Налоговая справка ГФС

Анастасія 17-07-2012 16:21

Підскажіть. Чи маю я право на застосування податкової соціальної пільги, якщо утримую дитину інваліда віком до 18 років, але розмір моєї місячної заробітної плати перевищує розмір граничного доходу.
 

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 - VІ (далі – ПКУ) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
     Відповідно до пп. 169.1.2 та пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відсотків суми пільги та у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги на дитину – інваліда, яка визначена пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину.
     При цьому, податкова соціальна пільга, передбачена підпунктом 169.1.2 та підпунктами ”а”, ”б” підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років, а у разі її смерті до досягнення зазначеного віку - до кінця року, на який припадає смерть (п.п.169.3.3 п.169.3 ст.169 ПКУ).

Смілянська ОДПІ

ТОВ 17-07-2012 16:12

предприятие еще не будучи плательщиком НДС получило предоплату за товар. Когда прошла регистрация НДС - товар отгрузили и получили вторую часть оплаты. На какую часть будет налоговый кредит по НДС?
 

Відповідно до пп.«а» п.202.1 ст.202 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
     Пунктом 3.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за №1369/20107 (далі – Положення №1394), визначено, що реєстрація осіб платниками ПДВ, перереєстрація та заміна свідоцтв про таку реєстрацію проводяться шляхом внесення записів до реєстру платників податку на додану вартість (далі – Реєстр) із формуванням за кожним таким записом окремого номера свідоцтва і визначення дати початку його дії та дати анулювання.
     Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру.
     Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру та зазначається у Свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість (далі - Свідоцтво), є дата, що відповідає даті здійснення запису в Реєстрі про таку реєстрацію або бажаному дню реєстрації (п.3.12 Положення №1394).
     Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
     дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
     дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п.198.2 ст.198 ПКУ).
     Враховуючи зазначене, особа, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, має право включити до складу податкового кредиту сплачену (нараховану) суму ПДВ лише по тих операціях, перша подія по яких (оплата послуг або дата отримання податкової накладної) відбулася після її реєстрації платником ПДВ, та за умови використання придбаних послуг в оподаткованих операціях в межах господарської діяльності.
     Особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця.

Смілянська ОДПІ

Андрій 17-07-2012 15:53

В процесі виробництва на підприємстві утворилась металева стружка. Цю металеву стружку ми продали в ІІ кварталі за 1000 грн, відобразили у Податковій декларації по ПДВ у рядку 5 ( додаток Д 6). В якому рядку і яку суму необхідно відобразити в звіті про суми податкових пільг (постанова КМУ № 1233)?
У Звіті про суми податкових пільг зазначається:
у підграфі "усього" графи "Сума податкових пільг" - обсяг пільг за платежами, що здійснені до зведеного бюджету;
у підграфі "в тому числі з державного бюджету" графи "Сума податкових пільг" - обсяг пільг за платежами, що здійснені до державного бюджету;
у підграфах "усього" та "у тому числі з державного бюджету" графи "Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням" - обсяг пільг за платежами відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.
Код пільги згідно з довідником пільг – 14010465
Найменування податкової пільги  - Тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів.

Смілянська ОДПІ

Оксана 17-07-2012 15:23

Доброго дня. Відповідно до змін, внесених законом № 3609-VI від 07 липня 2011 року, з 01 січня 2012 року у ЄРПН підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ податкові накладні не залежно від розміру суми податку на додану вартість в одній податковій накладній, якщо вони виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України. Наше підприємство звільнене від ПДВ, податкова накладна покупцю не видається. Код УКТ ЗЕД 9018120000. Чи потрібно нам реєструвати такі накладні?
Відповідно до статті 201 Податкового кодексу України у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Відповідно д о пункту 201.3 статті 201 Кодесу у разі звільнення від оподаткування у випадках, передбачених статтею 197 цього розділу, у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" з посиланням на відповідний пункт та/або підпункт статті 197 цього Кодексу.
В перехідних положеннях Кодексу зазначено, що податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Смілянська ОДПІ

ЮО 17-07-2012 12:46

наше ПП предоставило беспроцентный займ работнику, есть ли НДФЛ и нужно ли показывать в 1ДФ такой займ?
 

Згідно зі ст. 1046 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
     Відповідно до ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
     Згідно із пп. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума кредиту (позики), що отримується платником податку (протягом строку дії).
     Враховуючи вищевикладене, протягом дії договору основна сума позики (вартість отриманого майна), не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи.

Смілянська ОДПІ

Ірина бухгалтер 17-07-2012 11:43

Добрий день. Чи відноситься до групи 5 НМА право на використання авторського права на комп"ютерну програму, якщо вартість складає менше 2500 грн.? Чи є вартісний критерій до нематеріальних активів?Дякую.
 

