Налоговая справка ГФС

Антоніна 12-11-2015 10:10

" вартість придбаного рухомого та нерухомого майна не включається до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування." А виручка від продажу основних засобів включається до доходів підприємця-загальносистемника?
 Виручка від продажу рухомого та нерухомого майна включається до доходу ФОП у разі ящо у нього є відповідний вид діяльності і здійснює він саме свою господарську діяльність у межах  своєї підприємницької діяльності і підтверджує документально свої витрати, які пов'язані з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталія 11-11-2015 17:31

Доброго вечора! Я ФОП на єдиному податку 3 групи. У листопаді мій дохід перевищив 1000000 грн. Чи потрібно мені в обовязковому порядку зареєструватись платником ПДВ?
 Відповідно до пп.3) п.291.4 платники єдиного податку 3 групи і сплатою податку у розмірі 4% - підприємці у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень можуть не реєструватися платником ПДВ. Платником ПДВ зі сплатою 2% + ПДВ платник єдиного податку може стати за самостійним рішенням.

Звертаємо увагу, що у разі перевищення платником єдиного податку  обсягу в 1000000 гривень такому платнику необхідно застосовувати при розрахунках реєстратори розрахункових операцій.

Головне управління ДФС у Черкаській області

СТОВ АФ "Нововознесенська" 11-11-2015 15:55

Плануємо придбати посівмат у приватного підприємця за готівку. Які є обмеження при проведенні готівкових розрахунків?
Згідно зі п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень.

Головне управління ДФС у Черкаській області

СТОВ АФ "Нововознесенська" 11-11-2015 15:53

Плануємо закупити за готівкові кошти посівмат у приватного підприємця. Які є обмеження в готівкових рохрахунках?
Згідно зі п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Валентина 11-11-2015 15:39

Чому не проацює безкоштовна консультаційна служба по тел 0 800501 007; 044 454 16 13; та не можливо залишити повідомлення по тел -044 284-0007 у відповідь тільки : Дякуємо на звінок. Треба не дякувати за звінок , а відповідати на звінки та полегшити роботу платників податків.
 Ваше зауваження прийнято до уваги та передано Інформаціно-довідкового департаменту ДФС України.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Антоніна 11-11-2015 12:54

Добрий день! Скажіть будь ласка, чи може ФОП загальносистемник, що займається вирощуванням сільгоспкультур, відносити до витрат суми затрачені на придбання сівалки і культиватора.
 Відповідно до п. 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
     Цивільний кодекс України не встановлює такого суб’єкта права приватної власності, як фізична особа - підприємець.
     Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
     Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не передбачає включення до складу витрат вартість придбаного рухомого та нерухомого майна.     Таким чином, вартість придбаного рухомого та нерухомого майна не включається до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 11-11-2015 12:1

Доброго дня! ФОП використовує касовий апарат, з 07.11.2015 р. не відправляються звіти, тому що була поломка на вишці київстар. На даний час (11.11.2015) касовий апарат заблокований, сервісний центр не поспішає допомогти в даній ситуації. Що робити у даному випадку? Можливо написати повідомлення в податкову? Чи відправляться звіти , які були сформовані до того, коли апарат заблокувався, автоматично, коли касовий апарат розблокують?
У разі виявлення несправностей реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб'єкт господарювання зареєстрований платником податків.

На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.

Після того, як РРО почав працювати платник повинен провести всі розрахункові операції, які здійснювались з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки через РРО.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Юлія 11-11-2015 11:16

В жовтні загинув співробіник, йому було нараховану компенсацію за невикористану відпустку, з неї не проводилися утримання! як зменшення цих утримань відобразити в формі №Д4, якщо програма автоматично проводить утримання
 Необхідно відключити автомат в програмі і вручну поставити тільки ту суму на яку нараховується єдиний внесок.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Микола 10-11-2015 16:24

Доброго дня! Я ФОП платник єдиного податку (2 група). У жовтні дохід перевищив 1 000 000 грн. Чи можу я у 2016 році повністю перейти на безготівкові розрахунки і не реєструвати (не використовувати) РРО?
Фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які перевищили обсяг доходу понад 1000000 гривень, при здійсненні саме готівкових розрахунків повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Валерія 10-11-2015 16:7

Підкажіть, будь-ласка, така ситуація. Укладено Договір поставки з нерезидентом, а приймати платежі уповноважено одного з дитрибьюторів постачальника. З огляду на п.39.2.1.2. ПКУ необхідно звертати увагу на місце реєстрації постачальника або дистрибьютора?
Згідно з п.1 ст. 265 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року N 436-IV, за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Контракт - договір на виконання робіт, поставок, надання послуг тощо з визначенням ціни та строків.

Основною метою контракту продажу (договору поставки) є перехід власності на товари від продавця до покупця.

Згідно з пп. 39.2.1.2. п. 39.2.1 ст. 39 ПКУ, для цілей нарахування податку на прибуток підприємств господарські операції, які впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Отже, для визнання операції контрольованою необхідно враховувати місце реєстрації особи-нерезидента, яка є стороною контрольованої операції відповідно до умов договору поставки.

 Слід зазначити, що будь-які висновки щодо правомірності відображення у податковому обліку конкретних операцій підприємства, можуть подаватись за результатом детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій на підставі документів, що підтверджують здійснені таких операції.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 10-11-2015 15:38

Добрый день. Подскажите пожалуйста может ли предприятие - единщик,которое находится на стадии ликвидации, списать дебиторскую задолженность за товары,если ещё не истек срок исковой давности? Предприятие не имеет намерений подавать на должников в суд и готово засчитать эту задолженность в доходы и заплатить по ней единый налог.
Відповідно до ст. 112 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред’явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
     Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
     Згідно із п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
     Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
     До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської забогованості, за якою минув строк позовної давності.
     До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
     Таким чином, сума кредиторської заборгованості, щодо якої не минув строк позовної давності та яка у зв’язку із ліквідацією юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи вже не надійде кредиторам, включається до бази оподаткування єдиним податком.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана 10-11-2015 15:32

Якось задавала питання про повідомлення з податкової в тел.режимі про сплату податку на трактор,ви давали номера в м.Чигирин консультаційні.Телефонувала ,мені пояснили,що з 2014 техогляд не оплачуєься (хоча батько сплачував 300 з чимось грн), а сплачуються кошти на податкову .Якщо прибутку немає від використання трактоа то написати пояснюючу і здати деклараці про майновий стан та дохід щороку до травня місяця.Де можна почитати про такі зміни.Чи я щось не зрозуміла чи це абсурд.Батькові 70 років,він не є підприємцем.Трактор використовується в своєму господарстві.Які пояснючі?Які звіти?Зарані дякую
 Із Вашого запитання зрозуміло, що Ваш батько використовує трактор у обробленні власного господарства та не надає послуги іншим громадянам і не отримує доходів. У такому разі він не повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...