Налоговая справка ГФС

Оксана Федорівна 08-12-2015 14:7

Який порядок прийняття працівника на роботу? Що потрібно подати до податкової і в які строки? Підскажіть, будь ласка, якщо працівника прийнято на роботу 10 числа і 11 числа цього ж місяця вона піде у відпустку по догляду за дитиною до з-х років, чи потрібно буде доплачувати до мінімального розміру внесків за цей місяць? Дякую.
Починаючи з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.

Доплачувати ЄСВ за цей місяць не потрібно, т. як працівник прийнятий на роботу з 10 числа. Доплата здійснюється за умови основного місця роботи працівника  та відпрацювання повного календарного місяця.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 08-12-2015 13:53

ФОП платник ЄП, 2 група, має в штаті бухгалтера, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Зараз дана працівниця має намір перервати відпустку і звільнитися. Чи можливо день переривання і звільнення бути в один день? Як відобразити це в звітності ЄСВ? І чи оподатковується при звільненні компенсація за невикористану відпустку? І підскажіть будь ласка, хто може проконсультувати (контактний телефон) з питань трудових в Управлінні праці та соц. захисту населення? На Ваших семінарах Ви часто запрошуєте працівників даного Управління...... Дякую.
День звільнення є останнім робочим днем. В таблиці 5 робите запис з датою та підставою звільнення, в таблиці 6 зазначаєте суму зарплати та кількість календарних днів перебування в трудових відносинах по дату звільнення.

Що стосується оподаткування ПДФО компенсанції за невикористану відпустку, то відповідно до Податкового кодексу України такі виплати оподатковуються за ставкою 15%(20%).

Адреса та телефони Територіальної державної інспекції з питань праці: м. Черкаси, 18002, вул. Благовісна, 269/105, (Будинок побуту Славутич), (0472) 32-93-70, 32-93-71, 33-00-11

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 07-12-2015 15:51

Здравствуйте, как ФОП на ЕН перейти со второй группы в 1? На 2 группе в ноябре 15 г., были наемные работники 3 чел. и 1 декретница, в ноябре 15, мы их уволили, доход на момент принятия решения составил меньше 300 тыс. грн. Спасибо.
Відповідно до п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України платник єдиного податку може самостійно  перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органів ДФС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, тобто до 16 грудня Вам необхідно подати заяву до податкової інспекції за місцем Вашого обліку та бути платником єдиного податку І групи з 1 січня 2016 року. 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Татьяна 07-12-2015 11:59

Доброго дня! Чи може вчитель працювати в школі і бути приватним підприємцем? Дякую.
Податковим кодексом України немає заборони щодо одночасного перебування громадянина, як найманою особою та фізичною особою - підприємцем. Заборона стосується тільки державних службовців.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Валентина 07-12-2015 11:44

Доброго дня ! На підприємстві оформлений працівник 54р. -інвалід 3гр.ЧАЄС, який отримує пенсію.Яка ставка нарахування ЄСВ на даного працівника? Дякую.
8,41%

Головне управління ДФС у Черкаській області

Марченко ксенія 07-12-2015 10:54

Скільки днів триває прискорений спосіб реєстраціі фоп? Яка вартість?
Реєстраційні дії провадяться Реєстраційними службами районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, в місті Черкасах - Реєстраційна служба Черкаського міського управління юстиції Черкаської області за адресою:18001, Черкаська обл., м. Черкаси,вул. Благовісна, 170, 0(472) 54-05-12, 54-05-13. Реєстраційні дії провадяться на безоплатній основі. 

Територіальні органи ДФС беруть на облік платників протягом одного робочого дня на підставі відомостей із Єдиного державного реєстру.

Головне управління ДФС у Черкаській області

фг 05-12-2015 20:35

Добрий день! Наше господарство прцює у сфері сільського господарства. Працюємо на земельних паях які здані нам в оренду . Договора оренди земельних паїв зареєстровані в установленому порядку. Чи можемо ми продати частину корпоративних прав або здати частину земельних паїв в суборенду? Чи виникають при цьому будь-які зобовязання по сплаті податків? являємосЬ платником ФСП.
Відповідно до п. 292 прим.1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Згідно зі ст. 8 Закону України від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» зі змінами та доповненнями орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Підпунктом 295.9.6 п. 295.9 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується .

Одночасно повідомляємо, що відносини, пов'язані з орендою земельних часток (паїв), регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі", іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі, та не належать до компетенції Державної фіскальної служби України.

 

Зазначаємо також, що відповідно до п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва» (далі –Розрахунок).

