Налоговая справка ГФС
Сергій 12-07-2012 15:57
Відповідно до нової редакції абзацу другого пункту 183.4 статті 183 Податкового кодексу України у разі зміни ставки єдиного податку з 5% на 3% реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку у розмірі 3%. Реєстрація зазначених осіб (згідно з абзацом другим пункту 183.5 статті 183 ПКУ) діятиме з першого числа календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку у розмірі 3%.
ДПІ у Черкаському районі
Владимир Иванов 12-07-2012 14:52
Позапланові виїзні перевірки з підстави, визначеної у пункті "е" частини першої цієї статті, проводяться лише органами державної податкової служби та органами контрольно-ревізійної служби в межах їх повноважень.
Позапланова виїзна перевірка може здійснюватись і на підставі рішення Кабінету Міністрів України.
Таким чином, планові перевірки проводяться не частіше одного разу на календарний рік, кількість позапланових перевірок не регламентована, але підстави для їх проведення чітко визначені в Указі Президента України.Як зазначено у статті 4 Указу, вищестоящий контролюючий орган може за власною ініціативою перевірити достовірність висновків нижчестоящого контролюючого органу шляхом перевірки документів обов'язкової звітності суб'єкта підприємницької діяльності або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом. Вищестоящий контролюючий орган вправі прийняти рішення щодо повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб контролюючого органу, які проводили планову або позапланову перевірку зазначеного суб'єкта, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. Державна податкова адміністрація України вправі прийняти рішення про проведення повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності у разі, коли таке рішення оформляється наказом за підписом її Голови.
ДПІ у Черкаському районі
Таня 12-07-2012 13:56
Наявність в Єдиному реєстрі податкової накладної з помилками спричиняє розбіжності між даними Єдиного реєстру та реєстру виданих податкових накладних платника податку - продавця. Ці розбіжності є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи податкової служби. Якщо платник не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (підпункт 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 розділу II Кодексу).
ДПІ у Черкаському районі
Надежда плюс 12-07-2012 13:32
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу;
ДПІ у Черкаському районі
яся 12-07-2012 13:9
Також зазначимо, що з 01.07.2012р. набрав чинності Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм від 24.05.2012р. № 4834-VI за яким доповнено п.2 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ наступним -Установити, що норми підпункту 2 пункту 293.4 статті 293 та підпункту 7 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 цього Кодексу у 2012 році не застосовуються.
ДПІ у Черкаському районі
Галина 12-07-2012 11:50
ДПІ у Черкаському районі
Ульяна 12-07-2012 11:12
Відповідно д о пп.165.1.40 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних гим у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отриманіф ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власніть у процесі приватизації.
Отже, якщо земельну ділянку, отриману в просесі приватизації, продає безпосередньо власник, то з суми доходу податок на доходи фізичних осіб не утримується та не сплачується.
Кам'янська МДПІ
Андрій 12-07-2012 11:6
Розрахунок не внесених до державного бюджету сум податку на додану вартість за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування податком на додану вартість, здійснюється за алгоритмом:
СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,
де:
СП - сума пільг;
V пост. зв. - обсяги операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, - з розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з податку на додану вартість;
V прид. з податком, V прид. без податку - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.
ДПІ у Черкаському районі
Марина 12-07-2012 10:26
Пунктом 138.2 ст. 138 Кодексу визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.
Отже, платник податку на прибуток може включати до складу витрат товари, які були закуплені в населення здійснюваних для провадження господарської діяльності якщо операції закупки підтверджена первинними документами (товарний чек, акт виконаних робіт тощо).
Також повідомляємо, що суб'єкт господарювання (підприємство чи підприємець), який нараховує (виплачує) дохід фізичній особі, є податковим агентом стосовно такого доходу. Тобто зобов'язаний утримати ПДФО із доходу, що належить до виплати фізособі, та сплатити його до бюджету.
ДПІ у Черкаському районі
Олег 12-07-2012 8:56
Додатки АМ та АК, у яких відображається амортизація основних засобів та інших необоротних активів, тимчасових різниць, нематеріальних активів та витрат, пов'язаних із видобутком корисних копалин, їх поліпшенням, об'єднано в один додаток АМ з суттєвим скороченням положень чинних додатків.
Отже, до нової форми декларації № 1213 передбачено 12 додатків, один з яких ВО «Розрахунок витрат при здійсненні операцій з нерезидентом, що має офшорний статус» (річний додаток) подаватиметься за звітний (податковий) період – рік (за 2011 р. цей додаток подається за II – IV квартали).
Зміст показників декларації та додатків до неї побудовано таким чином, що при їх заповненні чітко відображається інформація про господарську діяльність того чи іншого підприємства – платника податку на прибуток. Усі показники мають бути заповнені відповідно до їх назви. Якщо будь-який рядок декларації чи додатка не заповнюється через відсутність операції (суми), то такий рядок прокреслюється, крім випадків, прямо визначених у декларації.
Достовірність даних підтверджується підписами керівника платника податку і головного бухгалтера та засвідчується печаткою підприємства.
Оскільки додаток АМ є невід’ємною частиню декларації з податку на прибуток підприємств, отже згідно пп. 120.1 ст 120 Податкового кодексу України - Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
ДПІ у Черкаському районі
Юлия , бухгалтер 12-07-2012 8:48
ДПІ у Черкаському районі
Елена 12-07-2012 15:57
При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Кодексом, для визначення необхідності обов'язкової реєстрації платником ПДВ потрібно враховувати значення терміна "постачання товарів/послуг", наданого пп. 14.1.185 та пп. 14.1.191 ст. 14 Кодексу.
Згідно із розділом V та розділом XX Кодексу до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою ПДВ, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ.
Таким чином, при визначенні загального обсягу оподатковуваних операцій звітного періоду для реєстрації платником ПДВ слід враховувати також постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів.
ДПІ у Черкаському районі