Налоговая справка ГФС

Наталья 28-11-2013 9:16

Доброе утро! Если заключен договор отдельный на компенсацию коммунальных услуг и компенсацию платы за землю арендатором арендодателю. Т.е. данные компенсации не входят в сумму арендной платы. ТО вопрос следующий являются ли данные виды компенсации объектом обложения НДС? Спасибо.
Доброго дня!

Відповідно до п.188.1. ст.188 розд. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не відноситься сума відшкодування орендодавцю – бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна та комунальних послуг і енергоносіїв.

Зазначена норма ПКУ набрала чинності з 1 липня 2012 року.

Відповідно до п. 3 «Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорцій її розподілу», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95р. №786, вартість комунальних послуг, спожитих орендарем, не включається до орендної плати за держмайно (яка, у свою чергу, підлягає оподаткуванню податком на додану вартість).

У звязку з цим, вартість спожитих комунальних послуг, що не включається до складу орендної плати, орендар відшкодовує (компенсує) орендодавцю-бюджетній установі окремим платежем (на підставі рахунка, виставленого орендодавцем).

Оскільки суми ПДВ за придбаними послугами з утримання такого нерухомого майна, комунальними послугами і енергоносіями сплачуються за рахунок коштів орендаря, а не власних коштів орендодавця, то право на податковий кредит при отриманні таких послуг у орендодавця – бюджетної установи відсутнє.

Враховуючи те, що сам орендодавець-бюджетна установа оплачує вартість комунальних послуг комунальним підприємствам з урахуванням ПДВ, то, надаючи рахунок на їх відшкодування орендарю, орендодавець відображає в ньому загальну суму комунальних витрат, що підлягають відшкодуванню орендарем (тобто також з урахуванням ПДВ – виходячи з вартості послуг, спожитих орендарем). Фактично сума вартості комунальних послуг, що відшкодовується орендарем, містить у собі і суму ПДВ, проте у рахунку, що виставляється орендодавцем, окремо не виділяється.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Анна 27-11-2013 15:11

Здравствуйте. Хочу устроится на работу няней. Какие налоги мне надо платить и куда? Заранее спасибо.
Доброго дня, шановна Анна ! Це підприємницька діяльність, а тому Вам необхідно її зареєстувати в державних органах реєстрації. Такий вид діяльності можна здійснювати, обравши спрощену систему оподаткування. Після державної реєстрації, необхідно звернутись до територіальних органів Міндоходів за Вашим місцем реєстрації та подати заяву на спрощену систему оподаткування. Спрощена система оподаткування, в залежності від обраної групи, передбачає сплату єдиного податку в розрахунку на місяць у 2013 році для 1 групи - 114 грн. 70 коп,  2 група - 229 грн. 40 коп., 3 група -  5 % від отриманого доходу.

Віра 27-11-2013 14:24

Добрий день! Як відображаються у податковому обліку витрати, пов’язані з придбанням програми МЕДОК (на рік) для подання податкової звітності в електронному вигляді?Дякую за відповідь.
Доброго дня, шановна Віра !  Витрати платника податку, пов'язані з придбанням програми МЕДок для подання податкової звітності в електронному вигляді підлягають амортизації як об’єкт нематеріальних активів згідно з нормами Податкового Кодексу України.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія 27-11-2013 12:12

Я хочу приобрести машину "Газель", какую систему налогообложения мне выбрать?
Доброго дня, шановна Наталія ! Систему оподаткування самостійно мають обирати суб'єкти господарювання. Існує дві системи оподаткування: спрощена зі сплатою єдиного податку ( є 6 груп платників єдиного податку) та загальна система оподаткування зі сплатою податку на прибуток - для юридичних осіб та з сплатою податку на доходи фізичних осіб - для приватних підприємців. Для отримання детальнішої інформації з питань оподаткування Вам  необхідно звернутись за консультацією до центрів обслуговування платників, які знаходяться при територіальних органах Міндоходів (ДПІ) за Вашим місцем реєстрації. Дякуємо за запитання.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ольга 26-11-2013 19:27

Доброго дня..До якого числа потрібно здавати Декларацію фізичній особі-підприємцю, який є платникником єдиного податку, спрощеної системи, 2-ої групи. Якщо він зареєстрований в Податковій, але ще не розпочав свою діяльність і немає прибутку..Працювати почне з грудня 2013 року. Чи потрібно подавати і річну і за 4 квартал..??
Доброго дня! Податкова декларація платника другої групи подається до контролююочого органу 1 раз  на рік, тобто з 01.01. по 09.02 поточного року.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина підприємець 26-11-2013 18:45

ФОП платник єдиного податку торгує пивом (пляшковим,баночним),чи необхідно виписувати чеки КОРО,та подавати звіт до ДПІ
Добрий день!

