Налоговая справка ГФС

Елена 12-07-2012 15:57

Надо ли подавать заявление на регистрацию плательщика ПДВ если доход от основной деятельности освобожден от налогооблажения согласно Налового кодекса ст 197 ,1,6,
Згідно з п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Кодексом, для визначення необхідності обов'язкової реєстрації платником ПДВ потрібно враховувати значення терміна "постачання товарів/послуг", наданого пп. 14.1.185 та пп. 14.1.191 ст. 14 Кодексу.

Згідно із розділом V та розділом XX Кодексу до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою ПДВ, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ.

Таким чином, при визначенні загального обсягу оподатковуваних операцій звітного періоду для реєстрації платником ПДВ слід враховувати також постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів.

ДПІ у Черкаському районі

Сергій 12-07-2012 15:57

Доброго дня!Я приватний підприємець на третій групі, єдинщик. Чи маю я право стати платником ПДВ? в які терміни мені потрібно написати заяву про перехід?
1 липня 2012 року набрав чинності Закон України від 24.05.2012 № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». Зокрема, вводиться процедура реєстрації платником ПДВ будь-якої особи за її добровільним рішенням.

Відповідно до нової редакції абзацу другого пункту 183.4 статті 183 Податкового кодексу України у разі зміни ставки єдиного податку з 5% на 3% реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку у розмірі 3%. Реєстрація зазначених осіб (згідно з абзацом другим пункту 183.5 статті 183 ПКУ) діятиме з першого числа календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку у розмірі 3%.

 

ДПІ у Черкаському районі

Владимир Иванов 12-07-2012 14:52

Возможно ли проведении двух и более внеплановых проверок предприятия по одному и тому же факту за один и тот же период времени???
Відповідно до статті 3 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" (далі - Указ) позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: а) за наслідками зустрічних перевірок виявлено факти, які свідчать про порушення суб'єктом підприємницької діяльності норм законодавства; б) суб'єктом підприємницької діяльності не подано в установлений строк документи обов'язкової звітності; в) виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов'язкової звітності; г) суб'єкт підприємницької діяльності подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами контролюючого органу під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки; д) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з суб'єктом підприємницької діяльності, якщо суб'єкт підприємницької діяльності не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу протягом трьох робочих днів від дня отримання запиту; е) проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства.

Позапланові виїзні перевірки з підстави, визначеної у пункті "е" частини першої цієї статті, проводяться лише органами державної податкової служби та органами контрольно-ревізійної служби в межах їх повноважень.

Позапланова виїзна перевірка може здійснюватись і на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Таким чином, планові перевірки проводяться не частіше одного разу на календарний рік, кількість позапланових перевірок не регламентована, але підстави для їх проведення чітко визначені в Указі Президента України.Як зазначено у статті 4 Указу, вищестоящий контролюючий орган може за власною ініціативою перевірити достовірність висновків нижчестоящого контролюючого органу шляхом перевірки документів обов'язкової звітності суб'єкта підприємницької діяльності або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом. Вищестоящий контролюючий орган вправі прийняти рішення щодо повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб контролюючого органу, які проводили планову або позапланову перевірку зазначеного суб'єкта, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. Державна податкова адміністрація України вправі прийняти рішення про проведення повторної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності у разі, коли таке рішення оформляється наказом за підписом її Голови.

ДПІ у Черкаському районі

Таня 12-07-2012 13:56

Добрый день. Скажите пожалуйста как мне поступить. Я зарегистрировала в ЕР корректировку на неправильную сумму. Зарегистрировала на большую сумму. Налоговая № 1 была выписана на реализацию на 800 грн и зарегистрирована в ЕР. А потом был возврат предоплаты 500 грн. И я зарегистрировала корректировку не на 500 а на 800 грн. Как поступить?
Якщо показники документа, вказані платником при його реєстрації в Єдиному реєстрі, не відповідають тим, що містяться у податковій накладній, такий документ не може бути виключений з Єдиного реєстру і не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем. При цьому платник має право зареєструвати в Єдиному реєстрі правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних та відображенню у деклараціях контрагентів.

