Налоговая справка ГФС

Бухгалтер аптеки 27-06-2014 8:53

Добрий день, підскажіть будь ласка аптека займається роздрібною реалізацією, чи потрібно здавати декларація збору за спеціальне використання ? Дякую.
Дякуємо за запитання!  Згідно пункту 323.2 ст. 323 Податкового кодексу України, не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення власних питних і санітарно-гігєнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та платників єдиного податку.
Санітарно-гігієнічні потреби – використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному стані.
Отже, податкову декларацію збору за спеціальне використання води подавати Вам не потрібно, але необхідно надати заяву до територіального органу Міндоходів де Ваша аптека знаходиться на обліку про те, що працівники Вашої аптеки використовують воду виключно на власні (санітарно-гігієнічні) потреби.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Віктор 26-06-2014 16:26

Я ФОП 2 гр. 26.06.14 виповнилось 60років. Які мої дії в ДПІ: Чи я маою надіслати лист про припиненн ясплати ЄВ, чи треба подати звіт (дод.5 табл.2) за 6 місяців? Будь ласка підкажіть. Дякую
7. Статтю 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 - 3, ст. 11; із змінами, внесеними Законом України від 7 квітня 2011 року N 3205-VI) доповнити частиною четвертою такого змісту:

"4. Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".



Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=26&t=1880
 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Оксана Федорівна 26-06-2014 15:44

Доброго дня! скажіть будь ласка, юридична особа на /П 4 група, з найманим працівником - директор-засновник, хоче ліквідовуватись. Запитання після державного рреєстратора після звернення в податкову, за який період нас мають перевіряти? І чи можна списати(знищити) за актом документи первинної бухгалтерії(банк. виписки, акти, договора, рахунки, звіти) за період 2005-2010 роки. Заробітну плату, накази, трудові договора ми маємо або зберігати в себе 75 років, або здати в архів? Дякую.
ДОБРОГО ДНЯ!

Відповідно пп.78.1.7. п.78.1 ст. 78 ПКУ Вам будуть проводити документльну позапланову перевірку.

Відповідно ст. 82 ПКУ тривалість перевірки для великих платників податків не повинна перевищувати 30 робочих днів.

Вдповідно ст. 44 44.3. Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

У разі ліквідації платника податків документи, визначені у пункті 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.
 

 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Светлана 26-06-2014 15:19

Добрый день. ФОП зарегистрировался в апреле. С 1 мая находится на едином налоге 2 группа. Декларацию по единому налогу сдавать только за год или и за 2 квартал? Спасибо.
ДОБРОГО ДНЯ!

Декларацію по єдиному податку Вам потрібно подати за рік.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Людмила 26-06-2014 13:36

Добрий день. Питання стосується ПДВ. Звіт відправляю електронною поштою. Сьогодні отримала електронне повідомлення, що в мене завищено податковий кредит і пропонується на протязі 10 днів зробити виправлення без штрафних санкцій. Дана податкова накладна зареестрована моїми постачальниками в реєстрі, я не розумію де завищення податкового кредиту? Дякую.
ДОБРОГО ДНЯ!

Вам потрібно звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації.і перевірити дані по постачальнику на сайті Міністерства доходів і зборів.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 25-06-2014 16:21

Здравствуйте какие штрафные санкции предусмотрены за исправления в Таблице 5 додатка 4 отчета по ЕСВ (не проставлена дата увольнения по ЦПД)? Спасибо.
ДОБРОГО ДНЯ!

Законом № 406 виключений п. 4 частини 11 cт. 25 Закону пpo ЄСВ, яким передбачалося застосування штрафних санкцій дo платника єдиного внеску зa неподання, невчасне подання, подання зa невстановленою формою звітності, передбаченoї цим Законом. Aлe згідно cт. 1651 КпАП порушення порядку нарахування ЄСВ, неподання, невчасне подання, подання зa невстановленою формою звітності по єдиному внеску або представлення недостовірних відомостей, щo використовуються в Державному рeєстрі загальнообов'язкового державногo соціального страхування, iншої звітності тa відомостей, передбачених Законом пpo ЄСВ, спричиняють за собою накладення штрафу нa посадових осіб вiд 20 дo 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вiд 340 дo 510 грн.). Ті ж дії, скоєні особою, якa протягом року піддавалася адміністративному стягненню за одне з вищезгаданих правопорушень, ведуть до накладення штрафу нa посадових осіб вiд 30 дo 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вiд 510 дo 680 грн.).

