Налоговая справка ГФС

Вера 29-08-2013 13:0

Добрий день ! Підприємець- 2 група, роздрібна торгівля.За товар покупці розраховуються платіжними картками, кошти банк зараховує на наступний робочий день на рахунок. Чи буде порушенням, якщо підприємець в книзі доходів виручку буде відображати по даті реалізації та проведенні суми по терміналу, а не по виписці банку.
Добрий день!

Повна відповідь на Ваше запитання знаходиться в Єдиній базі знань. А саме:

Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-IV із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.
Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) визначено, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно з п.1.4 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 квітня 2010 року №223 (далі – Положення №223), еквайринг - діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування суб’єктів господарювання і здійснення операцій з видачі готівки користувачам спеціальних платіжних засобів, які не є клієнтами емітента, а також проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені із застосуванням спеціальних платіжних засобів.
Еквайр зобов’язаний забезпечити технологічне, інформаційне обслуговування торговців і проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені між торговцями та користувачами із застосуванням спеціальних платіжних засобів, на підставі договору (п.5.2 Положення №223).
Договір між еквайром і торговцем надає право останньому приймати до оплати спеціальні платіжні засоби певної платіжної системи з дотриманням її правил та виконувати інші операції, визначені цим договором. Цей договір не повинен містити обмежень щодо приймання спеціальних платіжних засобів інших емітентів та інших платіжних систем (п.5.3 Положення №223).
Згідно з п.5.4 Положення №223 еквайр зобов’язаний забезпечити наявність у договорі відповідних умов, зокрема, розмір комісійної винагороди, яку торговець сплачує еквайру за розрахункове обслуговування.
Відповідно до п.292.6 ст.292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є, зокрема, дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
Крім того, оскільки платник єдиного податку, при здійсненні продажу товарів (наданні послуг) із застосуванням платіжних терміналів, сплачує комісійну винагороду за розрахункове обслуговування, то доходом такого платника є сума коштів, що надійшла на його розрахунковий рахунок.

З повагою Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Юлия 29-08-2013 10:21

Добрый день, подскажите пожалуйста возможно ли предоставить услугу, если вид деятельности не зарегистрирован в статистике в едином государственном реестре, но прописано в уставе, что предприятие может предоставлять такие услуги? Заранее благодарна за ответ
Добрий день!

Питання неоднозначне, але краще все ж таки внести зміни до статистичної довідки, адже стаття 247. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання за порушення закону передбачає ...

1. У разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації"

(Якщо ви на спрощеній системі то в обовязковому порядку нові види діяльності потрібно внести в свідоцтво платника єдиного податку)

З повагою Христинівська ОДПІ 

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Светлана 28-08-2013 16:33

Добрый день. ФЛП на общей системе. В 3 квартале был переход на 2 группу единого налога. Отчет по общей системе за 2 квартал (в момент перехода) был сдан. Вопрос: необходимо ли за 3 квартал сдавать декларацию плательщика единого налога для 2 группы или отчетный период - год.
Шановна пані Світлано!

Відповідно до п.296.2 ст.296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку другої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п.295.1 ст.295 ПКУ.
     Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 ПКУ, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи.
     Згідно із пп.296.5.1 п.296.5 ст.296 ПКУ платники єдиного податку другої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи.
     При цьому, у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку зокрема, другої групи, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р.XIV ПКУ, авансові внески, встановлені п.295.1 ст.295 ПКУ.
     Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
     Відповідно до пп.49.18.2 та пп.49.18.3 п.49.18 ст.49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
      календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
     календарному року, крім випадків, передбачених пп.49.18.4 та 49.18.5 цього пункту (для платників податків на доходи фізичних осіб) - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Александр 28-08-2013 15:39

Я СПД на едином налоге, 3-я группа, оказываю услуги по переводу с иностранных языков. Могу ли принимать оплату за свои услуги от физических лиц наличными и нужно ли полученные суммы вносить на свой счет в банке для СПД в банке или можно использвать по своему усмотрению? Спасибо
Шановний пане Олександр!

Ви можете використовувати отриману Вами готівку за надані послуги або внести її на на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності.

Якщо фізична особа – підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у Книзі обліку доходів і витрат та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у Книзі, яку ведуть платники єдиного податку.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Елена 28-08-2013 11:0

если я не сдала реестр налоговых накладных к пустой декларации, что мне грозит штраф или его не обязательно писать, ответ на адрес audi2012@ukr.net
Шановна пані Олена!

Згідно із п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 02010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п.3 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1340, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.02.2013 за №201/22733 (далі – Порядок №1340), реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) ведеться в електронному вигляді у затвердженому форматі та за власним бажанням платника у паперовому вигляді.
     Усі графи Реєстру, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.
     Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період - квартал, подають контролюючого органу копії записів у Реєстрах за такий період в електронному вигляді. Копії записів у Реєстрах подаються за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису (за умови отримання їх у визначеному законодавством України порядку) у затвердженому форматі.
     Особа, яка реєструється як платник податку з іншого дня ніж перший день календарного місяця і першим звітним (податковим) періодом якого є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця, має надати до контролюючого органу окремо копії записів у Реєстрах за місяць, в якому відбулась реєстрація платником податку, та окремо за місяць, що настає за місяцем реєстрації.
     Відповідно до п.7 Порядку №1340 Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість. Оскільки ПКУ та Порядком №1340 не встановлено залежності щодо подання копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді від стану господарської діяльності платника податку та від наявності чи відсутності податкових зобов’язань та поданого кредиту у відповідному звітному періоді, то платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу державної податкової служби з прочерками, додавати копії Реєстрів в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Золотоніська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Анна Александровна 27-08-2013 16:1

Здравствуйте! подскажите я частный предприниматель второй группы хочу добавить Квэд строительство сооружений 41Квед имею ли я право и какой налог буду платить размер сейчас плачу 230 грн
Доброго дня!

