Налоговая справка ГФС

Елена Петровна 05-08-2013 10:4

Я получила в наследство по завещанию недвижимость от дальнего родственника. Но доказать, что мы родственники - я не могу. Какой налог на наследство я должна буду заплатить, 5% или 15% ? Я и наследодатель являемся гражданами Украины. Спасибо.
"Інтернет-конференція"

Відповідно до п. 174.6 ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.
     Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини.
     Згідно із пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь – якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.
     Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якого подарунку.

Дякую за запитання!

Головне управління ДФС у Черкаській області

Кочерга Надежда Леонтиевна 04-08-2013 16:3

Підприємство на загальній системі проплатило фізичній особі підприємцю за товар в 2-му кварталі 2013 року, але товар не одержали.Запитання, як показати в 1ДФ
Добрий день!!!

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020 (далі – Порядок):
у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;
у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;
у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.
Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, визначено, що дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «157».
Згідно із п. 177.8 ст. 177 та п.178.5 ст. 178 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
Пунктом 178.5 ст.178 ПКУ встановлено, що під час виплати суб’єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Таким чином, якщо дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримується від операцій, здійснюваних в межах обраних ними видів діяльності, то в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ заповнюються графи 3 та 3а.
При цьому, графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється у разі фактичної виплати доходу самозайнятій особі. Наприклад, якщо нарахування доходу було здійснено у лютому місяці (І квартал), а виплату здійснено у квітні місяці (ІІ квартал), то нарахована сума буде відображатись в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за І квартал, а виплачена сума буде відображатися в графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за ІІ квартал.
Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» в даному випадку не заповнюються, а в них проставляється нуль.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Инна 02-08-2013 16:44

Какая ответственность, штраф грозит юр. лицу-импортеру если в Z-звите (по кассовому аппарату) не указывать коды УКТ ЗЕД по импортным товарам. Физическая возможность кассового аппарата позволяет внести только наименование продукции. Если можно ссылки на нормативные документы. Спасибо.
Доброго дня. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199 затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування.

Відповідно до пункту 14 чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити:

назву і адресу господарської одиниці;

індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери "ПН". У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник ПДВ, замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з ДРФО (для фізичних осіб), а замість літер "ПН" - літери "ІД";

фіскальний номер реєстратора, перед яким друкуються великі літери "ФН";

заводський номер реєстратора;

логотип виробника.  

Згідно пункту 17 -  чек Z-звіту - фіскальний звітний чек повинен додатково містити такі дані (всі підсумки та суми обчислюються за зміну):

підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожною ставкою ПДВ окремо;

літерні позначення та відповідні ставки ПДВ у відсотках, а також дати їх останнього занесення (якщо таке занесення проводилося у день друкування даного фіскального звітного чека);

суми ПДВ за кожною ставкою;

підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), продаж яких не підлягає обкладенню ПДВ;

загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати;

підсумок розрахункових операцій та суми ПДВ відповідно до абзаців другого, четвертого, п'ятого, шостого цього пункту за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю;

суми готівки за операціями "службового внесення" та "службової видачі";

кількість касових чеків (квитанцій), виданих за зміну, окремо за реалізованими товарами (наданими послугами) та виданими коштами;

номер, дату і час друкування фіскального звітного чека;

повідомлення про обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.

У разі призначення реєстратора для роботи з декількома валютами чек Z-звіту повинен додатково містити підсумки розрахункових операцій щодо кожної валюти окремо.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ирина 02-08-2013 16:36

Добрий день. Наше підприємство(платник ПДВ) отримало від покупця(платника ПДВ) попередню оплату за товар(аванс),через 2 дні ми отримали листа від покупця з проханням повернути кошти за непоставлений товар. Кошти ми повернули. Питання: чи потрібно нам виписувати податкову накладну на попередню оплату і розрахунок коригування на сумму поверненої попередньої оплати. Дякую.
Добрий день. Відповідно до статті 187.1. Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку.

Статтею 201.4 ПКУ передбачено, що податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Згідно статті 192.1 Податкового кодексу - якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 02-08-2013 15:9

Добрый день. Может ли юр. лицо только открывшееся стать плательщиком НДС. Какие условия необходимо выполнить для получения статуса плательщика НДС.
Добрий день.

Відповідно до ст..182 Податкового кодексу України якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми (300000 грн.), вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

 

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних. (ст. 183.3 ПКУ)

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 01-08-2013 11:58

Какой штраф предусмотрен за неоформленного работника у ФОП ?
Добрий  день ! Якщо контролюючий орган виявив у підприємця неоформленого працівника, то передбачені  такі штрафні санкції. Перш за все робота працівника на підприємця має на увазі виплату заробітної плати, а отже і утримання податку на доходи фізичних осіб. За неутримання та неперерахування ПДФО податковий агент, відповідно до статті 127 ПКУ, несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 25% суми податку що підлягає сплаті в бюджет. За друге та третє таке порушення протягом 1095 днів штраф збільшується, відповідно, у два та три рази. Також, підприємцю буде донараховано суми ПДФО, що не було сплачено до бюджету та пеня.

