Налоговая справка ГФС

Бухгалтер 30-11-2015 16:0

Під час основної відпустки працівника, з ним був заключений договір ЦПХ з 17 листопада до 10 грудня 2015 р., сума винагороди 2000,00 грн, чи потрібно цю суму ділити на два місяця в звіті з ЄСВ?
Сума винагороди за цивільно-правовим договором нараховується та виплачується працівнику у терміни, що вказані в договорі.

Відповідно до п. 1 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), звіт щодо сум нарахованого ЄВ формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» нараховується єдиний внесок.

В таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 персоніфіковано по кожному працівникові відображається сума нарахованої заробітної плати, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця).

Таким чином, відображення нарахування винагороди за цивільно-правовим договором відбувається у звіті з єдиного внеску за місяць, у якому було здійснено її фактичне нарахування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Антон 30-11-2015 13:23

Добрый День! Вопрос такого рода! Я хочу открыть ООО без деятельности и прибыли. Подскажите пожалуйста какой порядок отчетности для такого предприятия и минимальный сбор оплачиваемости без деятельности и прибыли. Заранее большое Вам спасибо!
 

В першу чергу повідомляємо, що згідно Цивільного кодексу України та Закону України «Про господарські товариства» товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є видом господарських товариств, господарська діяльність яких спрямована на отримання прибутку.

Стосовно подання податкової звітності, то відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансового внеску. В подальшому якщо річний дохід не перевищує 20 мільйонів гривень, податкова декларація з податку на прибуток також подається за рік. Така декларація подається до фіскального органу протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Водночас, п.49.2 ст.49 ПКУ встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Марія 30-11-2015 11:11

як відобразити в Звіті ЄСВ звільнення з виробничої практики студента, притому що йому було нараховано 50 % зарплати , а інша частина 50 % перерахована ПТУ
Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджений наказом Міністерства фінансів України14 квітня 2015 року № 435 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 р. за № 460/26905 (далі – Порядок № 435).

Відповідно до Порядку № 435 звільнення студента – практиканта відображається в таблиці 5 додатку 4 до Порядку №435, нарахування заробітної плати  - в таблиці 6 додатку 4 до Порядку №43.

            Водночас повідомляємо, що суми заробітної плати, які виплачує підприємство учням та слухачам учбових закладів при проходженні ними виробничої практики, є базою для нарахування єдиного внеску і єдиний внесок у цьому випадку нараховує підприємство.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Микола 30-11-2015 9:12

Доброго дня! Я-ФОП-платник єдиного падатку (2 група). Види діяльності:45.31 Оптова торгівля автомобільними деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.61 Оптова торгівля с/г машинами й устаткуванням.Питання стосується РРО.Чи маю я право використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків з покупцями?
Так, Ви маєте право використовувати реєстратори розрахункових операцій при здісненні своєї господарської діяльності.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Таисия 28-11-2015 0:10

Добрый вечер!У меня такой вопрос:если d 2015 на едином налоге- 2 группа годовой лимит дохода - дo 1500000 гривен.,нужно ли с 01 января 2016 регистрировать кассовый аппарат,если доход в 2016 будет до 1000000 грн.
Реєструвати реєстратор розрахункових операцій необхідно у тому випадку коли загальний дохід ФОП-єдинника перевищить межу у 1000000 грн. Однак, звертаємо увагу, що проектом Податкового кодексу України на 2016 рік передбачено застосування РРО ФОП другої групи з 1 січня 2016 року.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Аліна 27-11-2015 10:38

Доброго дня! ОСББ продає своїм мешканцям у власність майно (земельні ділянки). За це майно мешканці розраховуються на розрахунковий рахунок, який прописаний в договорі. Чи повинно ОСББ сплатити податок з коштів, які надійшли на рахунок? Прошу Вашу відповідь обгрунтувати відповідними законодавчими актами (стаття, номер та дата нормативного документу). Дякую!
Якщо ОСББ зареєстроване як неприбуткова організація у відповідності з вимогами Податкового кодексу України, встановлених п.133.4 ст.133, то воно не є платником податку на прибуток. Таким чином, при умові використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами, такі кошти, отримані від будь-якого продажу, не обкладаються податком на прибуток.

Головне управління ДФС у Черкаській області

ФГ 27-11-2015 10:18

Добрий день! Наше господарство прцює у сфері сільського господарства. Працюємо на земельних паях які здані нам в оренду . Договора оренди земельних паїв зареєстровані в установленому порядку. Чи можемо ми продати частину корпоративних прав або здати частину земельних паїв в суборенду? Чи виникають при цьому будь-які зобовязання по сплаті податків?
Дяуємо за запитання! Для надання правильної відповіді просимо Вас уточнити, на якій системі оподаткування перебуває фермерське господарство (на загальній системі чи спррощеній)?

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталя 27-11-2015 9:57

Добрий день! Підкажіть будь ласка, ФОП на 2 групі єдиного податку займається виробництвом меблів на замовлення, хоче займатися виробництвом в іншому приміщенні та за іншою адресою. 1) Який порядок зміни адреси здійснення підприємницької діяльності? 2) Чи можливо такі зміни проводити протягом року? Дякую Вам за відповідь!
1) Для зміни адреси здійснення підприємницької діяльності ФОП необхідно подати  Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 та в пункті 7 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви відобразити нову адресу здійснення господарської діяльності.

