Налоговая справка ГФС

Тетяна 12-10-2015 13:4

Доброго дня! Новостворений ФОП, платник єдиного податку 3 гр. без ПДВ. Вид діяльності - вирощування зернових культур. Має в оренді землі державної власності, сплачує орендну плату. Чи повинен подавати Податкову декларацію з плати за землю і в які терміни?
 Дякуємо за запитання!

Оскільки платником орендної плати є орендар земельної ділянки, то фізична особа (громадянин), що уклала договір оренди на земельну ділянку державної або комунальної власності, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки - для ведення фермерського господарства, сплачує орендну плату за вказану земельну ділянку. Нарахування фізичній особі (громадянину) сум орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності проводиться контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року.  

Звертаємо Вашу увагу на необхідність правильного зазначення цільового призначення землі в договорі оренди.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 12-10-2015 12:35

Доброго дня! Чи може платник єдиного податку 2 групи мати КВЕД 49.41 - вантажний автотранспорт(Цей клас включає: усі види перевезень вантажним автомобільним транспортом: перевезення лісоматеріалів перевезення великогабаритних вантажів рефрижераторні перевезення перевезення великовагових вантажів перевезення непакованих вантажів (навалом або наливом), включаючи перевезення автоцистернами, у т.ч. збирання молока на фермах перевезення автомобілів перевезення відходів і брухту без діяльності щодо їх збирання або утилізації Цей клас також включає: оренду вантажних автомобілів з водієм вантажні перевезення транспортними засобами з використанням людської або тваринної сили надання послуг водія без власного вантажного автотранспортного засобу.) Якщо не може платник єдиного податку 2 групи проводити свою діяльність з таким кведом, то чи може він додати зараз такий квед у державного реєстратора, а з 01.01.2016 року вже працювати за ним, перейшовши на 3 групу єдиного податку, подавши заяву на перехуд на 3 групу до 15.12.2015 р?
 Дякуємо за запитання! Фізична особа – платник єдиного податку другої може здійснювати діяльність за КВЕД 49.41. При цьому він може надавати послуги платникам єдиного податку та/або населенню (ст.. 291.4 ПКУ). Якщо Ви плануєте надавати послуги не платникам єдиного податку, тоді Вам потрібно  перейти на 3 групу єдиного податку, подавши заяву на перехід на 3 групу до 15.12.2015 р. Діяльність за новою групою можна буде проваджувати з 01.01.2016 р. Звичайно, що у державного реєстратора  необхідно додати даний вид до Вашої облікової картки.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ірина 12-10-2015 10:31

Доброго дня .Найманий працівник отримує заробітну плату в межах граничного розміру доходів для застосування соціальної пільги( наприклад 1500,00грн.)і одночасно зареєстрований суб"єктом підприємницької діяльності .Чи має право працівник на соціальну пільгу на нараховану заробітну плату?
 Дякуємо за запитання! Нормами Податкового кодексу не заборонено надання податкової соціальної пільги до доходів у вигляді заробітної плати  найманому працівнику, якщо він, крім того, зареєстрований як фізична особа – підприємець, за умови виконання вимог ст.169 цього Кодексу.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наташа 10-10-2015 12:53

Добрый день.Подскажите,пожалуйста,достаточно ли будет накладных с новой ценой, чтобы дооценить материалы, которые уже есть на складе или необходимо приглашать оценщика.
 Дякуємо за запитання!

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88 та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку у разі зміни ціни на товари, якщо умови договору на поставку товарів передбачають зміну ціни за домовленістю сторін, за встановленою договором процедурою сторони мають узгодити нову ціну. При цьому зміна ціни товару є окремою подією, яка потребує оформлення відповідним первинним документом.

Враховуючи вищевикладене, зміна ціни оприбуткованих активів обов'язково повинна бути підтверджена окремим первинним документом. Таким первинним документом може бути коригувальна накладна,  акт узгодження ціни або акт про встановлення нової ціни, що на підставі змін до договору (або інших підстав зміни ціни) складається комісією підприємства і затверджується його керівником.

Крім того, з метою визначення  вартості запасів рекомендуємо використовувати Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси».

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

бухгалтер 09-10-2015 13:20

Як виправити помилку в звіті ЄСВ , якщо забули працівника внести в звіт з/п за один день в минулому місяці. Дякую
 Дякуємо за запитання!

При подачі поточного звіту (наприклад за вересень 2015 року) в таблиці 6 відобразити дану особу, вказавши місяць та рік за який проведено нарахування минулого періоду (наприклад 08 2015) та тип нарахувань 2.

