Налоговая справка ГФС
Лілія 22-10-2015 16:4
Щодо внесення змін до відповідних ліцензій, то якщо у ФОП змінюється місце торгівлі тоді обов'язково потрібно внести зміни до ліцензії.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Марія 22-10-2015 11:3
Відповідно Вашому підприємству необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій при прийманні готівки за здавання приміщення в оренду.
Головне управління ДФС у Черкаській області
ГО 21-10-2015 21:50
Якщо громадська організація є неприбутковою із включенням до Реєстру неприбуткових установ і організацій, то відповідно до п.133.4 ст.133 ПКУ та за умов виконання вимог, встановлених цим пунктом, вона не є платником податку на прибуток, а тому зазначені в платіжних документах цілі призначення платежів не впливають на порядок оподаткування.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Світлана 21-10-2015 15:56
Cпеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції - є органи прокуратури, органи внутрішніх справ України, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції (ст.. 1Закону України № 1700 «Про запобігання корупції»).
Закон України № 3723 «Про державну службу» та Закон України № 1700 «Про запобігання корупції» не накладають на державного службовця обмежень щодо надання в оренду власного житла. Крім того, п. 170.1 ст. 170 ПКУ передбачено отримання громадянином доходів від здавання в оренду нерухомого майна без реєстрації, як суб’єкта господарської діяльності.
Також відповідно до ст.. 319 Цивільного кодексу 1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства.
3. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
4. Власність зобов'язує.
5. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
6. Держава не втручається у здійснення власником права власності.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Григорий 21-10-2015 13:57
Відповідно до п.п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 ПКУ у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу (15 або 20 відсотків в залежності від суми доходу).
Відповідно до п. 164.4. ст.. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Таким чином, до 1 травня 2016 року Вам необхідно подати річну податкову Декларацію до податкової інспекції за місцем своєї прописки та задекларувати загальну суму доходу отриманого протягом 2015 року. До 1 серпня 2016 року Вам необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб із задекларованих сум.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Станислав 21-10-2015 10:53
Відповідно до п. 86.1. ст. 86 Податкового кодексу України (далі -ПКУ) результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Згідно п. 86.7. ст. 86 ПКУ у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.
Відповідно до п. 86.8. ст. 86 ПКУ податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Згідно з п. 56.1. ст. 56 ПКУ рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, у випадку пропущенням строків подачі заперечень до акту перевірки, платник податків має право оскаржити рішення контролюючого органу в адміністративному або судовому порядку.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Світлана 21-10-2015 9:48
Відповідно до п.п. 256.11.1 п. 256.11 ст. 256 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума рентної плати обчислюється суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначається у таких дозволах.
Лісокористувачі, у яких за результатами діяльності здійснюється перерахунок рентної плати, відображають донараховані суми рентної плати в податковій декларації (п.п. 256.11.5 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Згідно з п.п. 256.11.6 п. 256.11 ст. 256 ПКУ лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з рентної плати наростаючим підсумком з початку року, за винятком:
а) лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:
фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;
лісокористувачів (крім фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується рентна плата;
б) лісокористувачів з іншої області, які сплачують рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.
При отриманні дозволу в поточному році (або донарахуванні суми рентної плати) після чергового строку сплати рентної плати лісокористувачі сплачують усі суми рентної плати за строками, що минули (п.п. 256.11.8 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати ( п.п. 257.2 п. 257 ПКУ).
Сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (п.п. 257.5 п. 257 ПКУ).
Слід зазначити, що нормами ПКУ не передбачено сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальному дозволі, виданому у відповідному календарному році.
Враховуючи викладені, лісокористувач, який зобов’язаний складати податкову декларацію з рентної плати (згідно з п.п. 256.11.6 п. 256.11 ст. 256 ПКУ), у розрахунку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів вказує суму рентної плати, обчислену суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, та зазначену у таких дозволах (з урахуванням перерахунків), виданих у відповідному звітному періоді (кварталі).
Сума податкового зобов’язання з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету у повному розмірі протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Лілія 20-10-2015 16:23
П. 5 Наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» встановлено, що книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Відповідно до п. 2 наказ Міндоходів України від 16.09.2013 р. N 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення" скасовується наказ ДПС України від 24.12.2010 р. N 1025 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення" (далі - Наказ N 1025) та згідно з п. 4 наказу N 481 він набирає чинності з дня його офіційного опублікування - 18.10.2013 р.
Водночас фізичні особи - підприємці відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України подають до територіального органу за основним місцем обліку податкову декларацію за результатами календарного року. Листом Міндоходів від 18.11.2013 р. N 24469/7/99-99-17-02-02-17 було надане наступне роз'яснення: «Враховуючи те, що така декларація за 2013 р. заповнюється на підставі даних Книг обліку доходів і витрат, які велись за формою згідно з наказом N 1025, вважаємо за доцільне рекомендувати самозайнятим особам, які здійснювали протягом 2013 р. облік доходів і витрат у Книзі відповідно до наказу N 1025, продовжити її ведення до закінчення поточного (2013) року .
Таким чином, Книгу обліку доходів і витрат, яку Ви отримали на початку здійснення підприємницької діяльності, необхідно було замінити на початку 2014 року. Відповідальність передбачена ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (від 3 до 8 неоподатковуваних доходів громадян).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Бухгалтер 20-10-2015 16:8
Головне управління ДФС у Черкаській області
Лілія 20-10-2015 15:8
Головне управління ДФС у Черкаській області
Марія 20-10-2015 14:52
Відповідно до статті 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно Вашому підприємству необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій при прийманні готівки за здавання приміщення в оренду.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Олена 22-10-2015 16:7
Головне управління ДФС у Черкаській області