Ні, не потрібно.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Pasa 26-11-2013 15:49

20 березня 13р. товариство отримало предоплату за комбайн ( який ще не придбано) в сумі 1100 тис.грн., 30 березня товариство придбає з-за границі та розтаможує даний комбайн за 1200 тис.грн. Питання: в декларацію про прибуток в валовий доход ставимо 1100 чи 1200 тис.грн. ( звичайна ціна)?
Добрий день!

Відповідно до пп. 136.1.1 п.136.1 ст.136 Податкового кодексу України від 2 грудня.2010 року №2755-VI для визначення об’єкта оподаткування не враховуються доходи, що надійшли у вигляді суми попередньої оплати та авансів, отриманих в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Таким чином у декларацію з прибутку включаєте 1200 тис. грн.

З повагою, Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина 26-11-2013 15:4

Доброго дня! Чи може ФОП единий податок 2 група надавати послуги юр.особі не єдинщику?
Добрий день!

  Згідно з пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
     не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
     обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
     Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Таким чином, Ви не підпадаєте під дану категорію ФОП.

З повагою, Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Елена 26-11-2013 13:5

Здравствуйте.Подскажите пожалуйста.Меня сокращают с должности в связи с ликвидацией предприятия, уведомление об этом я получила.Могу ли я (если сокращают 9 декабря) с 10 декабря пойти в отпуск на 16 дней, которые мне положены за отработанное время, и дату увольнения перенести на 16 дней позже.И когда мне должны выдать пособие по увольнению - до отпуска или после.Спасибо.
Добрий день!

Вибачте, але це питання не підпадає під підпорядкування Міністерства доходів та зборів.

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Обухова Вера Никитична, продавец по договору купли-продажи недвижимости 26-11-2013 12:7

Возникает ли налог 5% при продаже резидентом квартиры в кооперативном доме, где пай был выплачен в 1989 году, справка 1989 года, а свидетельство о праве собственности получили в 2013 году. Квартира за этот период не перепродавалась по ордеру, не менялась по ордеру, собственник один и тот же с 1989 года.
Добрий день!

 Для отримання кваліфікованої та вичерпної відповіді щодо визначення документа, який підтверджує перебування у власності фізичної особи нерухомого майна Вам необхідно звернутися до Міністерства юстиції України.

Позиція Міндоходів прописана у Податковому кодексі, а саме:

 відповідно до п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
     Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
     Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
     Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 ст.172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).
     У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.
     Пунктом 172.3 ст.172 ПКУ передбачено, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.
     При обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна, визначеного:
     у абз. першому п.172.1 ст.172 ПКУ, не оподатковується;
     у п.172.2 ст.172 ПКУ, оподатковується за ставкою 5 відсотків.
     Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (п.172.4 ст.172 ПКУ).
     Відповідно до п.172.5 ст.172 ПКУ сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:
     а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;
     б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов’язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації.
     У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку (п.172.6 ст.172 ПКУ).
     Якщо ж стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).
     Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

З повагою, Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 26-11-2013 10:21

Доброго дня! Ми платники фіксованого с/г податку у 2013р. продали основний засіб, по прогнозам на кінець року частка реалізації с/г продукції складе менше 75%. Чи потрібно буде робити ще якісь доплати, крім того що ми втратимо право платника фіксованого с/г податку на 2014р.?
Добрий день!

Звичайно що ні, оскільки вже з 2014 року Ви перебуватимете на загальній системі оподаткування. А за 2013 рік сплачуєте нарахування згідно розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку на 2013 рік.

З повагою, Христинівська ОДПІ.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Віра 25-11-2013 15:6

Добрий день! У листопаді 2013 р придбали ліцензію на програму "Ліга-закон" (роялті) на 6 місяців. Чи можна всю суму віднести на адмінвитрати , чи розбивать на 2 періоди на 2013 і 2014 рік. Підприємство займається торгівлею Дякую за відповідь.
     Відповідно до пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, належать:
     а) загальні корпоративні витрати, в тому числі організаційні витрати, витрати на проведення річних та інших зборів органів управління, представницькі витрати;
     б) витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством (у тому числі витрати на оплату праці адміністративного апарату) та іншого загальногосподарського персоналу;
     в) витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);
     г) винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності;
     ґ) витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв’язок та інші подібні витрати);
     д) амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання;
     е) витрати на врегулювання спорів у судах;
     є) плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків;
     ж) інші витрати загальногосподарського призначення.
     Адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, включаються до складу інших витрат, які згідно з п. 138.5 ст. 138 ПКУ визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.    

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...