Ставка єдиного податку для ІІ групи не більше - 20% від мінім.зар.плати станом на 1 січня пточного року, тобто в 2013 році - 229,40 грн.

Зокрема, обмеження перебування на ІІ групі єдиного податку визначені п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Микола Іванович 27-08-2013 14:7

Я працюючий інвалід 3-ої групи. Чи маю Я право на отримання податкового кредиту, якщо Я оплачую навчання сина (син навчається на заочному відділені), який в даний час працює у міліції? Чи впливає на розмір податкового кредиту розмір заробітної плати, або сукупний дохід заробітної плати і пенсії загалом?
Доброго дня!

Згідно з пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Дякуємо за питання.

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Світлана 27-08-2013 13:15

Добрий день! Я ФОП на загальній системі, здійснюю роздрібну торгівлю алкогольними напоями в кафе. Які необхідно мати первинні документи від постачальників на алкогольні напої? Чи достатньо мати фіскальний касовий чек від постачальника?
Доброго дня!

Основні засади державної політики щодо регулювання оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян визначає Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

До алкогольних напоїв, належать горілка; коньяки і алкогольні напої виноградного походження; виноробна продукція: вина: кріплені, натуральні, марочні; вина тихі, шампанські, ігристі та газовані, вермути, бренді; зброджені плодові та ягідні напої (сидр, шеррі та інші) та інші спиртові напої.

Торгівля такими товарами може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензій, а торгівля в роздріб може здійснюватися і їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

В Правилах роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854, визначені основні вимоги до роздрібної торгівлі алкогольними напоями і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торгівельного обслуговування.

Правила поширюються на всіх суб’єктів господарської діяльності на території України незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тобто здійснюють продаж алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання.

Суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний забезпечити згідно із Законом України “Про захист прав споживачів” надання споживачам необхідної, доступної та достовірної і своєчасної інформації про товари, а також на вимогу споживачів - документи, що підтверджують якість, безпеку та ціну товару.

Забороняється торгівля алкогольними напоями на розлив у підприємствах громадського харчування за відсутності належних санітарно-гігієнічних умов та обладнання, а саме: забезпеченості проточною питною водою, посудом, мірними місткостями, одноразовим посудом тощо, наявності умов для миття посуду та інших вимог, передбачених законодавством.

Підприємства громадського (ресторанного) харчування повинні мати прейскуранти цін на алкогольні напої, де зазначаються назва напою, вміст пляшки, ціна за пляшку, ціна за 50 та 100 мілілітрів напою у грошовій одиниці України.

Прейскуранти підписуються керівником та бухгалтером суб’єкта підприємницької діяльності, скріплюються печаткою і повинні бути доступні для ознайомлення споживача.

Під час продажу алкогольних напоїв продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Суб’єкти підприємницької діяльності (юридичні та фізичні особи), які мають право на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та їх працівники, зобов’язані дотримуватись Законів України “Про захист прав споживачів", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, та інших нормативних документів прямо чи/та побічно регламентуючих торгівельну діяльність.

 Дякуємо за питання

 

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана 27-08-2013 12:21

Доброго дня!Підкажіть, будь-ласка, фізична особа викупила в юридичної особи будівлю, проте державний акт на право власності землю був виготовлений через пів року, тобто цих пів року власником землі залишалась ЮО. Чи може нараховуватись земельний податок ФО на підставі свідоцтва про право власності на будівлю?Дякую
Доброго дня!

Фізичні особи, які набули право власності на земельну ділянку протягом року, земельний податок сплачують з місяця виникнення такого права.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Татьяна 27-08-2013 11:15

Чи застосовується ПСП у одинокій матері якщо її нарахована заробітна плата вище гранічного розміру 1610 грн?
Доброго дня!

ПСП застосовується до доходу у вигляді заробітної плати за умови, що її розмір не перевищує прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2013 році – 1147*1,4=…1610 грн.). Виняток із цього правила встановлено тільки для платників податків, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років.

Згідно з абз. 2 п.п. 169.4.1 ПКУ один із батьків, який утримує двох і більше дітей віком до 18 років, має право на збільшення граничного розміру доходу, що дає право на застосування ПСП, кратно кількості дітей (у 2013 році - 1610 грн. х кількість дітей віком до 18 років)

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина 27-08-2013 10:9

Підскадіть будласка яка сума зараз платитися єдиного податку 2 група?
Добрий день!

Сума єдиного податку залежить від виду діяльності та відповідного рішення органів місцевого самоврядування (згідно приписки). Але більше чим 20% мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2013 року (1147 грн) вона бути НЕ МОЖЕ. Граничний рівень - 230,4 грн.

З повагою Христинівська ОДПІ

 

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина 27-08-2013 9:39

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка відповідь на Наступний питання. ФОП платник 2 група скількі потрібно платити патент та з Якого чесла піднявся?
Доброго дня!

Якщо Ви платник єдиного податку, то для Вас сума податку не буде змінюватися до наступного року. При умові, що Ви не плануєте обирати вид діяльності ставка єдиного податку якого вище.

Дякуємо за питання.

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...