Налоговая справка ГФС
Mирослава 24-07-2013 15:43
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Ця норма враховує особливості роботи реєстраторів розрахункових операцій, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.
Пунктом 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 (далі – Вимоги), наведено визначення „зміна” – це період роботи реєстратора розрахункових операцій від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
У примітках до формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам’яті (додаток до Вимог), наведено важливе уточнення: максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години.
Оскільки в добі всього 24 години (тобто, день триває з 0 годин ранку та закінчується 24 годиною в ночі), при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня.
Відповідно до п. 7 Вимог усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни.
Враховуючи вищевикладене, якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватися кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Ольга Васильевна 24-07-2013 15:40
Згідно п.2.11 р.2 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 №614 (далі - Порядок), скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) здійснюється на підставі подання суб’єктом господарювання заяви довільної форми до органу ДПС, де зареєстровано реєстратор розрахункових операцій.
Нормами Закону України від 06 липня 1995 року № 265-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон) та Порядку не визначено вимог щодо зняття суб’єктом господарювання з реєстрації в органах державної податкової служби реєстратора розрахункових операцій, у разі тимчасового припинення торговельної діяльності.
Відповідно до п.9 ст.3 Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Отже, на час тимчасового припинення торговельної діяльності на торговій точці, магазині, відповідно до норм Закону суб’єкти господарювання зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
У разі, якщо підприємство не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.
У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чеку є обов’язковим.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Костя 24-07-2013 15:33
Відповідно до п. ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.
Згідно з ст.13 Закону №265 особа, яка відповідно до положень статті 9 цього Закону має право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах без застосування реєстраторів розрахункових операцій, має право використовувати власні реєстратори розрахункових операцій без їх переведення у фіскальний режим роботи.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Таня 24-07-2013 14:34
Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Cветлана 24-07-2013 12:49
Порядок оподаткування путівок, які видаються профспілками за рахунок членських внесків врегульовано пп. 165.1.35 п.165.1 ст. 165 ПКУ. У ньому вказано, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу не включається, зокрема вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у т. ч. на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої професійної спілки, створеної за законодавством України.
Таким чином, якщо путівка надається члену профспілки або його дитині віком до 18 років, то її вартість не є об’єктом оподаткування ПДФО. Тому путівки, які видаються профспілкою решті осіб, оподатковуються ПДФО на загальних підставах.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
конференция 24-07-2013 12:46
Відповідно до пункту 1 ч. 1 ст. 7 ЗУ від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) для роботодавців та найманих працівників, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до ЗУ «Про оплату праці» сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачене Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 (далі – Інструкція № 5).
Згідно з підпунктом 2.3.4 пункту 2.3 Інструкції № 5 виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Таким чином, ЄВ нараховується підприємством на витрати, понесені ним у зв’язку з оплатою найманого житла працівникам.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області
Миланович Светлана Анатольевна 23-07-2013 11:36
Звіт ЗВР-1здається за повний місяць посеред якого Ви перейшли на електронну РРО звітність. А потім звіт ЗВР-1 не подається.
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
НАТАЛІЯ 23-07-2013 9:46
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Таня 22-07-2013 19:10
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Марія 22-07-2013 16:31
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Марія 22-07-2013 16:22
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Сергій Степко 24-07-2013 15:46
Згідно із п. 3.6. р 3 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти” затвердженого наказом ДПА України від 12.02.2004 р. N 87, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2004 р. за № 234/8833, суб’єкт підприємницької діяльності повинен подати до органу державної податкової служби за місцем обліку реєстратора не пізніше настання найближчого терміну подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО копію кожної довідки про опломбування реєстратора розрахункових операцій, виданої центром сервісного обслуговування.
Звітність за формою № ЗВР-1, пов’язана із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, подається до органу податкової служби не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, за місцем реєстрації РРО.
Дякую за запитання!
Головне управління ДФС у Черкаській області