Налоговая справка ГФС

Екатерина 27-08-2013 9:39

Добрый день, скажите пожалуйста будет ли ошибкой и чего ждать от налоговой инспекции если оплата произошла 07.08.13 на сумму 62000, то продавец должен выписать налоговую накладную и зарегистрировать ее, но опоздал. Можно разбить эту сумму на две налоговых накладных? Покупатель не возражает и чего ему ждать от такого налогового кредита?
Доброго дня!

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.

Таким чином, якщо податкова накладна та/або розрахунок коригування до податкової накладної зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних у місяці, наступному за їх випискою (але протягом 20 календарних днів з моменту їх виписки), то підприємство — покупець товарів (послуг) має право відобразити таку податкову накладну та/або розрахунок коригування до податкової накладної у складі податкового кредиту у місяці їх виписки та включити їх до реєстру отриманих податкових накладних у цьому місяці за умови, що такі товари (послуги) придбані з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наталія 25-08-2013 13:39

Добрий день. Підприємство зареєстроване платником ПДВ у серпні 2012р. Чи можна в декларації за серпень 2013р. подавати заяву на бюджетне відшкодування (вперше)?
Доброго дня!

Звераємо Вашу увагу на критерії, за якими можна отримати бюджетне відшкодування ПДВ автоматично.

Згідно положенням пункту 200.19 статті 200 Податкового кодексу України право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники податку, які відповідають одночасно таким критеріям:
- не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- юридичні особи та фізичні особи - підприємці включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а) відсутність підтвердження відомостей;
б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;
ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів));
- загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, що виникла протягом попередніх трьох послідовних календарних місяців, не перевищує 10 відсотків заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування;
- у яких середня заробітна плата не менше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV цього Кодексу;
- мають один з наступних критеріїв:
а) або чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV цього Кодексу;
б) або має основні фонди для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців;
в) або рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по галузі за підсумками останнього звітного (податкового) року;
- не мають податкового боргу;
- великий платник податків не декларував від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року.
Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олена, бухгалтер 23-08-2013 15:18

Добрий день! Таке питання. Підприємство на загальній системі (юридична особа) досягнуло об єму продаж в 300 000 грн, та з вересня подає заяву на платника ПДВ. Але з 4 кварталу те ж саме підприємство планує переходити на єдиний податок. Чи зможемо ми, працюючи на єдиному податку, не бути платниками ПДВ, навіть якщо в вересні здобудемо свідоцтво пдв-платника?
Добрий день!

Так, Ви зможете перебувати на спрощеній системі оподаткування без ПДВ, але зауважте, що заяву на перехід на спрощену систему потрібно подати не пізніше 15 вересня і вказати ставку єдиного податку (без ПДВ). В такому випадку з 1 жовтня перейдете на спрощену систему і з цього ж числа вам анулюють свідоцтво ПДВ. Відповідно за період з 1 вересня по 1 жовтня подасте декларацію по ПДВ. 

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 23-08-2013 12:54

Добрый день, я являюсь частным предпринимателем. Деятельность не ведется, подаю декларацию с прочерками. В этом году собралась продать , перешедшую ко мне по наследству квартиру. Должна ли я как-то это отобразить в декларации? Спасибо!
Ви подаєте декларацію як громадянин. І дохід в підприємницьку діяльність не включається , так як квартира з ваших слів знаходиться на громадянину,

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Екатерины 23-08-2013 10:52

Добрый день, скажите пожалуйста, предприятие А реализует материалы предприятию В ниже себистоимости, какую налоговую ответственность несет предприятие А?
   
    Відповідно до пп.«а» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
     База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв’язку) (п.188.1 ст.188 ПКУ).
     Отже, операції з постачання товарів/послуг за ціною, яка нижче звичайних цін оподатковуються ПДВ за основною ставкою. При цьому, база оподаткування таких товарів визначається виходячи із звичайних цін.

 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Наташа 22-08-2013 16:36

Філія нашого підприємства має намір проводити торгівлю алкоголем. Чи потрібна для філії окрема ліцензія? Чи можна продавати алкоголь на умовах виїздної торгівлі?
 Так, для філія потрібна  окрема ліцензія.Алкоголем не можна торгувати  в умовах виїзної торгівлі, тому що  в лізензії вказується податкова  адреса, за якою здійснюється торгівля алкогольними напоями.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина 22-08-2013 15:31