Наявність в Єдиному реєстрі податкової накладної з помилками спричиняє розбіжності між даними Єдиного реєстру та реєстру виданих податкових накладних платника податку - продавця. Ці розбіжності є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи податкової служби. Якщо платник не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (підпункт 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 розділу II Кодексу).

ДПІ у Черкаському районі

Надежда плюс 12-07-2012 13:32

человек пользуется молодежным кредитом (льготным). Часть кредита погашает государство. Человек уплачивает и проценты по льготному кредиту и сам кредит. Согласно пп. 166.3.8 НКУ в налоговую скидку такой человек может включить всю сумму, уплаченную на кредит или только погашенные по нему проценты?
Згідно пп. 166.3.1. п . 166.3 ст 166 Податкового кодексу України:

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу;

ДПІ у Черкаському районі

яся 12-07-2012 13:9

СПД на ЕН 2 группа. Вид деятельности - такси, т.е. не запрещенный вид для упрощенной системы. Но один раз предоставил услуги такси юридическому лицу. В ПКУ есть право аннулировать органами ГНС свид-во ЕН и применить ставку ЕН 15%, если СПД сделал вид деятельности, запрещенный на ЕН, а такси не запрещенный вид для ЕН, так считается ли это нарушением ПКУ?
Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи. Згідно із пп. 4 п. 299.15 ст. 299 ПКУ свідоцтво платника єдиного податку анулюється органом державної податкової служби у разі здійснення видів діяльності, які не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування, зокрема, надання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку ІІ групи послуг, у тому числі побутових, не платнику єдиного податку. При цьому, пп. 3 п. 293.5 ст. 293 ПКУ передбачено, що до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи надала послуги не платнику єдиного податку, тобто здійснила вид діяльності, який не дає право на застосування спрощеної системи оподаткування, то орган державної податкової служби має право анулювати свідоцтво платника єдиного податку та дохід, отриманий від такого виду діяльності, оподатковується за ставкою єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Також зазначимо, що з 01.07.2012р. набрав чинності Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм від 24.05.2012р. № 4834-VI за яким доповнено п.2 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ наступним -Установити, що норми підпункту 2 пункту 293.4 статті 293 та підпункту 7 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 цього Кодексу у 2012 році не застосовуються.

ДПІ у Черкаському районі

Галина 12-07-2012 11:50

предприниматель. в 2011 была на едином налоге, в 2012 заявление на единый не подавала (следовательно с 2012 я предприниматель на общей системе)с 2012 деятельность не веду. За 1кв 2012 подавала декларацию о доходах с прочерками. Вопрос- за 2 квартал мне надо подавать декларацию о доходах или теперь только общую за год 2012?
Згідно п. 177.5. ст. 177 Податкового кодексу України  Фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи, тобто вам потрібно буде подати одну( річну) декларацію  за результатами календарного року.

 

ДПІ у Черкаському районі

Ульяна 12-07-2012 11:12

"Який розмір податку сплачується при відчуженні земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва?Відчужує фізична особа резидент у власності більше 3-х років,до ст.121 Земельного Кодексу земельна ділянка вказанного цільового призначення не входить.Питання щодо законності проведення цієї операції не розглядається.Потрібна думка щодо ставки податку." - Ви відповіли на питання!Дякую за відповідь...але земельну ділянку продає 1-й власник, який набув в процесі приватизації!
Добрий день!

Відповідно д о пп.165.1.40 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних гим у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отриманіф ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власніть у процесі приватизації.

Отже, якщо земельну ділянку, отриману в просесі приватизації, продає безпосередньо власник, то з суми доходу податок на доходи фізичних осіб не утримується та не сплачується.

