Налоговая справка ГФС
Виктория 16-09-2015 23:39
Для вирішення питання по суті доцільно повідомити реквізити платника єдиного внеску у якого виникла така ситуація, тобто повідомте свій код ЄДРПУ.
У разі, якщо Ви не згодні з позицією ДПІ, можна направити заперечення до керівництва ДПІ або до організації, якій вона підпорядкована (в даному випадку ГУ ДФС у Черкаській області).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ольга 16-09-2015 21:26
Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).
Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформуюють про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.
Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Водночас згідно з п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ заробітна плата для цілей розд. ІV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 ПКУ) зазначаються за ознакою доходу «101».
Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом (п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розділу IV ПКУ) зазначаються за ознакою доходу «128»
Враховуючи викладене вище, середня заробітна плата, нарахована та виплачена роботодавцем за рахунок власних джерел працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «101».
При цьому компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відповідно до Постанови № 105 зазначаються в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «128».
У додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються таким чином:
У таблицю 5 додатка 4 до Порядку № 435 дані про мобілізованого працівника не вносяться.
У таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 інформація про таких осіб відображається з «Кодом категорії застрахованих осіб 48».
Головне управління ДФС у Черкаській області
Оксана Федорівна 16-09-2015 16:51
Пунктом 95 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Розмір індексації включається в базу нарахування у 2015 році, тому, якщо загальна сума фонду оплати праці, на яку нараховується ЄСВ зросла у порівнянні з середньомісячним розміром більше ніж на 20 відсотків, можна застосовувати понижуючий коефіцієнт (з урахуванням інших двох вимог).
Докладно про порядок розрахунку коефіцієнту можна дізнатись з листа ДФС України від 09.04.2015 р. N 12518/7/99-99-17-03-01-17.
Окремо повідомляти про застосування понижуючого коефіцієнту не потрібно. У щомісячному звіті з ЄСВ є необхідні графи, які необхідно правильно заповнити (згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – Наказ ДФС України № 435 від 14.04.2015).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Любов 16-09-2015 16:5
Згідно із пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ольга 16-09-2015 15:11
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ольга Викторовна 16-09-2015 14:59
- Для оформлении частного предпринимательства Вам необходимо обратиться в государственную регистрационную службу городского управления юстиции по месту Вашей прописки. Для регистрации ЧП нужно предоставить паспорт и идентификационный номер. Регистрацыя проводится безоплатно.
- Минимальная зароботная плата, установленная на 1 января 2015 года и действующая на сегодняшный день - 1218 грн.
- Вопрос об оформлении на неполный рабочий день найомных работников относится к териториальным инспекциям труда, мы рекомендуем Вам обратиться за детальной информацией к вышеуказанной инспекции.
- Отчисления в пенсионный фонд удерживаются из зароботной платы и делаются начисления на общий фонд зароботной платы. Размер отчислений в пенсионный фонд зависит от присваемого ЧП класса риска, и соответственно процент отчисления у каждого разный.
- Название Вашей деятельности или подобный Вам необходимо подобрать по КВЕД (коды видов економической деятельности). Это можно сделать у государственного регистратора.
- В зависимости от того какое налогообложение вы изберёте (общая система налогообложения или единый налог) от этого будет зависеть % отчисления от Ваших доходов получаемых от предпринимательской деятельности.
- Для уточнения информации об соц. отчислениях Вам необходимо обратится в териториальный фонд соцстрахования по месту прописки.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Natali 16-09-2015 10:43
Потрібно подати уточнюючий розрахунок за липень 2015 року та включити податкові накладні виписані в липні 2015 року та не включені до податкових зобов’язань податкової декларації за відповідний період.
Розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 зазначеного Кодексу, та сплата передбачених таким Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету.
Також, у разі збільшення суми до сплати та відповідно виникнення податкового боргу за наслідками подання уточнюючого розрахунку за липень 2015 року, та якщо у податковій декларації з ПДВ за серпень 2015 року у Вас задекларовано від’ємне значення Ви можете зарахувати його в погашення боргу відповідно до п.200.4 ст.200 ПКУ з дотриманням вимог Порядку заповнення декларації з ПДВ, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 року N 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року N 13).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Наталія 16-09-2015 10:1
Потрібно подати уточнюючий розрахунок за липень 2015 року та включити податкові накладні виписані в липні 2015 року та не включені до податкових зобов’язань податкової декларації за відповідний період.
Розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 зазначеного Кодексу, та сплата передбачених таким Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету.
Також, у разі збільшення суми до сплати та відповідно виникнення податкового боргу за наслідками подання уточнюючого розрахунку за липень 2015 року, та якщо у податковій декларації з ПДВ за серпень 2015 року у Вас задекларовано від’ємне значення Ви можете зарахувати його в погашення боргу відповідно до п.200.4 ст.200 ПКУ з дотриманням вимог Порядку заповнення декларації з ПДВ, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 року N 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року N 13).
Головне управління ДФС у Черкаській області
Любов 15-09-2015 20:37
Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Згідно із пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ 15(20)% та військовим збором у розмірі 1,5%.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Наталья 15-09-2015 18:34
Відповідно до ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
Якщо бази нарахування єдиного внеску у поточному місяці не було, доплата до мінімального розміру не здійснюється.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Наталя 15-09-2015 18:32
У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси останній раз за податковий (звітний) період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.
Подання податкових декларацій платника єдиного податку та сплата єдиного податку за наступні податкові (звітні) періоди здійснюється до контролюючого органу за місцем нової податкової адреси.
Головне управління ДФС у Черкаській області
Тетяна 18-09-2015 15:0
SНакл – це сума податку на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка обчислюється за такою формулою (п.200 1.3 ст. 200 1 ПКУ):
SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ,
де:
- SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- SМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
- S ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунка в системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, відкритого для перерахування коштів на його спеціальний рахунок, відкритий в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
- SНаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- SВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок;
- SПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Головне управління ДФС у Черкаській області