Добрий день. Спеціалізоване підприємство на загальний системі оподаткування, платник ПДВ. Вид діяльності – заготівля, переробка металобрухту чорних та кольоровий металів. Підприємство закуповує непридатне обладнання (металобрухт), переробляє і реалізує отримані після переробки відходи та брухт іншим підприємствам. Реалізує різні види відходів та брухту (чорні, кольорові, дорогоцінні), частина яких тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ, згідно п.15. підр. 2, розділу ХХ ПКУ. 1. Який порядок розподілу податкового кредиту при придбанні товарів/послуг, які призначені для використання як в оподаткованих так і в звільнених від оподаткування операціях? 2. Як заповнюється податкова накладна при реалізації відходів та брухту чорних та кольорових металів, які звільняються від обкладання ПДВ? 3. Як оподатковуються операції з продажу дорогоцінних металів отриманих від переробки металобрухту? 4. Які звіти необхідно подавати до ДПІ , в зв’язку з здійсненням такого виду діяльності?
Який порядок розподілу податкового кредиту при придбанні товарів/послуг, які призначені для використання як в оподаткованих так і в звільнених від оподаткування операціях?


 

Згідно з п.23 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00). Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.199.1 ст.199 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п.199.2 ст.199 ПКУ).

Платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.

Розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях подається до контролюючого органу одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції (п.199.3 ст.199 ПКУ).

Платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію) (п.199.4 ст.199 ПКУ).

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм п.п.199.2 - 199.4 ст.199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у п.199.1 ст.199 ПКУ. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником податку у податковій декларації останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку (п.199.5 ст.199 ПКУ).

Правила цієї статті не застосовуються та податковий кредит не зменшується в разі: 

проведення операцій, передбачених пп.196.1.7 п.196.1 ст.196 ПКУ;

постачання платником податку відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися в такого платника внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій; 

проведення операцій, передбачених пп.197.1.28 п.197.1 ст.197 ПКУ (п.199.6 ст.199 ПКУ).

 


Як заповнюється податкова накладна при реалізації відходів та брухту чорних та кольорових металів, які звільняються від обкладання ПДВ?


 Відповідно до п. 10 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071, у разі постачання товарів/послуг, звільнення від оподаткування яких передбачено статтею 197 розділу V та підрозділом 2 розділу XX Податкового кодексу України, у податковій накладній у розділі III та графі 11 робиться помітка «Без ПДВ» з обов’язковим посиланням на відповідний пункт та/або підпункт, статтю, підрозділ, розділ Кодексу.

Згідно з п.23 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00). Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

 


Як оподатковуються операції з продажу дорогоцінних металів отриманих від переробки металобрухту?


Пунктом 185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
     Тобто, у підприємства, при реалізації, у вигляді брухту і відходів, золота, платини, металів платинової групи, дорогоцінного каміння, срібла, виникають податкові зобов’язання на дату, визначену п.187.1 ст.187 ПКУ.
     Відповідно до п.201.4 ст.201 ПКУ податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.
     Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071 (далі – Порядок №1379).
     Таким чином, на дату виникнення податкових зобов’язань, при реалізації у вигляді брухту і відходів золота, платини, металів платинової групи, дорогоцінного каміння, срібла, підприємством виписується податкова накладна відповідно до вимог Порядку №1379, в якій зазначається повна вартість такого брухту або відходів, що здаються, та окремим рядком виділяється сума ПДВ, за основною ставкою, при цьому, база оподаткування визначається відповідно до ст.188 ПКУ.

 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 22-08-2013 10:8

Згідно з вимогами Постанови N 210 "Про встановлення граничної суми- готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150000 гривень . Чи є обмеження щодо готівкових розрахунків між ФОП та підприємством?
Порядок ведвння касових операцій у національній валюті України підприємствами  ( підприємцями ), а також окремі питання організації роботи з готівкою визначаються Положенням № 637, п. 2.3 якого передбачено, що гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства ( підприємця ) з іншим підприємством ( підприємцем ) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідно до постанови № 32, якою визначено граничну суму готівкового розрухунку у розмірі 1 тис. грн. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно безготівковій формі. З 01.09.2013 р. постановою № 210 буде обмежено готівкові розрахунки сумою 150 тис. грн.Такі обмеження не поширюються на розрахунки підприємства ( підприємця ) з фізичними особами.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

ЮЛИЯ 22-08-2013 9:10

Председатель Правления нашего ОСББ, лишила всех жильцов нашего подъезда колясочной и отдала в аренду за наличные СРЕДСТВА ,которые никем не контролируются,одному жильцу подъезда,скажите это правозаконно и прозрачно???И ЧТО ДЕЛАТЬ???
Дане питання не відноситься до компетенції органів Міністерства доходів і зборів.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 21-08-2013 20:46

