Налоговая справка ГФС

Лілія 29-09-2015 9:48

Доброго дня! Чи може підприємець на 2 групі єдиного податку вантажними перевезеннями в межах України? Кому можуть надаватися такі послуги?
Дякуємо за запитання! Відповідно до пп.2) п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Оскільки перевезення пасажирів та багажу відноситься до сфери послуг, то надання послуг з перевезення ФОП платником єдиного податку 2 групи можливе  тільки платникам єдиного податку та/або населенню.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Ольга 28-09-2015 16:43

Добрый день. Помогите пожалуйста разобраться в земельном вопросе. Предприятие на едином налоге купило административное здание.Подали в горисполком документы для оформление земли под этим зданием.Эта процедура,как сказали, займёт где-то месяц,а в этом здании есть помещения,офисы,которые в аренде. Как быть с земельным налогом,который должен уплачиваться за площадь,которая в аренде?Можно ли начислить этот налог задним числом,после оформления документов на землю? Буду очень благодарна за разъяснения этого вопроса.
 Дякуємо за запитання!

      При переході права власності на будівлю, споруду (їх частин) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПКУ).

 Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Надія 28-09-2015 15:54

Людину прийнято на роботу за ЦПД, чи потрібно повідомити податкову?
Дякуэмо за запитання!

Сторонами договору ЦПХ являються замовник та підрядник, а не роботодавець та працівник, як у трудових договорах. На відміну від трудових договорів, предметом договору підряду є результат праці, а не процес праці, так як в трудовому договорі.
На осіб з якими укладено договір ЦПХ не поширюються норми трудового законодавства та правила внутрішнього розпорядку. Вони не мають права на гарантії та пільги, компенсації, передбачені трудовим законодавством (оплата відпусток, лікарняних тощо). Тож і повідомлення прийняття працівників по договору ЦПХ не подається.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Сергій 28-09-2015 12:47

Як і коли потрібно сплачувати єдиний податок.
Дякуємо за запитання! Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (ключно) поточного місяця.

Відповідно до п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи чплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Oksana 28-09-2015 11:43

Скажіть будь-ласка, чи правильно підприємець обрав 2 групу єдиного податку , якщо він має власну машину(фуру) ,займається перевезенням за межами України і в межах України,послуги надає як юридичним і фізичним особам.
Дякуємо за запитання! Відповідно до пп.2) п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Оскільки перевезення пасажирів та багажу відноситься до сфери послуг, то надання Вами таких послуг юридичним особам не дає Вам право перебувати на спрощеній системі оподаткування і відповідно до пп.9) пп. 298.2.3 п.298.2 ст. 298 Податкового кодексу України у разі надання вищеазначених послуг  юр.особам Вам буде необхідно перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалась така діяльність.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 26-09-2015 21:59

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, Юридична особа на заг. сис-мі оподаткування, здає в оренду приміщення. До оренди вкл. фіксована сума оренди+компенсація комунальних платежів. Запитання, у нашого орендаря скрутні часи і низькі обороти, ми домовилися , що ми фіксовану суму оренди зменшимо. В договорі це зазначили. Запитання: Яким чином для оренди нежитлової нерухомості визначають податківці "звичайні ціни"? Чи можно вважати , обумовлену в договорі суму, звичайною ціною, якщо ідентичних публічних договорів ми не знайшли? Можливо в нашому питанні можно скористуватися іншими джерелами для визначення рівня звичайнох ціни? Дякую.
Дякуємо за запитання! Відповідно до ст. 632 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV  Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

Якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

 Згідно із пп.14.1.71. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу.

 

 

Головне управління ДФС у Черкаській області

Оксана Федорівна 26-09-2015 21:54

Доброго дня! Чи включаються до бази оподаткування ЄП для платника ЄП 4 групи без ПДВ, відсотки по депозиту, нараховані банком? І скажіть, будь ласка, чи відображаються такі суми в 1 ДФ? Банк же вираховує і перераховує з таких % ПДФО і Військовий збір, вірно? Дякую.
Дякуємо за запитання!

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
     Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
     Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
     До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
     До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.
     Проценти – це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До процентів включаються платіж за використання коштів, залучених у депозит (п.п. 14.1.206 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
     Депозит (вклад) – це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу та під процент на умовах видачі на першу вимогу або повернення зі спливом встановленого договором строку. Правила здійснення депозитних операцій встановлюються: для банківських депозитів - Національним банком України відповідно до законодавства; для депозитів (внесків) до інших фінансових установ - державним органом, визначеним законом (п.п. 14.1.44 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
     Згідно з п. 1.4 гл. 1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03.12.2003 № 516 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб підтверджується, зокрема договором банківського рахунку.
     За договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п. 2.5 гл. 2 Положення).
     Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи.

