Налоговая справка ГФС
Бухгалтер 29-07-2014 11:43
У разі проведення списання потрібно на залишкову вартість товарів виписати податкову накладну та нарахувати податкові зобов'язання і відобразити в податковій декларацій з ПДВ.
У зв'язку з тим, що податкову накладну Ви будете виписувати самі на себе, тому можна зазначати тип причини (02)- "Постачання не платнику податку". Крім того, при заповненні додатку 5 до Декларації зазначену суму необхідно відобразити в категорії "Інші".
Головне управління ДФС у Черкаській області
Оксана Федорівна 28-07-2014 16:55
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Сергей 28-07-2014 15:43
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ольга 28-07-2014 14:41
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила 28-07-2014 11:48
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Сергій 28-07-2014 10:55
Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області
Шип Нина Александровна 25-07-2014 13:42
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ольга 25-07-2014 13:32
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Елена 24-07-2014 16:6
Відповідно до ст.96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.
Заборгованість по єдиному податку – це заборгованість юридичної особи (підприємства), а не засновника.
Якщо при створенні підприємства статут складається таким чином, щоб не встановлювати спеціально відповідальності засновника власним майном по боргам підприємства, то такої відповідальності його засновник і не буде нести.
Ваше запитання не відноситься до сфери, що регулює Податковий кодекс України. Рекомендуємо звернутись із ним до юриста.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Людмила Бухгалтер 24-07-2014 15:56
Пунктом 292.11 ст. 292 ПКУ визначено вичерпний перелік коштів, що не включаються до складу доходу платника єдиного податку. Оскільки суми простою не зазначені в даному переліку то вони підлягають оподаткуванню єдиним податком.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Елена 24-07-2014 13:24
Корпоративні права можуть бути предметом податкової застави. Операції з відчуження таких корпоративних прав необхідно узгоджувати з контролюючим органом та здійснити заміну предмета застави на інше майно.
Відповідно до п.89.2 ст.89 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Відповідно до статті 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об’єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки.
Згідно з п.92.1 ст.92 ПКУ платник податків може відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, тільки за згодою контролюючого органу, а також у разі, якщо контролюючий орган впродовж десяти днів з моменту отримання від платника податків відповідного звернення не надав такому платнику податків відповіді щодо надання (ненадання) згоди.
У разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває у податковій заставі, платник податків за згодою контролюючого органу зобов’язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості (п.92.2 ст.92 ПКУ).
У випадку відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.
Отже, при зміні власника підприємства відповідальність за погашення податкової заборгованості підприємства переходить від попереднього власника до нового.
Дякуємо за запитання.
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Олефіренко 29-07-2014 17:58
Згідно зі п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
Оригінали зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (п.п.166.2.2 п.166.2 ст.166 ПКУ).
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ).
Враховуючи викладене вище, якщо договір з навчальним закладом укладено одним з батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого, то права на податкову знижку батьки не мають.
Дякуємо за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області