 

Кам'янська МДПІ

Андрій 12-07-2012 11:6

Добрий день. Підприємство в 2 кварталі здало металобрухт на суму 1000 грн. (без ПДВ) Тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів. Яку суму необхідно відобразити в рядку 5 звіту 1-ПП Звіт про суми податкових пільг? Загальну вартість 1000 грн чи несплачене ПДВ?
Згідно п. 23 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00). Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Розрахунок не внесених до державного бюджету сум податку на додану вартість за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування податком на додану вартість, здійснюється за алгоритмом:

СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,

де:

СП - сума пільг;

V пост. зв. - обсяги операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, - з розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з податку на додану вартість;

V прид. з податком, V прид. без податку - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

ДПІ у Черкаському районі

Марина 12-07-2012 10:26

Чи маємо право включати у валові витрати товари, які були закуплені в населення?
Згідно з пп. 14.1.27 п. 14.1 ст. 14 Кодексу витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником);

Пунктом 138.2 ст. 138 Кодексу визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.

Отже, платник податку на прибуток може включати до складу витрат товари, які були закуплені в населення здійснюваних для провадження господарської діяльності якщо операції закупки підтверджена первинними документами (товарний чек, акт виконаних робіт  тощо).

Також повідомляємо, що суб'єкт господарювання (підприємство чи підприємець), який нараховує (виплачує) дохід фізичній особі, є податковим агентом стосовно такого доходу. Тобто зобов'язаний утримати ПДФО із доходу, що належить до виплати фізособі, та сплатити його до бюджету.

ДПІ у Черкаському районі

Олег 12-07-2012 8:56

ТОВ - плательщик налога на прибыль. Сейчас додаток АМ не привязан к строчкам декларации по прибыли. Какая ответственность за его не подачу?
Згідно Наказу Міністерства фінансів України від 28.09.2011 N 1213 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства" Порівняно з Податковою декларацією з податку на прибуток підприємства, затвердженою наказом № 114, яка діяла протягом 2011 р., нова форма декларації № 1213 дещо змінилася. По-перше, вона скоротилася на один рядок 06.1, по-друге, з неї виключено деякі додатки, а саме: додаток СВ «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)»; додаток ЗВ «Загальновиробничі витрати» (складові цього додатка включено до собівартості у зв'язку з правилами ведення бухгалтерського обліку); додаток АВ «Адміністративні витрати»; додаток ВЗ «Витрати на збут».

Додатки АМ та АК, у яких відображається амортизація основних засобів та інших необоротних активів, тимчасових різниць, нематеріальних активів та витрат, пов'язаних із видобутком корисних копалин, їх поліпшенням, об'єднано в один додаток АМ з суттєвим скороченням положень чинних додатків.

Отже, до нової форми декларації № 1213 передбачено 12 додатків, один з яких ВО «Розрахунок витрат при здійсненні операцій з нерезидентом, що має офшорний статус» (річний додаток) подаватиметься за звітний (податковий) період – рік (за 2011 р. цей додаток подається за II – IV квартали).

Зміст показників декларації та додатків до неї побудовано таким чином, що при їх заповненні чітко відображається інформація про господарську діяльність того чи іншого підприємства – платника податку на прибуток. Усі показники мають бути заповнені відповідно до їх назви. Якщо будь-який рядок декларації чи додатка не заповнюється через відсутність операції (суми), то такий рядок прокреслюється, крім випадків, прямо визначених у декларації.

Достовірність даних підтверджується підписами керівника платника податку і головного бухгалтера та засвідчується печаткою підприємства.

Оскільки додаток АМ  є невід’ємною частиню  декларації з податку на прибуток підприємств, отже згідно пп. 120.1  ст 120 Податкового кодексу України - Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

ДПІ у Черкаському районі

Юлия , бухгалтер 12-07-2012 8:48

обрый день Может кто поможет с такой ситуацией- директор - она же учредитель уходит в декрет , как можно оставить право подписи за ней на всех документах , но и чтоб она получила больничные , затем до 3 лет получала декретные .
Перебуваючи у декретній відпустці керівника повинна заміщати інша особа на цій посаді , що повинно підтверджуватись протоколом загальних зборів засновників, про тимчасове призначення керівника  або  виконуючим обов’язки керівника, якщо на підприємтсві є посади замісника директора, інакше підписуючи документи можна вважати, що ви виконуєте свої функції повністю, а отже і працюєте, що буде підставою припинення декретної відпустки.

ДПІ у Черкаському районі

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...