Відповідно пп.14.1.138 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) основні засоби - це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
     Отже, до малоцінних необоротних матеріальних активів належать необоротні матеріальні активи, вартість яких не перевищує 2500 гривень.
     Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів може нараховуватися за рішенням платника податків у першому місяці використання об’єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об’єкта в розмірі 100 відсотків його вартості (пп.145.1.6 п. 145.1 ст.145 ПКУ).
     Інформація про нараховану амортизацію за звітний період, у тому числі основних засобів та інших необоротних активів, відображається у таблиці 1 додатка АМ до рядка 06.4.27 додатка ІВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.11 № 1213, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.11 за № 1215/19953).
     А саме, у графі 2 таблиці 1 додатка АМ за звітний (податковий) період, на який припадає перший місяць використання об’єкта малоцінних необоротних матеріальних активів, відображається нарахована сума амортизації у розмірі 100 або 50 відсотків вартості об’єкта в залежності від обраного платником податку способу амортизації.
     Якщо платник податку застосовує 50-відсоткову амортизацію то у графі 2 таблиці 1 додатка АМ за звітний (податковий) період, на який припадає місяць вилучення об’єкта малоцінних необоротних матеріальних активів з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом, відображається інші 50 відсотків вартості такого об’єкта.

Смілянська ОДПІ

ФОП Івашин Ігор Володимирович 17-07-2012 11:29

Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, я платник єдиного податку і маю найманих працівників. Один з них подав заяву на скорочення робочого дня за сімейними обставинами. Чи достатньо його заяви та наказу про зменшення робочого дня, чи ці зміни необхідно зареєструвати в трудовому договорі і його копію надати до податкової? Дякую за відповідь.
Відповідно до Закону про працю законодавством надано право надавати скорочений день в звязку з сімейними обставинами. Трудовий договір в податкову надавати не потрібно. З питань зміни умов трудового договору необхідно звернутися до центру зайнятості.

Смілянська ОДПІ

НПЧП "Диатоника" 17-07-2012 10:30

Необходимо ли оформлять электронный ключ если предприятие уже год не работает и в дальнейшем работать не будет мне 73 года. Татьяна Михайловна.
Поки підприємство не закриється Вам необхідно звітуватись. Тому Вам доцільно отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису .

Смілянська ОДПІ

Игорь Владиславович 16-07-2012 19:35

Добрый день. Я собираюсь открыть фирму, которая занимается оптовой торговлей. Хочу заняться оптовой продажей овощей на север России. Какие налоги и в каком размере я в дальнейшем должен буду платить? Спасибо. (15.07.2012 17:54) Игорь Владиславович Уточніть будь ласка, яку систему оподаткування Ви хочете обрати: - спрощену систему оподаткування; - загальну систему оподаткування (сплата податку на прибуток 21%)? Скажите, а я имею право выбрать? И если я выберу упрощенную систему налогообложения? В каких случаях я не могу ее выбрать?
У Вас є право вибору. Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування передбачені  1-ю главою   XіV розділу Податкового кодексу України. Зокрема, перелік суб'єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку, перелічено у пункті 291.5 Податкового кодексу України.    

ДПІ у м. Черкасах

Zyf 16-07-2012 17:46

подлежит ли регистрации в ЕРНН налоговая накладная которая выписанная на импортный товар НЕПЛАТЕЛЬЩИКУ ПДВ?
У всіх випадках коли податкові накладні виписуються контрагенту-неплатнику, податкові накладні в ЄРПН не реєструються.

ДПІ у м. Черкасах

Ірина бухгалтер 16-07-2012 14:57

Доброго дня. Підприємство юр.особа платник податку на прибуток отримало кошти від бюджетної організації в травні на суму 24000. В червні підписаний акт на 28000 грн. Заборгованість за бюдетною організацією 4000. Чи потрібно на заборгованість сплатити податкове зобовязання? Чи чекати погашення за касовим методом.
У Вашому випадку нараховувати податкові зобов"язання на заборгованість не потрібно, у зв"язку з тим що діє касовий метод. Податкові зобов"язання потрібно буде нарахувати у разі якщо мине 3 роки - термін позовної давності (просрочена заборгованість).

ДПІ у м. Черкасах

Ясзлд 16-07-2012 14:14

какая ставка налога НДФЛ начиная с 1 июля в связи с изменением НКУ при получении наследства резидентом от нерезидента, 15 и 17% или только 15, независимо от полученной суммы наследства?
Відповідно до п.174.2.3. ст. 174 ПКУ  об'єкти спадщини оподатковуються за  ставками,  визначеними в пункті 167.1 статті 167 (15-17%) цього Кодексу,  для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини,   що   успадковується    спадкоємцем-нерезидентом    від  спадкодавця-резидента.

ДПІ у м. Черкасах

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...