Необходимо было получить "Справку об отсутствии валютных ценностей за рубежом", для предъявления на таможне для операции экспорта. Впервые за все время в 3 квартале 2013 года в Суворовской налоговой Одессы потребовали составить "Аналiтичну довiдку". Портатили с инспектором минут 40 времени, так как справка составляется не по данным налоговой, а с со слов предпринимателя. В итоге чтобы получить подпись начальника еще необходимо пройти с ним собеседование. Вопросы на собеседовании - сколько человек работает, у кого вы покупаете комплектующие, где и как вы находите клиентов, помещение в аренде или свое, каким образом вы собираете свою продукцию. Ответьте пожалуйста, 1 - зачем восстанавливать практику личного общения (дистанцирование сотрудников от предпринимателя по вопросу о коррупции ), 2 - каким документом подтверждена необходимость получения такой "Аналiтичноi довiдки".
Добрий день!

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» від 18.06.94 №319/94 зі змінами та доповненнями, встановлено обов'язковість щоквартального декларування суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України. Враховуючи те, що відповідно до вищезазначеного Указу декларуванню підлягає лише наявність у резидентів валютних цінностей та майна, які перебувають за межами України, Декларації подають лише ті суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають валютні цінності та майно за межами України. Водночас незалежно від термінів подання бухгалтерської звітності на вимогу суб'єктів підприємницької діяльності, які планують здійснення зовнішньоекономічної діяльності та не мають валютних цінностей i майна за межами України, державні податкові інспекції реєструють видані такими суб'єктами довідки про відсутність у них валютних цінностей та майна за межами України. Форму довідки про відсутність за межами України валютних цінностей та майна затверджено спільним листом Нацбанку України, ДПА України, Держмитслужби України «Щодо подання Декларації про валютні цінності та майно» від 09.01.98 №13-226/53-188, №206/10/22-0117, №11/3-247. Довідка заповнюється в двох примірниках, при цьому другий примірник залишається в державній податковій інспекції для обліку та контролю. Після реєстрації в державній податковій інспекції за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності зазначена довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, здійснення банківських операцій з валютними цінностями уповноваженими банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності. Водночас, оскільки у вищезазначеному листі не встановлено конкретного терміну реєстрації цієї довідки у податковому органі з моменту видачі її суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, слід керуватися нормами Типової Інструкції з діловодства в органах державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 01.07.98 р. №315. Зокрема, відповідно до п. 4.2.11 зазначеної Інструкції документи, звернення підприємств i організацій розглядаються в термін до 30 календарних днів, а такі, що не потребують перевірки затребування додаткових матеріалів або вжиття інших заходів, – у термін до 15 календарних днів. Виходячи з викладеного, суб'єкти підприємницької діяльності повинні заздалегідь звертатися до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням за реєстрацією цієї довідки. У разі, коли валютних цінностей та майна за межами України немає, і підприємство не планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність Довідка про відсутність валютних цінностей не подасться.

З повагою Христинівська ОДПІ.

 

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Инна 21-08-2013 20:6

Скажите пожалуйста! В 2011 г. я зарегистрировалась ФОП юр.услуги,была во 2-й группе единоналожников. В 2012 г. подала заявление на ликвидацию, в налоговой прошла проверку, получила справку.До пенсионного не дошла,на сегодняшний день задолженостей нет. 15.08.2013 г. подала заявление на восстановление деятельности регистратору. Хочу работать теперь на общей системе. В связи с этим возникают вопросы: 1. Какие виды налогов я должна платить и в каком размере,при виде деятельности 69.10 Деятельность в сфере права. 2. Какую отчетность и в какие сроки. Заранее благодарю Вас.
«Інтернет-семінар»


Якщо Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування у 2013 році то відповідно до ст. 177 Податкового кодексу України доходи фізичної особи – підприємця, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками 15%-17%.
Декларацію про майновий стан і доходи фізична особа – підприємець подає 1 раз у рік, протягом 40 календарних дні по закінченню звітного року.


Дякуємо за запитання! 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Сорока Р 21-08-2013 15:11

Порадьте будьласка! Як підписати податкову звітності в електронному вигляді, у разі тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера?
"Інтернет - конференція"

Відповідно до п.7 р. ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011, підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є:
     його відповідність затвердженому формату (стандарту);
     підтвердження електронного цифрового підпису платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов’язковими для звітів в паперовій формі за умов, встановлених в ст. 3 Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис»;
     чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/ блокований).
     Отже, оскільки підставою для прийняття податкової звітності в електронному вигляді є підтвердження електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності в паперовій формі, то посилені сертифікати відкритих ключів можуть подаватись на всіх відповідальних працівників підприємства, які мають право відповідного підпису на випадок тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...