Виплата доходів на користь найманого працівника передбачає подання звітності до податкової. Відповідно до пункту 176.2 ПКУ, є форма 1-ДФ, яка подається за квартал. Відповідальність за неподання звітності визначена статтею 120 ПКУ та складає 170 грн. за кожне неподання. Повторне таке порушення, платником податків до якого протягом року вже було застосовано штраф, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне неподання

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лилия 01-08-2013 11:9

Добрый день! Подскажите пожалуйста, могут ли предприниматели (плательщик единого налога и плательщик на общей системе) отчитываться в налоговую в бумажном варианте? Либо в обязательном порядке нужно брать электронные ключи?
Добрий день, шановна Лілія ! Відповідно до ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Обов'язкове подання звітності в електронній формі передбачено (п.49.4 ПКУ) для платників податків, що належать до великих та середніх підприємств.

Водночас, територіальними органами  Міндоходів широко проводиться роз'яснювальна робота щодо залучення платників, в тому числі і приватних підприємців, до подання звітності в електронному вигляді. Така форма подання звітності має цілий ряд переваг: досить оперативна, передбачає перевірку податної звітності на правильність її заповнення. Подавати звітність можна до 24 години граничного терміну подання декларації, а не до кінця робочого дня органів Міндоходів. Подавати звітність можна з будь-якого регіону, де є мережа Internet. Для подання звітності та оформлення електронного цифрового підпису платник не несе ніяких фінансових затрат.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лариса 31-07-2013 18:28

Здравствуйте , Подскажите пожалуйста ,надо ли было сдавать 1ДФ в 2010 - 2011гг. за аренду торгового помещения ,если арендарь и арендатор - предприниматели . Заранее спасибо Вам.
Добрий день!!!

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ податковий агент зобов’язаний подавати розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку.
Враховуючи вищевикладене, сума орендної плати за нерухоме майно фізичної особи – підприємця включається до валових витрат за умови, якщо ця сума підтверджена документально (договір оренди, квитанції, інш.) та таке майно використовується ним при здійснені підприємницької діяльності.
Податковий агент про суми виплаченої орендної плати фізичній особі – підприємцю зобов’язаний повідомити у «Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку» за формою № 1ДФ.

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

taisija 31-07-2013 13:32

Здравствуйте, планируется открытие частного предприятия с 5 августа 2013 года на едином налоге 2 группа, но я узнала, что нужно будет заплатить квартальный налог за месяца, которые я не работала, когда лучше открыться, чтобы платить за фактически отработанные месяца?
добрий день!

2 группа єдиного податку це фізичні особи які мають право наймати до 10 осіб працючих і валовий дохід до 1 млн.грн. Плата єдиного податку здійснюється до 20 числа щомісячно

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Галина головний бухгалтер 30-07-2013 14:59

Доброго дня! Дякую за відповідь, але все це я прочита у ПК. Мене цікавить більше конкретики, а саме : Пілприємство з доходом більше одного млн.грн., чи всі сто відсоткові збитки маю право віднести до В.В. напротязі 1095 днів, чи тільки 25% від збитку. Друге питання - чи маю право нарахувати знос О.З за минулі періоди, оскільки підприємство у звязку зі збитками на протязі трьох років цього не робило. Буду дужу вдячна за відповідь.
Доброго дня. На Ваше попереднє питання щодо включення від'ємного значення була надана вичерпна відповідь. Додати нічого. По другому питанню - протягом терміну позовної давності (1095 днів) Ви маєте право провести нарахування амортзації ОЗ та подати уточнюючі декларації.

Дякуємо за питання.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Сергей 30-07-2013 13:43

Надо ли ФОП, при заключении договора на аренду транспорта с юридическим лицом, регистрировать его у нотариуса? Необходимо ли платить НДФЛ при осуществлении этой операции?
Доброго дня. Відповідно до ст.799 Цивільного кодекса України договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. При посвідченні договору оплачуються послуги нотаріуса.

Дякуємо за питання.

 

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Анжела 30-07-2013 13:21

Добрий день! Вартість путівки( у частині, що компенсується ФСС ) відображається у гр.3а та 3 у формі 1ДФ на дату отримання накладної із ФСС чи дату безпосереднього надання путівки на руки застрахованій особі (співробітнику), так як по накладній ми отримали у 2 кв. 2013р., а співробітнику на руки було видано у 3 кв. 2013р.
Доброго дня. Порядок заповнення та подання Податкового розрахунку (форма №1ДФ) затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020. Відповідно до п.3.2. у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. Нарахований дохід відображається повністю, без вирахувань. Оскільки отримана підприємством путівка від ФСС не персонізована, то у 2 кварталі її вартість у формі №1ДФ не відображається. Вартість путівки ( у частині, що компенсується ФСС ) відобразиться у гр.3а та 3 у формі №1ДФ за 3 квартал після отримання путівки конкретною людиною.

Дякуємо за питання.

 

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...