Налоговая справка ГФС
Елена 16-07-2012 11:0
ДПІ у м. Черкасах
Андрій 16-07-2012 8:59
ДПІ у м. Черкасах
Ирина 15-07-2012 23:35
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом
року було застосовано штраф за таке саме порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
ДПІ у м. Черкасах
Владимир 15-07-2012 23:4
З моменту взяття на облік платник вважається на загальній системі оподаткування, де застосовується ставка податку – 15% (до доходу у сумі 10730 грн. у 2012 році та 17% на суму такого перевищення). Переваги загальної системи оподаткування :
* Може застосовуватись усіма підприємцями без обмежень
* Сума сплаченого податку прямо залежить від результатів фінансово – господарської діяльності .
Якщо за звітний період підприємець не отримав прибутку або припиняє діяльність, то сума сплачених авансом обов’язкових платежів підлягає перерахунку. Сума зайво сплачених платежів може зараховуватись в рахунок майбутніх платежів (за заявою) або поверненню не пізніше одного місяця після проведення остаточного розрахунку.
Об’єктом оподаткування є сукупний чистий дохід підприємця, розрахований як різниця між валовим доходом (виручкою від продажу товарів, надання послуг, виконання робіт у грошовій або натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з отриманням такого доходу.
Спрощена система оподаткування:
Згідно із змінами спрощена система оподаткування з 2012 року (єдиний податок з 2012 року) тепер розділяється на чотири групи:
* 1-я група – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках і здійснюють господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і об'єм доходу, яких протягом року не перевищує 150 тис. грн. Єдиний податок від 1% до 10% мінімальної заробітної плати.
* 2-я група — підприємці, використовують працю не більше 10 найманих осіб і об'єму доходу не перевищує 1 млн грн., які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, в т.ч. побутових, платникам єдиного податку і населенню, виробництво і продаж товарів, діяльність, у сфері ресторанного господарства. Єдиний податок — від 2% до 20% мінімальної заробітної плати.
* 3-я група – до неї належать особи, які мають не більше 20 найманих осібі об'єму доходу не перевищує 3 млн грн. Єдиний податок — 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.
* 4 – група – юридичні особи середня кількість робітників не більше 50 чіл. Дохід не більше 5 млн. грн.. Єдиний податок для них визначається так само, як і для третьої групи.
Ставки єдиного податку.
Спрощена система оподаткування (єдиний податок) має фіксовані ставки, які встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати. Процентні ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до доходу. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними і міськими Радами.
Перехід на єдиний податок
Згідно НКУ суб'єкт господарювання на загальній системі, може перейти на єдиний податок лише один раз протягом календарного року. Для цього треба подати заяву до податкової інспекції не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, також подається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Підприємці, які не можуть бути платниками єдиного податку
Спрощена система оподаткування (єдиний податок) має деякі обмеження, які виписані в Податковому Кодексі України. А саме вказані види діяльності, займаючись якими не можна стати платником єдиного податку. Це:
* діяльність по організації, проведенню азартних ігор;
* обмін іноземної валюти; виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (окрім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 літрів і діяльності фізичних осіб, пов'язаною з роздрібним продажем пива і столових вин); видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і коштовних каменів, у тому числі органічної освіти;
* видобуток, реалізація корисних копалини;
* діяльність у сфері фінансового посередництва, окрім діяльності у сфері страхування, здійснювана страховими агентами, певним Законом України "Про страхування" (85/96-ВР), сюрвейєра, аварійними комісарами і аджастер, певним розділом III справжнього Кодексу;
* діяльність по управлінню підприємствами;
* діяльність за поданням послуг пошти і зв'язку;
* діяльність по продажу предметів мистецтва і антикваріату, діяльність по організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
* діяльність по організації, проведення гастрольних заходів.
ДПІ у м. Черкасах
Игорь Владиславович 15-07-2012 17:54
- спрощену систему оподаткування;
- загальну систему оподаткування (сплата податку на прибуток 21%)?
ДПІ у м. Черкасах
Александра 14-07-2012 16:44
ДПІ у м. Черкасах
Наталія 14-07-2012 12:7
У зв'язку з цим:
- по-перше, сума відпускних у складі заробітної плати обкладається ПДФО за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (до суми доходу, що не перевищує 10730 грн, застосовується ставка 15%, а сума перевищення оподатковується за ставкою 17%);
- по-друге, сума відпускних враховується при визначенні граничного розміру доходу, який дає право на отримання ПСП. Розмір доходу, при якому особа має право на ПСП у 2012 році, становить 1500 грн, а для одного з батьків, що мають двох або більше дітей віком до 18 років, – 1500 грн на кожну дитину, на яку надається пільга;
- по-третє, об'єкт оподаткування ПДФО при нарахуванні відпускних зменшується на суму утриманого з них єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та ПСП (за наявності права на неї).
У податковому розрахунку сум доходу (ф. №1ДФ) суми відпускних відображаються з ознакою доходу «101»
ДПІ у м. Черкасах
Фая 13-07-2012 16:53
ДПС у Черкаській області
Лариса 13-07-2012 16:11
ДПС у Черкаській області
Яся 13-07-2012 14:29
ДПС у Черкаській області
Ирина предприниматель 13-07-2012 12:59
ДПС у Черкаській області
ФОП Івашин Ігор Володимирович 16-07-2012 12:7
Так Ви маєте право співпрацювати з юридичними особами.
ДПІ у м. Черкасах