Налоговая справка ГФС

Тетяна 28-10-2013 17:37

Добрий день. Основиним видом діяльності нашого товариства є вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур, підприємство є платником ФСП. ТОВ проводить операції по експорту зернових культур,які згідно ПКУ звільнені від оподаткування ПДВ . Питання чи потрібно при проведенні операцій по експорту зернових проводити коригуванння податкового кредиту по ТМЦ, які використовувалися в операціях по вирощуванню зернових культур, які в подальшому експортуються. Якщо потрібно коригувати податковий кредит, то яка процедура відображення коригування податкового кредиту в бух.обліці, первинних податкових документах та податкової звітності по ПДВ. ДЯКУЮ.
Доброго дня!

Коригування податкового кредиту сільськогосподарськими або переробними підприємствами проводиться у таких випадках:

у разі зміни напряму використання товарів/робіт, основних фондів. Таке коригування проводиться виходячи з вартості придбання товарів/послуг, балансової (залишкової) вартості основних фондів та відображається у рядку 16.2 (із знаком «-») декларації з ПДВ та у рядку 12.2 (із знаком «+») відповідної декларації з ПДВ (скороченої, переробного підприємства або спеціальної);
при вивезенні сільськогосподарських товарів сільськогосподарськими підприємствами або продукції власного виробництва переробними підприємствами у митному режимі експорту.

Пунктом 209.4 ст. 209 Податкового кодексу передбачено, що при вивезенні сільськогосподарських товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство — виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Операції з експорту сільськогосподарських товарів власного виробництва сільськогосподарським підприємством відображаються у рядку 2.1 податкової декларації з ПДВ (скороченої). При цьому податковий кредит, сформований при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої сільськогосподарської продукції, підлягає коригуванню у рядку 12.3 податкової декларації з ПДВ (скороченої) зі знаком «-» та переноситься зі знаком «+» до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Аналогічна норма діє щодо вивезення у митному режимі експорту продукції власного виробництва переробними підприємствами. В абзаці четвертому п. 1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу визначено, що переробне підприємство у разі здійснення експортних операцій має право на відшкодування з бюджету ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включено до вартості експортованої продукції. Податковий кредит, сформований при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої продукції, підлягає коригуванню за рядком 12.3 податкової декларації з ПДВ (переробного підприємства) зі знаком «-». При цьому в декларації з ПДВ, за якою проводяться розрахунки, відображаються:

у рядку 2.1 — операції з експорту продукції власного виробництва;
у рядку 16.3 — коригування податкового кредиту, сформованого при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої продукції (зі знаком «+»).

Суми податку, перенесені до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, можуть брати участь у бюджетному відшкодуванні у загальновстановленому порядку, визначеному ст. 200 Податкового кодексу.

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

юлия 28-10-2013 15:9

Юридическое лицо - ООО - является плательщиков единого налога - 6-я группа 5% и платит НДС. На текущий счет поступили деньги от продажи валюты, которая получена от клиента - нерезидента. Правильно ли, что доходом надо считать доход от разницы между курсом НБУ на день продажи и курсом, по которому эта валюта продана?
Добрий день!

Порядок визначення доходів платників єдиного податку та їх склад регулюється статтею 292 Податкового кодексу. При цьому, для визначення доходу, отриманого в іноземній валюті, передбачений окремий пункт 292.5.

На формування доходу платника єдиного податку, отриманого в іноземній валюті, в бухгалтерському та податковому обліку можуть впливати три наступні події:

1.Отримання валюти на поточний рахунок.

2.Перерахунок валюти по курсу НБУ на дату балансу (для юридичних осіб).

3.Визнання доходу у разі позитивної різниці між курсом комерційного банку та курсом НБУ при продажу валюти (обміну її на гривню).

В будь - якому випадку дохід від курсових різниць (згідно розяснень Єдиної бази знань),  включається до складу податкового доходу єдинника та підлягає оподаткування єдиним податком. При цьому, від’ємна курсова різниця не зменшує базу оподаткування єдиним податком.

 

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана Федорівна 28-10-2013 12:14

Доброго дня! Скажіть будь ласка, я маю 2 квартири , в документах на квартиру зазначається окремо загальна площа квартири, окремо житлова, то при розрахунку податку на нерухомість ми враховуємо загальну чи житлову площу? І якщо все ж таки в розрахунок береться житлова площа, і виходить що житлова площа моїх двох квартир менше 130 кв.м, то в податкову мені взагалі не потрібно звертатися? Дякую.
Добрий день!

Для розрахунку податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки враховується тільки житлова площа, тому у Вашому випадку обєкта оподаткування не буде.

Але, якщо Вам прийде повідомлення рішення, тоді все ж таки прийдеться звернутися до територіального органу Міндоходів, для внесення відповідних коригувань.