Джерелом інформації при складанні Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва є дані бухгалтерського обліку.

Відображення операцій в бухгалтерському обліку здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291 зі змінами та доповненнями, або якщо підприємство веде облік за спрощеною формою – відповідно до спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій суб’єктів малого підприємництва, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 № 186 зі змінами та доповненнями.

Отже, рядок 2 «Загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника» Розрахунку складається з кредитових оборотів за субрахунками:

791 "Результат операційної діяльності";

792 "Результат фінансових операцій";

793 "Результат іншої звичайної діяльності";

794 "Результат надзвичайних подій"

Тобто, будь які господарські операції можуть вплинути на величину частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка за попередній податковий (звітний) рік повинна дорівнювати або перевищувати 75 відсотків, що,  у разі  недотримання цієї умови, не дасть змоги перебувати Вашому підприємству на спрощеній системі оподаткування для сільгосптоваровиробників у наступному році.

Головне управління ДФС у Черкаській області

фг 05-12-2015 20:33

Добрий день! Наше господарство прцює у сфері сільського господарства. Працюємо на земельних паях які здані нам в оренду . Договора оренди земельних паїв зареєстровані в установленому порядку. Чи можемо ми продати частину корпоративних прав або здати частину земельних паїв в суборенду? Чи виникають при цьому будь-які зобовязання по сплаті податків?
 Ви нам писали 27.11.2015 року, ми просили Вас зазначити на якій системі оподаткування знаходиться сільськогосподарське підприємство на спрощеній системі чи на загальній.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Анна 04-12-2015 15:52

Вихідна допомога при звільненні працівника являється базою нарахування ЄСВ? І як вона відображається в звітності? Дякую. Важливо отримати відповідь Фіскальної служби.
Згідно пункту 4 розділу 1 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 на суми вихідної допомоги не нараховується та не утримується єдиний соціальний внесок. Отже, суми вихідної допомоги в Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України не відображається .

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Людмила 04-12-2015 14:55

Где можно получить выписку с ""Єдиного державного реєстру" и что для этого нужно
Якщо Ви маєте на увазі "Виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", то Вам необхідно звернутися до державного реєстратора Реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції Черкаської області за адресою: 18001, Черкаська обл., м. Черкаси,вул. Благовісна, 170, тел. 0(472) 54-05-12, 54-05-13

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФОП Завзанов Костянтин 04-12-2015 14:10

Доброго дня! Роз"ясніть, будь-ласка, я платник єдиного податку 2-ї групи. Чи повинен я з 01.01.2016р. обов"язково застросовувати РРО чи лише тоді, коли мій дохід досягне 1млн.грн? Дякую.
Дякуємо за запитання!  Чинним законодавством застосування РРО передбачається для ФОП у разі перевищення доходу більше ніж 1000000 грн. Однак, звертаємо увагу, що проектом Податкового кодексу України на 2016 рік передбачено застосування РРО ФОП другої групи (Група В) з 1 січня 2016 року.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Надія 04-12-2015 12:3

У нас виникла така ситуація у вересні 2015р. дохід робітника -1050 грн. у звітові по ЄСВ дохід доведений до мінімальної зарплати. У листопаді згідно розпорядження донараховано за вересень.,жовтень підвищення окладу даного робітника до 1313 грн.. Як відобразити у звітові ЄСВ за листопад дану доплату (263 грн.) 2.У листопаді згідно розпорядження донараховано індексацію за січень-серпень 2015р.як дані суми відобразити в звітності, включити все в дохід листопада чи розбивати помісячно. (дохід в попередніх місяцях доведенений до мінівмальноїх зарплати якщо включати індексацію доведення втрачається як відкорегувати звіти.
1.Суми донарахованої зарплати за попередні періоди потрібно відобразити у фонді оплати праці того місяця, в якому було здійснено таке донарахування. Таким чином, донарахована зарплата за вересень та жовтень 2015 року має бути включена до бази нарахування ЄСВ у листопаді 2015 року разом із зарплатою листопада. У таблиці 6 Додатка 4 суму такого нарахування необхідно відобразити одним рядком разом із зарплатою листопада: 1839 грн (1313 грн за листопад + 263 грн за вересень + 263 грн за жовтень)

2.  Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 (далі – Порядок).

Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (частина перша ст. 2 Закону № 1282, п. 2 Порядку).

Обчислення ЄВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄВ. (частина третя ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.

Отже у разі якщо заробітна плата минулих періодів менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, суми її індексації, нараховані в поточному періоді за минулі, відносяться до звітного періоду (місяця), в якому провадяться донарахування.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...