих не було. Подавати 1 ДФ за 2 квартал? Дякую.
Відповідно до наказу №1020 від 24.12. 2010р. податковий розрахунок 1-ДФ окремо за кожний квартал у разі нарахування (виплати ,надання )доходу у грошовій або не грошовій формі фізичній особі.

Смілянська ОДПІ

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...