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Яна 28-10-2013 10:50

Добрый день. Подскажите, пожалуйста по такой ситуации: командированный сотрудник привез из гостиницы фискальный чек и счет-фактуру, расплачивался наличными, в фискальном чеке ндс выделен а в счете-фактуре отдельной строкой нет. Выделять ли нам НДС? Заранее спасибо.
Ст.201.11 підп. б передбачає, що до податкового кредиту без отримання под.накладної можна враховувати також касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального № та податкового № постачальника).

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олександр 27-10-2013 20:2

Якщо юридичною особою здійснено перехід на єдиний податок з 4 кварталу 2013 року, чи потрібно подавати декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2013 року?
Декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2013 року подавати не потрібно, потрібно подти буде річну Декларацію за 2013 рік.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергій 27-10-2013 16:23

Як повинен відзвітуватись держслужбовець, отримавший від матері в подарунок значну суму грошей?
Дане питання не відноситься до компетенції органів Міністерства доходів і зборів України, більш детально Ви можете дізнатися у Законі України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Катерина 27-10-2013 14:23

Торговельне підприємство списує пошкоджений товар, який не придатний для використання. Які наслідки в обліку з ПДВ виникнуть у підприємства?
Відповідно до п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з вартості придбання товарів , якщо такі товари починають використовуватися в операціях , які :
а ) не є об'єктом оподаткування;
б) звільнені від оподаткування;
в) здійснюються у межах балансу платника податку;
г ) не є госпдіяльністю платника податків.
При списанні товарів у межах норм природного убутку (втрат на самообслуговування ) податкові зобов'язання з ПДВ не нараховують , а понад норм (втрат ) - нараховують виходячи з вартості придбання таких товарів ( т. е . у розмірі раніше відображеного податкового кредиту). При тому , до речі , коригувати податковий кредит не потрібно ні в одному , ні в іншому випадку .
З доцільністю застосування п. 198.5 ПКУ в даній ситуації можна посперечатися. Не в останню чергу через те , що в ньому йдеться про використання товару у вищеперелічених операціях. А списаний товар , як ви розумієте , не використовується. Але особливого сенсу в цьому немає , оскільки запропонований податківцями механізм відображення операцій по списанню товарів в цілому цілком логічний і не викликає питань. Можна , звичайно , вибудувати аргументацію і через п. 198.3 НКХ згідно з яким право на податковий кредит визнається тільки по операціях, здійснюваних у межах госпдіяльності . Списання наднормативних втрат в ці рамки не входить , значить , вхідний ПДВ по товарах , які опинилися у недостачі , потрібно відкоригувати . Але ні НКХ ні декларація з НДС5 не передбачають можливості для коригування податкового кредиту при списанні нестач . Тому на практиці єдиним виходом із ситуації є нарахування податкових зобов'язань у сумі, що дорівнює раніше нарахованого вхідного ПДВ.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Альона 26-10-2013 16:31

Чи є щоденний ліміт оплати товару через банк приватним підприємцем 2 групи
Доброго дня! Щоденного ліміту у Вашому випадку немає.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Мищенко Светлана Александровна 25-10-2013 17:19

В каком периоде включать в реестр налоговых накладных корректировку к налоговой накладной, если дата получения ее покупателем месяц следующий за ее выпиской. ( Например дата составления сентябрь, а покупатель ее получил в октябре).
Доброго дня. Розрахунок коригування до податкової накладної включається до реєстру податкових накладних у місяці отримання його покупцем (у Вашому прикладі - у жовтні).

Дякуємо за питання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

оксана 25-10-2013 13:40

як показати юридичний особі в 1-ДФ виплати ФОП-підприєцю платнику единого податку
В 1-ДФ поставити нараховано та виплачено дохід за ознакою 157

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана 25-10-2013 13:34

як відображати в 1-ДФ виплати ФОП-підприємцям платникам единого податку
Доброго дня. Виплати, що здійснюються ФОП-підприємцям не підлягають оподаткуванню ПДФО за умови надання документів, підтвержуючих державну реєстрацію підприємницької діяльності. При цьому у графах 3а та 3 вказуються суми виплачені підприємцю, у графах 4а та 4 - нулі, в графі 5 "Ознака доходу" - 157 "Дохід, виплачений самозайнятій особі".

Дякуємо за питання.

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Карпань Сергей Владимирович 25-10-2013 12:32

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, правомочны ли действия служащих Смелянской ДПИ, которые отказались принимать налоговую декларацию в бумажном виде, вынудили получить ЭЦП и подавать декларацию через платный сервис iFin? Каковы должны быть мои действия, чтобы настоять на своем праве подавать декларацию так, как удобно мне в рамках закона?
Доброго дня. Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваденою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленнм про вручення та описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

З метою економії часу та уникнення черг при поданні звітності до податкової інспекції Вам рекомендовано оформити ключі цифрового підпису та подавати всю звітність в електронному вигляді за допомогою Інтернету. Ключі цифрового підпису надаються Акредитованим центром сертифікації ключів при Міндоходів безкоштовно.

Дякуємо за питання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...