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Марія 24-06-2014 19:21

Ми придбали квартиру в якій члени сім’ї є співвласники житлової нерухомості, і, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі. Яким чином потрібно повідомити податкову про визначеного за їх згодою платника податку?
Інтернет-конференція

Відповідно до п.п. 265.2.1 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка.
     Згідно із ст. 355 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
     Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю (ст. 368 Цивільного кодексу).
     Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном (ст. 369 Цивільного кодексу).
     Підпунктом 265.1.2 п. 265.1 ст. 265 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:
     якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
     Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості (п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 265.7.1 п. 265.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 265.7.2 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
     Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
     об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
     розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
     права на користування пільгою із сплати податку;
     розміру ставки податку;
     нарахованої суми податку.
     У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. (п.п. 265.7.3 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
     Таким чином, ФО співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити орган доходів і зборів про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Харченко 24-06-2014 19:20

Доброго дня! Я чула, що змінилось законодавстіво по нерухомому майну, а що саме?
Інтернет-конференція

Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання в Україні”, внесено зміни до статті 265 “Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” Податкового кодексу, які набрали чинності з 01.04.2014.

Відповідно до Закону у статті 265 Податкового кодексу слова “житлова площа” замінено словами “загальна площа” у відповідному відмінку, в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для юридичних, так і фізичних осіб - власників об’єктів житлової нерухомості.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 24-06-2014 19:19

У юридичної особи є відокремлений підрозділ, який є власником житлової нерухомості. Кому потрібно сплвчувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Інтернет-конференція

     Відповідно до пп.265.1.1 п.265.1 ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є, зокрема, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
     Нерезиденти – це, зокрема іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України (пп.14.1.122 п.14.1 ст.14 ПКУ).
     Згідно з ст.1 Закону України від 15 травня 2003 року №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами та доповненнями, відокремлений підрозділ юридичної особи - це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
     Статтею 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ), визначені найбільш поширені форми відокремлених підрозділів.
     Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (п.1 ст.95 ЦКУ).
     Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (п.2 ст.95 ЦКУ).
     Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (п.3 ст.95 ЦКУ).
     Статтею 18 Закону України від 01 липня 2004 року №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» із змінами та доповненнями визначено, що свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається юридичним та фізичним особам.
     Отже, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники об’єктів житлової нерухомості – юридичні особи, які створені, зареєстровані та здійснюють діяльність відповідно до законодавства України, у тому числі нерезиденти (філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України), які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Євгенія 24-06-2014 19:18

Доброго дня! У мене є приватизована кімната в гуртожитку. Скажіть, чи оподатковується податком на нерухоме майно моя кімната та чи є пільги по цьому податку?
Інтернет-конференція

     Відповідно до ст. 127 Житлового кодексу України від 30 червня 1983 року № 5464-Х зі змінами та доповненнями, гуртожитки є спеціально збудованими або переобладнаними для цього житловими будинками, які призначені для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також громадян у період роботи чи навчання.
     Згідно з п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
     Пунктом 1 ст. 2 Закону України від 19 червня 1992року № 2482-XII «Про приватизацію державного житлового фонду» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 2482) визначено, що до об’єктів приватизації належать, зокрема, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції).
     Власник приватизованого житла має право розпорядитися кімнатою (кімнатами) у гуртожитку на свій розсуд: продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укладати інші угоди, не заборонені законом (ст. 12 Закону № 2482).
     Відповідно до п. 265.4 ст. 265 ПКУ для квартири/квартир передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості, а саме:
     база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується незалежно від кількості квартири/квартир - на 120 кв. метрів.
     Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
     Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
     Отже, приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. База оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку - на 120 кв. метрів, якщо власник не використовує дане майно з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності).

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олег, Сміла 24-06-2014 19:18

Підскажіть, яка нерухомість вважається об’єктом житлової нерухомості?
Інтернет-конференція

     Згідно з пп.14.1.129 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи:
     а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості;
     б) житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;
     в) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;
     г) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;
     ґ) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;
     д) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;
     е) садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;
     є) дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тамара Іванівна 24-06-2014 19:17

Скажіть будь ласка! А є нерухоме майно, яке не оподатковується?
Інтернет-конференція

     Відповідно до пп.265.2.2 п.265.2 ст.265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
     а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
     б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в т.ч. їх частки;
     в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
     г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
     ґ) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
     д) гуртожитки;
     е) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

 Дякуємо за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...