В формі 1-ДФ відображаються загальні суми отриманого доходу, утримання ПДФО і військового збору із доходів фізичних осіб (громадян, найманих працівників). Виплати юридичним особам не знаходять відображення у формі 1-ДФ.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 25-09-2015 12:28

Дорбрий день. Скажіть будь ласка, до якого місяця обчислення понижуючого коефіцієнта по єсв за 2015 рік діяла норма що необхідна середньомісячна зарплата 1 працівника не повинна становити менше 3х мінімальних (1218х3=3654 грн)? чи необхідна дана умова для розрахунку коефіцієнта в вересні?
Дякуємо за запитання! Законом України від 02 березня 2015 року № 219-VIII Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, який  набрав чинності з 13.03.2015 року відмінено умову щодо 3-х мінімальних заробітних плат для 1 працівника для обчислення понижуючого коефіцієнта.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Лілія 24-09-2015 13:28

Доброго дня! Який термін та порядок сплати транспортного податку (25000,00) за 2015 рік? Податкова надіслала повідомлення, в якому вказано, що необхідно сплатити протягом 60-ти днів. Яким законом це підтверджується?
Дякуємо за запитання!  Порядок обчислення та сплати транспортного податку визначено ст. 267 розділу  XII "П одаток на майно" Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування(ст 267.1.1.ПКУ ).

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.(ст. 267.2.1.ПКУ).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку (267.6.1 ПКУ).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року) (ст.267.6.2. ПКУ ).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (ст.267.7.1. ПКУ).

Відповідно до ст.267.8.1.ПКУ транспортний податок сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Лілія 24-09-2015 11:28

Доброго дня! Які умови переходу платника єдиного податку з І на ІІ?
Дякуємо за запитання! Відповідно до пп. 298.1.5. Податкового кодексу України - за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Тобто, для того щоб перейти з І групи єдиного податку на ІІ Вам необхідно з 1 по 16 грудня 2015 року подати відповідну заяву та з 1 січня 2016 року бути платником єдиного податку ІІ групи.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Смирнова Вікторія 23-09-2015 16:36

Доброго дня. Підприємець платник єдиного податку на другій групі здійснює діяльність згідно КВЕД 16.29 (Виробництво інших виробів з деревини). Чи передбачає цей КВЕД і реалізацією цієї продукції?
Дякуємо за запитання! Відповідно до кодів видів економічної діяльності 2010 до класу 16.29 "Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння" відноситься:

-виробництво різноманітних виробів з деревини:

-рукояток і корпусів для інструментів, щіток, мітел, пензлів

-колодок та розтяжок для взуття, вішаків для одягу

-предметів домашнього вжитку та кухонного посуду

-виробництво статуеток і прикрас, виробів із мозаїкою та інкрустацією

-шкатулок і футлярів для ювелірних, ножових і подібних виробів

-котушок, шпуль, бобін для ниток і подібних виробів

-інших виробів з деревини

-оброблення натурального корка, виробництво агломерованого корка

-виготовлення виробів з натурального й агломерованого корка, у т.ч. покриттів для підлоги

-виробництво плетениці та виробів з рослинних матеріалів для плетіння: матів, циновок, ширм тощо

-виробництво кошиків і плетених виробів

-виробництво брикетів і гранул для опалення, виготовлених із пресованої деревини або її замінників, таких як мелені зерна кави або боби сої

-виробництво дерев'яних рам для дзеркал і картин

-виробництво підрамників для полотен художників

-виробництво дерев'яних частин для взуття (наприклад, підборів і колодок)

-виробництво ручок для парасольок, тростин тощо

-виробництво заготовок для виготовлення люльок для паління

Цей клас не включає:

виробництво матів і циновок із текстильних матеріалів, див. 13.92

виробництво валіз, див. 15.12

виробництво дерев'яного взуття, див. 15.20

виробництво сірників, див. 20.51

виробництво корпусів годинників, див. 26.52

виробництво дерев'яних шпулей і бобін для ткацького устатковання, див. 28.94

виробництво меблів, див. 31.0

виробництво дерев'яних іграшок, див. 32.40

виробництво мітел і щіток, див. 32.91

виробництво трун, див. 32.99

виробництво рятувальних жилетів із корка, див. 32.99

Виходячи із вищевикладеного цей клас КВЕДу 2010 не включає реалізацію виготовленої продукції. Для обрання відповідного КВЕДу Вам необхідно звернутися до державного реєстратора за відповідним роз'ясненням.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Світлана 23-09-2015 15:56

Новостворене підприємство- загальна система оподаткування,зареєструвалося, як платник ПДВ. Жодних господарських операцій ще не здійснено.1. Чи можна відмінити реєстрацію платника ПДВ .2.Якщо жодних госп. операцій не здійснено, чи потрібно подавади чисту податкову декларацію.
Дякуємо за запитання! 1. Відповідно до пп. а) п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) реєстрація платником ПДВ діє до дати аналювання реєстрації платника податку, яка проводиться пляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо - будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про аналювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу (1000000 грн.), за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених циь розділом.

Відмовитись від реєстрації платником ПДВ Ваше підприємство зможе, або через 12 місяців від дати реєстрації платником ПДВ, або перейти на спрщену систему оподаткування з 1 січня 2016 року, подавши заяву на спрощену систему оподаткування у період з 1 по 16 грудня 2015 року.

2. Податкову Декларацію  з прочерками подавати не потрібно.

Головне управління ДФС у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...