Якщо за серпень не була подана таблиця 5 зі звільненням даного працівника, необхідно подати таблицю 5 за серпень місяць із типом форми додаткова.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Усік Юлія 09-10-2015 12:44

Доброго дня!!! Підкажіть, будь ласка, якщо у 1ДФ за 1 квартал 2015 року була допущена помилка (не вірно вказаний ІПН працівника, але сума податку не занижена) чи начислять штрафну санкцію якщо я подам уточнюючий розрахунок? Чи є штрафні санкціі якщо подавати "Нову звітну" за 3 квартал 2015 р.? Дуже дякую за відповідь.
 Дякуємо за запитання!

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку –тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Тобто  у разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф.1ДФ уточнюються реквізити підприємства або вносяться зміни до номеру облікової картки найманого працівника, то на такого податкового агента накладається штраф у розмірі 510 гривень.

Якщо після подачі податкового розрахзунку за звітний період податковий агент подає новий податковий розрахунок з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у п. 119.2 ст. 119 глави 11 розділу ІІ Кодексу, не застосовуються.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ірина 09-10-2015 11:55

Доброго дня! За яких підстав ДПІ може продовжити термін планової перевірки ФОП?
Дякуємо за запитання! Однією з ефективних форм податкового контролю з боку податкових органів є податкова перевірка.

Підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Кодексу  визначено, що контролюючі органи мають право проводити перевірки платників податків.

Відповідно до пункту 82.1 статті 82 Кодексу (Строки проведення виїзних перевірок) тривалість перевірок, визначених у статті 77 Кодексу (Порядок проведення документальних планових перевірок), не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів. Продовження строків проведення цих перевірок можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.

Головне управління ДФС у Черкаській області

валентина 08-10-2015 17:20

реалізуємо товар кінцевому споживачу (роздрібна торгівля)- чи потрібно щодня реєструвати податкові накладні чи формувати одну зведену накладну станом на останній день місяця
 Дякуємо за запитання!

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг за готівку особам, що не зареєстровані платниками ПДВ, розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), такий постачальник може складати податкові накладні за щоденними підсумками операцій (якщо попередньо не були складені податкові накладні на ці операції).
     При цьому, при постійних зв’язках з особами, що не зареєстровані платниками ПДВ, а саме у випадках, коли операції з постачання товарів/послуг здійснюються за готівку таким особам два і більше разів на місяць на підставі відповідного договору, в якому і визначені періодичність поставки таких товарів/послуг та порядок оплати їх вартості, може бути складена зведена податкова накладна (якщо попередньо не були складені податкові накладні на такі операції).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Пісна Валентина 08-10-2015 13:27

ФОП, єдиний податок ,2 група , вид діяльності : виробництво буд. конструкцій та столярних виробів, а також віробництво кух. мебелів. Чи зобов"язан даний фоп застосовувати касовий аппарат або розрахункові квітанції? (Дякую!)
Дякуємо за запитання! РРО не застосову­ються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні осо­би — підприємці) незалежно від об­раного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного  року не перевищує 1 млн. грн. У разі пере­вищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосуван­ня РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосуван­ня РРО розпочинається з першо­го числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періо­дах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 08-10-2015 13:17

Доброго дня.Чи потрібно новоствореному підприємству подавати якісь відомості про себе, про директора до ДПІ? Чи всі данні потрапляють автоматично від держреєстратора?
 Дякуємо за запитання! Вашому новоствореному підприємству надавати додаткової інфрмації не потрібно, оскільки всю інформацію щодо реєстрації підприємства та данних директора передає до фіскальної служби державний реєстратор юридичних осіб

Головне управління ДФС у Черкаській області

ЧПП "Ритуал" 08-10-2015 10:31

Подскажите, пожалуйста, с 1.07.2015 принят работник на работу по основному месту работы. В фискальную службу мы уведомление не прислали. Поскольку не знали о такой необходимости, да и форма уведомления была напечатана только 3.07.2015. Сейчас спохватились. Фискальная служба посоветовала сдать уведомление сейчас. Но как мы понимаем, нам это не поможет, тогда штраф будет точно. Объясните, как фискальная служба коментирует постанову №413 которая была опубликована 27.06.15, а форма уведомления 03.07.15.какие штрафы за не подачу и несвоевременную подачу уведомления о приеме на работу.
 Дякуємо за запитання! Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики. Відповідно до норм Постанови № 413 ДФС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яке належить до компетенції Мінсоцполітики. Пропонуємо Вам звернутися за роз'ясненнями до територіальної інспекції праці.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 07-10-2015 16:40

Доброго дня! Чи може ФОП 2 група єдиного податку продавати школі продукти харчування?
 Дякуємо за запитання! Відповідно до п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 друга група - це фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

-не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

-обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Таким чином ФОП, який перебуває на спрощеній системі оподаткування ІІ групи може здійснювати господарську діяльність з продажу товарів відповідно до обраних видів діяльності передбачених КВЕД.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...