Крім того, необхідно подати до податкової інспекції за місцем обліку ФОП форму 20-ОПП з вказанням нового місця здійснення господарської діяльності.

2) Вносити зміни можна протягом року. Відповідно до п.298.5 чт 298 Податкового кодексу України у разі зміни  податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльностіале необхідно подати заяву (з внесеними змінами) не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем у якому відбулися такі зміни.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Стешенко Жанна Олександрівна 27-11-2015 9:53

Доброго дня. Я є учасником ТОВ, яке не працює. В нас рік тому змінився директор, є наказ та протокол зборів від 15.11.2014 року. Своєчасно не були подані зміни до реєстраційної служби. Зараз будемо подавати, але виникає питання - чи подавати повідомлення про прийняття нового працівника у ДФС, тому що зміна відбулася тоді, коли ще не було прийняте це повідомлення?
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 затверджено Положення про Державну фіскальну службу України (далі - Положення № 236 ).

Пунктом 1 Положення № 236 встановлено, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

ДФС відповідно до покладених на  неї завдань здійснює адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів, а також надає консультації відповідно до Податкового та Митного кодексів України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (п. 4 Положення № 236).

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 затверджено Положення про Міністерство соціальної політики України (далі – Положення № 423), відповідно до п. 1 якого, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (п. 3 Положення № 423).

Також, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань інформує в межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (п.п. 103 п. 4 Положення № 423).

Додатково повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України визначено головним виконавцем по розробці постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) Мінсоцполітики.

Враховуючи викладене, до компетенції ДФС належить надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.

Відповідно до норм Постанови № 413 ДФС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яке належить до компетенції Мінсоцполітики.

Крім цього, ст. 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій ст. 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
     Виходячи з викладеного, інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Олена 26-11-2015 11:45

Доброго дня! Я відкрила два місяця назад ПП единий податок, друга група. Але нажаль роботи немає і хочу закрити ПП. З якої інстанції розпочинати процес закриття? І що для цього потрібно? Як довго триває процес закриття? Дякую.
 Ліквідація ФОП розпочинається у державного реєстратора при державній реєстраційній службі, для цього потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним номером. Опісля звертаєтесь до податкової інспекції за місцем Вашого обліку для написання заяви про відмову від єдиного податку та заяву на проведення перевірки ФОП. Далі Вам видається обхідний лист та призначається перевірка. Після проведення усіх вищесказаних процедур ФОП закривається.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лариса 26-11-2015 11:27

Доброго дня! Якщо працівник по переводу переходить в наше підприємство наприклад 27.11.2015року звільняється з попереднього місця роботи 26.11.2015 року. Як наше підприємство може подати повідомлення про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника, 26.11.2015 працівник ще працював на попередньому місці роботи
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 затверджено Положення про Державну фіскальну службу України (далі - Положення № 236 ).

Пунктом 1 Положення № 236 встановлено, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

ДФС відповідно до покладених на  неї завдань здійснює адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів, а також надає консультації відповідно до Податкового та Митного кодексів України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (п. 4 Положення № 236).

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 затверджено Положення про Міністерство соціальної політики України (далі – Положення № 423), відповідно до п. 1 якого, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (п. 3 Положення № 423).

Також, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань інформує в межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (п.п. 103 п. 4 Положення № 423).

Додатково повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України визначено головним виконавцем по розробці постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) Мінсоцполітики.

Враховуючи викладене, до компетенції ДФС належить надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.

Відповідно до норм Постанови № 413 ДФС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яке належить до компетенції Мінсоцполітики.

Крім цього, ст. 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій ст. 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
     Виходячи з викладеного, інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лариса 26-11-2015 10:41

Доброго дня! Допоможіть розібратися ми бюджетна установа, начальника призначає вишестояща установа і наказ про призначення до нас надходить не в день видання наказу. Як бути з повідомленням про прийняття на роботу керівника ( терміни по наказу уже пройшли)
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 затверджено Положення про Державну фіскальну службу України (далі - Положення № 236 ).

Пунктом 1 Положення № 236 встановлено, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

ДФС відповідно до покладених на  неї завдань здійснює адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів, а також надає консультації відповідно до Податкового та Митного кодексів України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (п. 4 Положення № 236).

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 затверджено Положення про Міністерство соціальної політики України (далі – Положення № 423), відповідно до п. 1 якого, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (п. 3 Положення № 423).

Також, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань інформує в межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (п.п. 103 п. 4 Положення № 423).

Додатково повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України визначено головним виконавцем по розробці постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) Мінсоцполітики.

Враховуючи викладене, до компетенції ДФС належить надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.

Відповідно до норм Постанови № 413 ДФС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яке належить до компетенції Мінсоцполітики.

Крім цього, ст. 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій ст. 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
     Виходячи з викладеного, інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...