Налоговая справка ГФС

Ольга Іванівна 07-10-2015 12:38

Доброго дня! Я інвестувала гроші у Фонд фінансування будівництва з метою отримання житла. У Договорі з фондом передбачена можливість переуступити в процессі будівництва свої права третій особі. Якщо так зробити, то які податки, згідно з законодавством я повинна сплатити? Дякую за відповідь. З повагою.
 Дякуємо за запитання!  Заключення договору про участь у фонді фінансування будівництва, який укладено відповідно до Постанови КМ від 20.03.2013 № 227 «Про затвердження Типового договору про участь у фонді фінансування будівництва» є одним із видів інвестиційної діяльності. Доходи від інвестиційної діяльності оподатковуються за правилами, встановленими п. 170.2 ст. 170 ПКУ. П.п. 170.2.6 ПКУ визначено, що до  складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року. Таким чином, якщо Ви переуступите свої права на за даним договором третій особі, та сума отриманого Вами доходу буде більшою, ніж та сума, яку Ви вклали до даного фонду, то з позитивної різниці необхідно буде сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст 167 ПКУ (15% або 20 %).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Тетяна 07-10-2015 12:38

Доброго дня! ФОП, платник єдиного податку 3 групи без ПДВ. Вид діяльності -вирощування зернових культур. Має в аренді землю. В цьому році збирає перший врожай. Яку звітність і куди має подавати, окрім деклараціїї платника єдиного податку?
 Дякуємо за запитання! Окрім того, що платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу за місцем податкової адреси податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, за підсумками року в термін до 9 лютого необхідно буде подати звіт по ЄВ "за себе". Крім того, якщо у ФОП є наймані працівники, або особи з якими заключалиися договори цивільно-правового характеру, або придбавали у інших ФОП, то потрібно подавати форму 1-ДФ.

Якщо земельні ділянки бралися в оренду у громадян ФОП також повинен усі виплати відображати у формі 1-ДФ. Якщо земельна ділянка отримана від оргінв місцевого самоврядування, то ФОП необхідно подати Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 06-10-2015 13:28

С 1 сентября, в Украине повысилась минимальная зарплата - до 1378 грн. Получается, что ЕСВ за сентябрь будет составлять 478,17 грн. ? Что делать, если налог уплачен заранее из расчета зарплаты 1267,97 грн.?
Дякуємо за запитання!

Трудові відносини в Україні регулюються Кодексом законів про працю України, Законом України від 24.03.95 р. №108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон №108) та іншими нормативними актами з цих питань.

Відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю громадяни України мають право на працю, тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, яка щорічно встановлюється Законом України «Про Державний бюджет», і не може бути меншою за прожитковий мінімум.

Оскільки з 1 вересня 2015 року Законом України від 17.09.2015р. № 704-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» підвищено розміри мінімальної заробітної плати то відповідно Вам необхідно провести перерахунок заробітної плати та відповідно доутримати ПДФО, ЄВ та військовий збір.

Контроль за недодержанням законодавчовстановленого ривня мінімальної заробітної плати здійсює територіальна інспекція праці.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталія 01-10-2015 16:16

При інвентарізації товару в кафе, виявлено псування деяких алкогольних напоїв (вино). Яким чином можна списати ТМЦ та як нараховувати ПДВ, який тип причини вказувати в податковій накладній?
 Дякуємо за запитання! Списання ТМЦ відбувається за стандартами Бухгалтерського обліку, щодо ПДВ то пунктом 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
     придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;
     придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
     Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
     Згідно з п. 198.5 ст. 198 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
     З метою застосування п. 198.5 ст. 198 ПКУ податкові зобов’язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
     придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;
     придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
     Враховуючи викладене, оскільки платником ПДВ здійснюється операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих), то вони починають використовуватись в операціях що не є господарською діяльністю такого платника податку. Так як під час придбання товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих) суми податку на додану вартість були включені до складу податкового кредиту, то платник податку повинен не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за основною ставкою виходячи з вартості придбання таких товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих).

Головне управління ДФС у Черкаській області

Юрий 01-10-2015 13:21

Подскажите, как правильно заполнить додаток 4 ЕСВ, если суммы были доначислены органом ГФС за предыдущие периоды? В таблице 6 отображаем с типом начисления 11 за нужные периоды. А нужно ли доначисленные суммы ЕСВ отображать в строках 6 и 8 в таблице 1, если они были начислены по акту ГФС?
 Спасибо за вопрос! Да, действительно, для заполнения приложения 4 ЕВ по доначисленным суммам ГФС за предыдущие периоды нужно отобразить в строках 6 (соответственно сумма отобразится в строке 8) таблицы 6 с типом начисления 11.

Головне управління ДФС у Черкаській області

СПД Міштур С.І. 01-10-2015 11:55

Чи потрібно спд 2 гр. єд. податку для реалізації пива на розлив та в пляшках застосовувати для розрахунків касовий апарат? Дякую.
 Дякуємо за запитання!

Оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1 млн. гривень. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу 1 млн. гривень застосування РРО є обов’язковим.
     Крім того, фізичні особи-підприємці, які здійснюють продаж пива, зобов’язані отримати відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
     Звертаємо увагу, якщо фізичні особи-підприємці - платники: єдиного податку другої та третьої груп здійснюють продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, то така продаж повинна відбуватися виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при проведенні розрахунків РРО.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Наталія Миронівна 01-10-2015 11:15

Доброго дня. В вересні цього року здійснили операцію по зед (імпорт). Сплатили кошти на митницю, задекларували товар.Але сума сплаченого ПДВ при розмитненні товару не відображається в витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. В чому може бути проблема? Відділ платежів митної служби стверджує що всі платежі перерахували.
 Дякуємо за запитання!

Складовою формули для обрахунку реєстраційної суми є сума ПДВ, сплачена під час ввезення товару на митну територію України. Причиною її неврахування при визначенні реєстраційної суми найчастіше є некоректне заповнення митної декларації, зокрема відсутність у графі „В" митної декларації відомостей про податковий номер (код ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта фізичної особи для фізичних осіб .- підприємців, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) / реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами) особи, яка претендуватиме на податковий кредит з ПДВ у розмірі відповідної суми. Такий податковий номер / код ЄДРПОУ має бути зазначений у квадратних дужках.

У випадку некоректного заповнення митної декларації з метою її врахування при розрахунку реєстраційної суми платнику необхідно звернутися до відповідної митниці ДФС для оформлення аркуша коригування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Валентина 01-10-2015 10:16

Доброго дня! Підприємець хоче оформити працівника. Яка процедура оформлення поєтапно?Чи потрібно заключати і реєструвати договір в центрі зайнятості?
 Дякуємо за запитання! З набранням 27.06.2015 року  чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», реєструвати найманого працівника в центрі зайнятості не потрібно. Для оформлення наманого працівника Вам необхідно подати до податкової інспекції за місцем Вашого обліку Повідомлення за формою згідно з додатком до ПКУ № 413, і подати таке повідомлення Вам необхідно до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Головне управління ДФС у Черкаській області

валентина 30-09-2015 11:22

При списанні простроченої кредиторської заборгованості чи підлягає коригуванню податковий кредит
 Дякуємо за запитання! Відповідно до листа Міністерства доходів і зборів України від 23.06.2014 року № 11237/6/99-99-19-03-02-15 щодо податкових наслідків в частині податку на додану вартість при списанні кредиторської заборгованості слід зазначити наступне.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Згідно з підпунктом "а" пункту 187.1 статті 187 Кодексу дата надходження авансового платежу є датою виникнення у продавця товарів/послуг податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

У разі якщо після надходження авансового платежу операція з постачання товарів/послуг фактично не відбувається та раніше перераховані кошти не зараховуються в рахунок оплати інших товарів/послуг, які були або будуть поставлені/надані, об'єкт оподаткування податком на додану вартість у постачальника-виконавця за такою операцією відсутній.

Таким чином, якщо постачальником-виконавцем на дату отримання авансового платежу від покупця-замовника були визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість та у подальшому виникли обставини, внаслідок яких договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, а кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується, об'єкт оподаткування (операція з постачання товарів/послуг) відповідно відсутній.

Отже, в зазначеній ситуації постачальник-виконавець має право зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Щодо коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної повідомляємо таке.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Кодексу).

Пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. N 10, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 р. за N 185/24962, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

У разі зміни податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням ним покупцю коштів за товари/послуги або повернення товарів покупцем, розрахунок коригування виписується в день повернення (коштів або товарів) незалежно від того, чи здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому відбулося постачання товарів (отримання коштів) та було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді. Якщо на дату повернення товарів (зменшення їх вартості або вартості послуг) сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару/послуги, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар/послугу, то постачальник на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари/послуги та, відповідно, нарахувати податкові зобов'язання.

При отриманні розрахунку коригування покупець має засвідчити факт такого отримання, а саме зазначити на примірнику розрахунку коригування продавця дату отримання розрахунку та засвідчити її підписом.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Раїса 29-09-2015 20:19

Просвітіть. будь ласка, з якого обсягу доходу (виручки) треба обов"язково ставати платником ПДВ? Я -ФО, 2 група. Дякую
 Дякуємо за запитання!  Відповідно до пп. 181.1 ст 181 Податковго кодексу України - у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/ послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована або сплачена  платнику податкуів протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн (без врахування ПДВ) то така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку на додану вартість.

Тим же Податковим кодексом України встановлено, що можуть бути платниками ПДВ тільки платники єдиного податку 3 групи.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 29-09-2015 11:2

Доброго дня! Чи може юридична особа надавати послуги , чи взагалі здійснювати діяльність з платником єдиного податку 2 групи? Чим це підтверджується?
 Дякуємо за запитання! Податковим кодексом України не передбачено заборон щодо господарських відносин між юридичними особами та платниками єдиного податку, в т.ч і 2 групи.

Платники єдиного податку 2 групу в сою чергу мають право надавати послуги тільки платникам єдиного податку, в т.ч. юридичним особам, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та/ або населенню.

Головне управління ДФС у Черкаській області

лариса 29-09-2015 10:0

як виправити помилку в повідомленні про прияняття на роботу( невірно указали код робітника), і які наслідки,штрафні санкції
 Дякуємо за запитання! Щоб виправити помилку в Повіломленні про прийняття працівника на роботу  Вам необхідно подати повторно Повідомлення з помилками і в розділі 2. "Тип" поставити галочку в позначці "скасовуюче", а потім подати нове Повідомлення без помилок і поставити галочку в позначці "початкове".

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...